Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Muži by si na seznamku měli dát fotku, na které vypadají lehce nadprůměrně

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

10. 10. 2018 | Sex a vztahy

Výzkum psychologů z Oxfordské univerzity dokazuje, že většina lidí na internetových seznamkách vypadá průměrně. A protože člověk při hledání partnera vždy míří o trochu výš, tedy do ligy vypadající o něco líp než on sám, muži mají největší úspěch, když vypadají lehce nadprůměrně. Jim přichází nejvíce reakcí a žádostí o seznámení.

Musejí se však smířit s tím, že je to právě od středního proudu, nikoli od těch vypadajících exkluzivně, jichž je na seznamce jen okrajová menšina.

Co neplatí pro ženy, platí pro muže

Podle vědců z Oxfordské univerzity však nejvíce na seznamce eHarmony získávají odpovědi a zájem žen ti muži, kteří na své profilové fotce vypadají v hodnocení fyzické přitažlivosti na šest z deseti bodů.

Ženy jsou tedy při hledání střízlivější a hledají muže jen o něco málo lépe vypadajícího, než je průměr. A to proto, že nejlépe vypadající muži jsou příliš atraktivní na to, aby byli věrnými manželi. U nich je totiž příliš vysoké riziko, že neodolají velkému zájmu sexu chtivých žen a budou zanášet či partnerku brzy opustí.

U mužů to ale neplatí. Ti naopak – i když sami nepatří mezi výjimečně vypadající – volí nejvíce mezi ženami, jejichž profilová fotka je hodnocena na osm z deseti bodů. Chtějí tedy velmi atraktivní partnerky, ačkoli těch nejlépe vypadajících se většina z nich bojí také.

Co snižuje atraktivitu

Z průzkumu oxfordských psychologů rovněž vyplývá, že jsou muži stále sexisticky smýšlející a žena, která udělá první krok, ztrácí v průměru patnáct procent ze své atraktivity.

„Pokud si myslíte, že jste dokonalí na sto procent, smiřte se s tím, že nebudete nejoblíbenější. U mužů je optimum na šesti až sedmi bodech z deseti, u žen na osmi až devíti,“ tvrdí autor výzkumu profesor Taha Yasseri z Oxfordské univerzity.

Neplodný muž změnil životní styl. Po roce má desetkrát ví...

Plněné zelné listy

Plněné zelné listy

1 hlas
1h a 30min 447 kJ 99 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Zapečené brambory s cuketou

21 hlasů
60min 361kJ 68 Kč

Jeden z mnoha receptů na zapečené brambory, tentokrát ...

Fenyklová polévka

11 hlasů
45min 779kJ 110 Kč

Zimní polévka z fenyklu s česnekem.

Poradny

Kdy skončit v práci, abych měla nárok na PPM?

Dobrý den,pokud to umožňuje Váš zdravotní stav, mohla byste místo ukončení pracovního poměru nast... Více

Jak se počítá podpora z ÚP po měsíci v novém práci?

Dobrý den,i když v novém zaměstnání nemáte odpracované celé čtvrtletí, výše podpory v nezaměstnan... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden budete naladěni spíše pragmaticky a jen tak něco vás nerozhodí. Na vše budete koukat se specifickým nadhledem. Okolí vás možná bude obviňovat ze lhostejnosti, vy však víte, že s jistými věcmi se nemá cenu stresovat, neboť je neovlivn&iac...

Více