Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Pach milovaného partnera pomáhá usnout a klidně spát

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

25.02.2020 | Sex a vztahy

Partneři se sice mohou během noci vzájemně budit chrápáním, ale jinak je sdílení lůžka – v případě fungujícího vztahu – velmi prospěšné. Přítomnost partnera a jeho tělesného pachu pomáhá usnout a déle klidně spát. Pokud člověk musí některé noci trávit bez partnera, pak pomáhá jeho nošené tričko s jeho pachem. Milující partner pak rychleji usne a klidněji a déle spí.

Psychologové z Univerzity v Britské Kolumbii provedli experimentální výzkum, v němž prokázali, že partneři spící bez svého protějšku v cizím prostředí spí klidněji a déle, když mají pod hlavou tričko svého milovaného. A účinek je roven užívání léků s hormonem spánku melatoninem.

„Náš výzkum poskytuje nové důkazy, že spánek s partnerovým pachem zlepšuje účinnost spánku. U našich pokusných osob se spánek zlepšil v průměru o dvě procenta. A to je zhruba stejný účinek jako při požití tablet s melatoninem,“ tvrdí sociální psycholožka Marlise Hofer z University of British Columbia.

Spánek je obvykle spojován s fyzickou láskou nebo odpočinkem. Postel byste však měli využít i pro mnoho dalších romantických aktivit, díky kterým si s partnerem budete mnohem blíž.

Na co se soustředit? Tyhle tipy zabírají!

Udržujte oční kontakt

Oxytocin bývá nazýván jako hormon důvěry, lásky, nebo dokonce morálky. Upevňuje takzvanou připoutávací vazbu, vytváří hlubší intimitu a vyplavuje se mimo jiné v momentě, kdy se jeden druhému dívá do očí. Tak na nic nečekejte, postel uzpůsobte pro důvěrné rozhovory (naházejte na ni spoustu měkkých polštářů, zapalte vonnou svíčku) a užívejte si romantické chvíle.

Připravte si piknik

Nic vám nebrání v tom, abyste si ukuchtili své oblíbené jídlo. Nebo naopak nějaké nevšední, exotické. Pokud začnete praktikovat pravidelné pikniky, začnete se krmit jahodami s čokoládou, a aspoň občas investujete do dobrého šampaňského, začnete si těchto okamžiků nesmírně vážit.

Svlékejte se navzájem

Vzájemné svlékání je velmi intimní čin, který by v ložnici určitě měl praktikovat každý pár. Zvyšuje žádostivost, stupňuje vzrušení, a v neposlední řadě se s nějakými kousky oblečení dá skvěle špásovat. Použijte kravatu nebo vlastní podprsenku a svažte partnerovi ruce či nohy! Nebo ji přeměňte na oční masku.

Dopřejte si masáž

Nesnažte se mermomocí vytvářet sexuální napětí, pokud je vám to proti srsti. Zkuste jinou taktiku. Žijte „teď a tady“ a nabídněte protějšku, že si navzájem dopřejete masáž – s nejasným koncem. Sex rozhodně není podmínkou! Během masáže můžete mlčet, mluvit nebo poslouchat relaxační hudbu. To je jeden z nejlepších způsobů, jak trávit čas společně.

Objímejte se

Kdy jste se naposledy objímali – bez toho, aby to skončilo sexem? Doteky podporují produkci hormonu oxytocinu, který mírní pocity hněvu a osamělosti. Tak si ležte v náručí, líbejte se a věnujte jeden druhému. Tak co, řekli byste, že takové zdánlivé „banality“ romanticky formují váš vztah?

Život po čtyřicítce rozhodně nekončí

Kuře pečené s rebarborou

Kuře pečené s rebarborou

7 hlasů
1h a 20min 725 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Španělská čočka

30 hlasů
50min 664kJ 81 Kč

Tato hustá čočková polévka patří mezi jídla „de cuchar...

Staročeský zajíc

10 hlasů
1h a 45min 863kJ 150 Kč

Staročeská příprava zajíce s rozinkami a švestkami.

Poradny

Můžeme si naúčtovat náklady na vývoz jímky?

Dobrý den, Jojo,v této poradně jsou zodpovídány především dotazy z oblasti sociálního zabezpečení... Více

Počítají se do zameškaných směn i státní svátky?

Dobrý den,nárok na dovolenou se Vám krátí o 1/12 za prvních 100 zameškaných směn a o další 1/12 z... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více