Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Ženy dosahují orgasmu se stálým partnerem častěji

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

24.10.2019 | Sex a vztahy

Britští sexuologové zjistili, že názor ženy na role mužů a žen v jejich životě ovlivňuje její schopnost dosáhnout orgasmu. Konzervativní ženy odmítající feminismus dosahují orgasmu méně často a častěji ho předstírají. Naopak feministky – zřejmě více oceňující vlastní význam ve světě, a tedy vážící si více vlastního těla – mají orgasmy častěji. Sexuologové z Floridy přitom teď přišli s další podmínkou, která ovlivňuje schopnost žen vyvrcholit. Minimálně u Američanek je jednodušší dosáhnout orgasmu se stálým partnerem než s náhodnou známostí, s níž provozuje sex jedinkrát.

Sexuologové z Florida University zkoumali pohlavní život u tisíce žen ve věku od osmnácti do jednasedmdesáti let. Ptali se na to, jestli jsou single nebo ve vztahu, jak často dosahují orgasmu při souloži a jak jsou spokojené se svým pohlavním životem. Pravidelným orgasmům si můžete jít snadno naproti a jak?

Dlouhodobé vztahy

Ženy žijící a souložící ve vztahu s jediným dlouhodobým partnerem měly o patnáct procent více orgasmů než ty ženy, které byly single a provozovaly sex s náhodnými partnery. Zadané ženy také hodnotily svůj sexuální život o deset procent pozitivněji než ženy nezadané. Z analýzy také vyplynulo, že čím oddanější byl partner, tím častěji žena dosáhla orgasmu a tím kvalitněji hodnotila svůj sexuální život.

„V průměru ženy zažívají lepší sexuální život v oddaném vztahu než při náhodném sexu,“ tvrdí doktorka Val Wongsomboonová z Florida University.

Buďte sebevědomé

Kanadští vědci loni přišli ještě s trochu jiným pohledem na ženský orgasmus. Zjistili totiž, že ho dosahují častěji ty ženy, které jsou sebevědomé a se sebou spokojené, a navíc umějí říct, co chtějí. Muži pak musejí umět naslouchat a pokyny poslouchat.

Tvrdí to kanadští psychologové Gonzalo Quintana a Conall Mac Cionnaith, kteří se specializují na lidské sexuální chování. Podle nich stále připadají na každý jeden ženský orgasmus tři mužské, ale je to především tím, že ženský orgasmus je více podmíněný psychologií ženy.

Čím je žena sebevědomější a spokojenější se svým tělem a svou sexualitou, tím spíš dosáhne vyvrcholení. A také platí, že orgasmu dosáhnou tím spíše ty ženy, které dokážou komunikovat s pohlavním partnerem a říct mu přesně, co chtějí a co potřebují.

Řekněte si, jak to máte ráda

„Všichni máme různé potřeby, když jde o to, co máme v posteli rádi. Ale jednu vlastnost sdílíme všichni, víme přesně, kdy máme orgasmus a kdy nikoli. Nemáme orgasmus vždy, když máme sex, a může to být v pořádku, protože sex můžeme mít z mnoha různých důvodů,“ vysvětlují Quintana a Cionnaith, kteří zkoumali ženský orgasmus pod vedením profesora Jamese Pfause z Concordia University.

Na orgasmus jsou "vždy" dva

Žena potřebuje k dosažení orgasmu dobrého milence, jemuž může věřit, před nímž se nestydí a jemuž může říct o cokoli. Dosahuje vyvrcholení mnohem častěji v dlouhodobém vztahu než při náhodném sexu. A to jednoduše proto, že s dlouhodobým partnerem si může sdělit, co potřebuje, a sehrát se v tom.

„Chápání toho, co partner chce, jak to chce, kdy to chce, kde to chce a jak dlouho, vyžaduje otevřenost, důvěru a především komunikaci. Ale to chybí jak v krátkodobé známosti, tak velmi často v té dlouhodobé,“ tvrdí autoři v článku pro The Conversation.

Gwyneth Paltrow je v izolaci s manželem sexuálně frustrovaná

Gnocchi s hroznovým vínem

Gnocchi s hroznovým vínem

9 hlasů
50min 725 kJ 99 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Polévka ze sterilované kukuřice

18 hlasů
20min 449kJ 62 Kč

Ideální recept, když máte hlad a nechce se vám nic dlo...

Vepřový guláš s rajčaty

12 hlasů
60min 398kJ 155 Kč

Skvělý recept na guláš s rajčaty a houbami.

Poradny

Dcera skončila v práci ve zkušební době, dostane PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Koik si můžu vydělat při evidenci na úřadě práce?

Dobrý den,jestliže Váš pracovní poměr končí k 30.4.2020, doporučuji se na úřadě práce evidovat do... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pro zrozence ve znamení Berana začíná tento týden období relativního klidu. Platit to bude především pro prvních několik dní, kdy si budete užívat všeobecné pohody. Tu vám ovšem krátce naruší víkend, jenž přinese n...

Více