Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Soulož porod nevyvolá, prokázal výzkum, masáž bradavek ano

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

10. 11. 2019 | Sex a vztahy

Neapolští gynekologové prokázali, že vyvolávání porodu souloží je mýtus. Bohužel mýtus rozšířený a masově replikovaný. Sex totiž porod nevyvolá o nic víc než zbožné přání. Teorii přitom mezi ženami rozšiřovali sami gynekologové od sedmdesátých let, neboť se věřilo, že látky obsažené v semenné tekutině spouštějí porod. A také že orgasmus ženy vyvolá kontrakce. Je to pověra. Existuje však souvislost mezi stimulací bradavek a vyvoláním porodu.

Nejčastější mýtus

„Existuje řada fyziologických zdůvodnění pro tuto rozšířenou domněnku. Semeno je bohaté na prostaglandiny E a F2α, ty se přitom používají na vyvolávání porodu. Soulož také může mít účinek mechanický, protože se orgasmem můžou zvýšit kontrakce dělohy,“ vysvětluje doktor Luigi Carbone z Neapolské univerzity, proč od sedmdesátých let začali sami lékaři šířit domněnku, že soulož vyvolává porod. Soulož je sice blahodárná pro řadu pozitivních účinků na tělo i duši, ale porod zřejmě nespouští.

Tým doktora Carboneho provedl revizi studií, které se zabývaly vztahem mezi souloží a pravděpodobností, že vyvolá porod. A jakýkoli příčinný vztah vyvrátil. Studii publikoval odborný časopis Journal of Sexual Medicine.

Překvapivý závěr

Ze studie dále vyplývá, že jen stimulace bradavek – hodinu denně po dobu tří za sebou jdoucích dní – souvisela s vyšší pravděpodobností porodu po těchto třech dnech.

„Děje se to proto, že při stimulaci bradavek dochází k vyloučení hormonu oxytocinu, takže stimulace bradavek je provázena měknutím a rozšířením děložního čípku, což je přirozený proces na počátku porodu,“ tvrdí autoři z Neapole.

Smyslné pracovní profese dle seznamky

Dušené rybí filé

Dušené rybí filé

16 hlasů
55min 425 kJ 200 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Pstruh plněný citrónem

21 hlasů
35min 792kJ 240 Kč

Jestli máte rádi pstruhy, vyzkoušejte tento chutný rec...

Hovězí guláš

14 hlasů
2h a 20min 374kJ 200 Kč

Správný guláš se neobejde bez většího množství cibule.

Poradny

Počítají se do zameškaných směn i státní svátky?

Dobrý den,nárok na dovolenou se Vám krátí o 1/12 za prvních 100 zameškaných směn a o další 1/12 z... Více

Může mi dát škola výpověď nebo snížit úvazek?

Dobrý den,škola jako Váš zaměstnavatel Vám může dát výpověď pouze z důvodů uvedených v zákoníku p... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více