Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Muži by si na seznamku měli dát fotku, na které vypadají lehce nadprůměrně

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

10.10.2018 | Sex a vztahy

Výzkum psychologů z Oxfordské univerzity dokazuje, že většina lidí na internetových seznamkách vypadá průměrně. A protože člověk při hledání partnera vždy míří o trochu výš, tedy do ligy vypadající o něco líp než on sám, muži mají největší úspěch, když vypadají lehce nadprůměrně. Jim přichází nejvíce reakcí a žádostí o seznámení.

Musejí se však smířit s tím, že je to právě od středního proudu, nikoli od těch vypadajících exkluzivně, jichž je na seznamce jen okrajová menšina.

Co neplatí pro ženy, platí pro muže

Podle vědců z Oxfordské univerzity však nejvíce na seznamce eHarmony získávají odpovědi a zájem žen ti muži, kteří na své profilové fotce vypadají v hodnocení fyzické přitažlivosti na šest z deseti bodů.

Ženy jsou tedy při hledání střízlivější a hledají muže jen o něco málo lépe vypadajícího, než je průměr. A to proto, že nejlépe vypadající muži jsou příliš atraktivní na to, aby byli věrnými manželi. U nich je totiž příliš vysoké riziko, že neodolají velkému zájmu sexu chtivých žen a budou zanášet či partnerku brzy opustí.

U mužů to ale neplatí. Ti naopak – i když sami nepatří mezi výjimečně vypadající – volí nejvíce mezi ženami, jejichž profilová fotka je hodnocena na osm z deseti bodů. Chtějí tedy velmi atraktivní partnerky, ačkoli těch nejlépe vypadajících se většina z nich bojí také.

Co snižuje atraktivitu

Z průzkumu oxfordských psychologů rovněž vyplývá, že jsou muži stále sexisticky smýšlející a žena, která udělá první krok, ztrácí v průměru patnáct procent ze své atraktivity.

„Pokud si myslíte, že jste dokonalí na sto procent, smiřte se s tím, že nebudete nejoblíbenější. U mužů je optimum na šesti až sedmi bodech z deseti, u žen na osmi až devíti,“ tvrdí autor výzkumu profesor Taha Yasseri z Oxfordské univerzity.

Léto bez vaginálních mykóz: Pomohou i esenciální oleje

Těstoviny s pancettou

Těstoviny s pancettou

13 hlasů
1h a 5min 746 kJ 130 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Květák s ředkvičkovým máslem

11 hlasů
35min 291kJ 120 Kč

Rychlovka, kterou zvládne každý. Velmi rychlý recept n...

Kuřecí maso s kukuřicí a fazolemi

6 hlasů
1h a 30min 530kJ 150 Kč

Vydatné jídlo s kuřecím masem, bílými fazolemi a kukuřicí.

Poradny

Pobírám nízký příspěvek na bydlení, co mám dělat?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Důchod mi nestačí ani na nájem, dostanu sociální dávky?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pro jistou osobu budete tento týden naprosto neodolatelní. Připravte se proto na flirtovné pohledy a pokusy o svádění. Než však podlehnete, pečlivě zvážíte veškerá pro a proti. Rozhodně nemáte chuť se do ničeho vrhat po hlavě. Ani když jde o city.

Více