Ve vztahu častěji podvádějí impulzivní lidé

11.09.2018 | Sex a vztahy

Lidé nejsou monogamní, ale lidská společnost funguje především kvůli velmi dobrému vynálezu zvanému monogamní vztah. Jenže právě kvůli biologické podstatě a evoluční snaze kombinovat maximálně DNA různých partnerů, se lidé podvádějí, i když se rozhodnou ve věrném vztahu žít. Větší problémy s věrností mají především jedinci impulzivní a také ti, kteří v životě měli více sexuálních partnerů.

„Jedinci, kteří měli v minulosti více sexuálně intimních vztahů s různými partnery také uvádějí častěji mimovztahový sex a mimovztahové líbání. Náchylnost k tomuto chování může být přičtena schopnostem jedince rozpoznat lépe sexuální výzvu nebo získat sexuální partnery,“ tvrdí autoři z University of Queensland.

Velmi častou omluvou pro nevěru je odpoutání se od partnera a nespokojenost se vztahem. A výzkumy také potvrzují, že délka a hloubka vztahu má na věrnost minimální vliv.

Muži častěji souloží při nevěře, zatímco ženy se častěji dopouštějí jen líbání. Obě pohlaví se ale stejně ochotně líbají mimo vztah, když jsou nevěrní. Podváděné ženy si umějí vybírat pro následující vztah lepší partnery. Naučí se rozpoznávat muže, kteří jim budou nevěrní, a vyhýbají se jim.

Co je krásné...

Statistiky a průzkumy týkající se nevěry přinášejí vůbec zajímavé poznatky. Tak například nedávno vyplynulo ze tří různých výzkumů, že čím atraktivnější člověk je, tím častěji se rozvádí, tím kratší vztahy tvoří a tím ochotněji partnera podvádí.

Vědci rozdělili několik set mužů a žen do různých kategorií podle atraktivity. Když pak zjišťovali, kdo z nich je rozvedený, ve skupině nejatraktivnějších jich bylo nejvíce.

„V průměru mezi rozvedenými bylo nejvíce jedinců, které ostatní hodnotili jako nejatraktivnější. U mužů to přitom platí ještě mnohem víc než u žen,“ píší autoři v odborném časopise Personal Relationships.

V jiné experimentální studii zase psychologové zkoumali, jak hodnotí lidé v trvalém vztahu atraktivitu neznámé osoby opačného pohlaví. A z výsledků vyplynulo, že čím je člověk atraktivnější, tím více projevuje zájem o atraktivní objekty, i když je sám ve vztahu. Přitažliví lidé prostě více pokukují po okolí.

Navíc lidé, kteří vědí, že jsou atraktivní, či je jim to často říkáno, hodnotí opačné pohlaví jako přitažlivější sexuálně a častěji si stěžují na nespokojenost ve svém současném vztahu.

„Přitažliví lidé se častěji rozcházejí, protože se méně ochotně zavazují v dlouhodobém vztahu, protože mají pocit, že mají více možností,“ míní autoři.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Ačkoli všichni okolo vás začínají propadat předvánoční panice a shonu, vy tento týden nedostanete příležitost, abyste se do této nálady ponořili. Největší nároky na váš čas i vaše myšlenky si totiž bude činit vaše práce. Stojí před vámi úkol, s jehož řešením si sice víte rady, ale stále bojujete s nejistotou, zda vámi zvolené řešení odpovídá pře... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

53 Příspěvků
Poslední příspěvek 16:56
29 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:11
27 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:04
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat