Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Soulož porod nevyvolá, prokázal výzkum, masáž bradavek ano

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

10.11.2019 | Sex a vztahy

Neapolští gynekologové prokázali, že vyvolávání porodu souloží je mýtus. Bohužel mýtus rozšířený a masově replikovaný. Sex totiž porod nevyvolá o nic víc než zbožné přání. Teorii přitom mezi ženami rozšiřovali sami gynekologové od sedmdesátých let, neboť se věřilo, že látky obsažené v semenné tekutině spouštějí porod. A také že orgasmus ženy vyvolá kontrakce. Je to pověra. Existuje však souvislost mezi stimulací bradavek a vyvoláním porodu.

Nejčastější mýtus

„Existuje řada fyziologických zdůvodnění pro tuto rozšířenou domněnku. Semeno je bohaté na prostaglandiny E a F2α, ty se přitom používají na vyvolávání porodu. Soulož také může mít účinek mechanický, protože se orgasmem můžou zvýšit kontrakce dělohy,“ vysvětluje doktor Luigi Carbone z Neapolské univerzity, proč od sedmdesátých let začali sami lékaři šířit domněnku, že soulož vyvolává porod. Soulož je sice blahodárná pro řadu pozitivních účinků na tělo i duši, ale porod zřejmě nespouští.

Tým doktora Carboneho provedl revizi studií, které se zabývaly vztahem mezi souloží a pravděpodobností, že vyvolá porod. A jakýkoli příčinný vztah vyvrátil. Studii publikoval odborný časopis Journal of Sexual Medicine.

Překvapivý závěr

Ze studie dále vyplývá, že jen stimulace bradavek – hodinu denně po dobu tří za sebou jdoucích dní – souvisela s vyšší pravděpodobností porodu po těchto třech dnech.

„Děje se to proto, že při stimulaci bradavek dochází k vyloučení hormonu oxytocinu, takže stimulace bradavek je provázena měknutím a rozšířením děložního čípku, což je přirozený proces na počátku porodu,“ tvrdí autoři z Neapole.

Nedostatek sexu ovlivňuje kvalitu života

Grilované vepřové kotlety

Grilované vepřové kotlety

9 hlasů
3h a 0min 1085 kJ 140 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Bramborový guláš

14 hlasů
40min 375kJ 95 Kč

Bramborový guláš s medvědím česnekem.

Grilovaná ryba s pomerančem

17 hlasů
45min 843kJ 95 Kč

K přípravě této chutné ryby budete potřebovat jen málo...

Poradny

Jsem bez práce, ale nenahlásila jsem se na pojišťovně

Dobrý den, Jano,pokud jste po celou dobu (od 1.4.2020) byla v evidenci ÚP, doručte co nejdřív Vaš... Více

Mám nárok na PPM po konci rodičovské dovolené?

Dobrý den,na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) budete mít nárok v obou případech... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více