Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Ženy dosahují orgasmu se stálým partnerem častěji

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

24. 10. 2019 | Sex a vztahy

Britští sexuologové zjistili, že názor ženy na role mužů a žen v jejich životě ovlivňuje její schopnost dosáhnout orgasmu. Konzervativní ženy odmítající feminismus dosahují orgasmu méně často a častěji ho předstírají. Naopak feministky – zřejmě více oceňující vlastní význam ve světě, a tedy vážící si více vlastního těla – mají orgasmy častěji. Sexuologové z Floridy přitom teď přišli s další podmínkou, která ovlivňuje schopnost žen vyvrcholit. Minimálně u Američanek je jednodušší dosáhnout orgasmu se stálým partnerem než s náhodnou známostí, s níž provozuje sex jedinkrát.

Sexuologové z Florida University zkoumali pohlavní život u tisíce žen ve věku od osmnácti do jednasedmdesáti let. Ptali se na to, jestli jsou single nebo ve vztahu, jak často dosahují orgasmu při souloži a jak jsou spokojené se svým pohlavním životem. Pravidelným orgasmům si můžete jít snadno naproti a jak?

Dlouhodobé vztahy

Ženy žijící a souložící ve vztahu s jediným dlouhodobým partnerem měly o patnáct procent více orgasmů než ty ženy, které byly single a provozovaly sex s náhodnými partnery. Zadané ženy také hodnotily svůj sexuální život o deset procent pozitivněji než ženy nezadané. Z analýzy také vyplynulo, že čím oddanější byl partner, tím častěji žena dosáhla orgasmu a tím kvalitněji hodnotila svůj sexuální život.

„V průměru ženy zažívají lepší sexuální život v oddaném vztahu než při náhodném sexu,“ tvrdí doktorka Val Wongsomboonová z Florida University.

Buďte sebevědomé

Kanadští vědci loni přišli ještě s trochu jiným pohledem na ženský orgasmus. Zjistili totiž, že ho dosahují častěji ty ženy, které jsou sebevědomé a se sebou spokojené, a navíc umějí říct, co chtějí. Muži pak musejí umět naslouchat a pokyny poslouchat.

Tvrdí to kanadští psychologové Gonzalo Quintana a Conall Mac Cionnaith, kteří se specializují na lidské sexuální chování. Podle nich stále připadají na každý jeden ženský orgasmus tři mužské, ale je to především tím, že ženský orgasmus je více podmíněný psychologií ženy.

Čím je žena sebevědomější a spokojenější se svým tělem a svou sexualitou, tím spíš dosáhne vyvrcholení. A také platí, že orgasmu dosáhnou tím spíše ty ženy, které dokážou komunikovat s pohlavním partnerem a říct mu přesně, co chtějí a co potřebují.

Řekněte si, jak to máte ráda

„Všichni máme různé potřeby, když jde o to, co máme v posteli rádi. Ale jednu vlastnost sdílíme všichni, víme přesně, kdy máme orgasmus a kdy nikoli. Nemáme orgasmus vždy, když máme sex, a může to být v pořádku, protože sex můžeme mít z mnoha různých důvodů,“ vysvětlují Quintana a Cionnaith, kteří zkoumali ženský orgasmus pod vedením profesora Jamese Pfause z Concordia University.

Na orgasmus jsou "vždy" dva

Žena potřebuje k dosažení orgasmu dobrého milence, jemuž může věřit, před nímž se nestydí a jemuž může říct o cokoli. Dosahuje vyvrcholení mnohem častěji v dlouhodobém vztahu než při náhodném sexu. A to jednoduše proto, že s dlouhodobým partnerem si může sdělit, co potřebuje, a sehrát se v tom.

„Chápání toho, co partner chce, jak to chce, kdy to chce, kde to chce a jak dlouho, vyžaduje otevřenost, důvěru a především komunikaci. Ale to chybí jak v krátkodobé známosti, tak velmi často v té dlouhodobé,“ tvrdí autoři v článku pro The Conversation.

Nejsme tak promiskuitní. Více milenců měli i naši rodiče

Cuketový salát s cibulí

Cuketový salát s cibulí

7 hlasů
35min 403 kJ 80 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Žampionový salát

10 hlasů
20min 600kJ 80 Kč

Recept na dietní žampiónový salát bez majonézy.

Zeleninová polévka s dýni

15 hlasů
45min 146kJ 130 Kč

Luxusní, podzimní zeleninová polévka.

Poradny

Nebyla mi vyplacena náhrada za pracovní úraz, co dělat?

Dobrý den, jesltiže byl pracovní poměr sjednán na dobu určitou a nebyl prodloužen, pak byl ukonče... Více

Platím si sama pojištění, jak vysoký budu mít důchod?

Dobrý den,placení zdravotního pojištění, jehož hrazení je ze zákona povinné, nemá na výši starobn... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více