Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Většina mužů po padesátce už je neplodná i pro umělé oplození

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

15.07.2019 | Sex a vztahy

Muži by neměli s početím potomka otálet a zplodit by ho měli, pokud možno do pětatřiceti let. Po tomto věku už je totiž vlivem prostředí jejich sperma tak poškozené, že předávají potomkům řadu zdravotních problémů na celý život. Starší muži častěji plodí děti s autismem či schizofrenií. Většina mužů navíc po pětatřicítce začíná být neplodná a po padesátce už je neplodná většina mužů i pro metody umělého oplození.

Podle britských a rakouských vědců muži po padesátce zplodí dítě přirozenou cestou vzácně, i když mají mladou partnerku.

Hvězdné vzory

Mnozí mužové se sice spoléhají na model některých celebrit, vzpomeňme Micka Jaggera či Roda Stewarta, kteří oba počali děti po padesátce, jenže to jsou výjimky nijak nepotvrzující, že by šlo o pravidlo.

Muži po padesátce mají o třiatřicet procent častěji sperma, které svou kvalitou neodpovídá standardům vhodným pro početí dítěte. A také to vysvětluje, proč mají starší otcové častěji děti postižené autismem či schizofrenií.

Zkreslený pohled na muže

„Kvalita i kvantita spermatu s věkem klesá, výrazné zhoršení nastává po padesátce. Lidé si však stále myslí, že mužská plodnost je nezávislá na věku. Příběhy slavných mužů, kteří plodí děti i kolem šedesátky, dává lidem zkreslený pohled na možná rizika otcovství ve vysokém věku. Musíme proto mužům zdůrazňovat, jaká rizika souvisejí s otcovstvím ve vyšším věku,“ tvrdí doktor Guy Morris z Londýnské univerzity.

Ten přednesl závěry své studie na výroční konferenci Evropské společnosti pro reprodukci a embryologii člověka, která se konala ve Vídni.

Proč ženy lžou o svých milencích na jednu noc

Krémová polévka z mletého masa

Krémová polévka z mletého masa

19 hlasů
55min 528 kJ 99 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Grilovaný losos

14 hlasů
30min 1119kJ 177 Kč

Grilované steaky z lososa s medovou glazurou.

Plněné papriky

8 hlasů
1h a 20min 545kJ 150 Kč

Zapečené papriky s klobásovou směsí.

Poradny

Nebyla mi vyplacena náhrada za pracovní úraz, co dělat?

Dobrý den, jesltiže byl pracovní poměr sjednán na dobu určitou a nebyl prodloužen, pak byl ukonče... Více

Platím si sama pojištění, jak vysoký budu mít důchod?

Dobrý den,placení zdravotního pojištění, jehož hrazení je ze zákona povinné, nemá na výši starobn... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více