Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Většina mužů po padesátce už je neplodná i pro umělé oplození

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

15.07.2019 | Sex a vztahy

Muži by neměli s početím potomka otálet a zplodit by ho měli, pokud možno do pětatřiceti let. Po tomto věku už je totiž vlivem prostředí jejich sperma tak poškozené, že předávají potomkům řadu zdravotních problémů na celý život. Starší muži častěji plodí děti s autismem či schizofrenií. Většina mužů navíc po pětatřicítce začíná být neplodná a po padesátce už je neplodná většina mužů i pro metody umělého oplození.

Podle britských a rakouských vědců muži po padesátce zplodí dítě přirozenou cestou vzácně, i když mají mladou partnerku.

Hvězdné vzory

Mnozí mužové se sice spoléhají na model některých celebrit, vzpomeňme Micka Jaggera či Roda Stewarta, kteří oba počali děti po padesátce, jenže to jsou výjimky nijak nepotvrzující, že by šlo o pravidlo.

Muži po padesátce mají o třiatřicet procent častěji sperma, které svou kvalitou neodpovídá standardům vhodným pro početí dítěte. A také to vysvětluje, proč mají starší otcové častěji děti postižené autismem či schizofrenií.

Zkreslený pohled na muže

„Kvalita i kvantita spermatu s věkem klesá, výrazné zhoršení nastává po padesátce. Lidé si však stále myslí, že mužská plodnost je nezávislá na věku. Příběhy slavných mužů, kteří plodí děti i kolem šedesátky, dává lidem zkreslený pohled na možná rizika otcovství ve vysokém věku. Musíme proto mužům zdůrazňovat, jaká rizika souvisejí s otcovstvím ve vyšším věku,“ tvrdí doktor Guy Morris z Londýnské univerzity.

Ten přednesl závěry své studie na výroční konferenci Evropské společnosti pro reprodukci a embryologii člověka, která se konala ve Vídni.

Jak může masturbace ovlivnit váš cvičební plán

Dušené jelení maso

Dušené jelení maso

14 hlasů
1h a 30min 411 kJ 450 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Maso s fazolemi

10 hlasů
1h a 15min 488kJ 185 Kč

Mexické vepřové maso s fazolemi.

Noky se sýrovou omáčkou

3 hlasy
1h a 5min 611kJ 120 Kč

Když potřebujete připravit rychlý oběd.

Poradny

Z čeho se počítá PPM po dlouhodobé nemocenské?

Dobrý den,ve Vašem případě by se peněžitá pomoc v mateřství (PPM neboli mateřská) měla vypočítáva... Více

Jsem v PN, kdy se evidovat na úřadě práce?

Dobrý den,v době pracovní neschopnosti se nemůžete stát uchazečem o zaměstnání, tudíž se nemůžete... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Úsilí o zvládnutí všech vašich pracovních závazků a zároveň jejich vyvážení s vašimi osobními předsevzetími bude tento týden u Beranů dominovat. Snažte se proto nebrat si toho více, než bude nezbytně nutné. A nebojte se někter&e...

Více