Pach milovaného partnera pomáhá usnout a klidně spát

25.02.2020 | Sex a vztahy

Partneři se sice mohou během noci vzájemně budit chrápáním, ale jinak je sdílení lůžka – v případě fungujícího vztahu – velmi prospěšné. Přítomnost partnera a jeho tělesného pachu pomáhá usnout a déle klidně spát. Pokud člověk musí některé noci trávit bez partnera, pak pomáhá jeho nošené tričko s jeho pachem. Milující partner pak rychleji usne a klidněji a déle spí.

Psychologové z Univerzity v Britské Kolumbii provedli experimentální výzkum, v němž prokázali, že partneři spící bez svého protějšku v cizím prostředí spí klidněji a déle, když mají pod hlavou tričko svého milovaného. A účinek je roven užívání léků s hormonem spánku melatoninem.

„Náš výzkum poskytuje nové důkazy, že spánek s partnerovým pachem zlepšuje účinnost spánku. U našich pokusných osob se spánek zlepšil v průměru o dvě procenta. A to je zhruba stejný účinek jako při požití tablet s melatoninem,“ tvrdí sociální psycholožka Marlise Hofer z University of British Columbia.

Spánek je obvykle spojován s fyzickou láskou nebo odpočinkem. Postel byste však měli využít i pro mnoho dalších romantických aktivit, díky kterým si s partnerem budete mnohem blíž.

Na co se soustředit? Tyhle tipy zabírají!

Udržujte oční kontakt

Oxytocin bývá nazýván jako hormon důvěry, lásky, nebo dokonce morálky. Upevňuje takzvanou připoutávací vazbu, vytváří hlubší intimitu a vyplavuje se mimo jiné v momentě, kdy se jeden druhému dívá do očí. Tak na nic nečekejte, postel uzpůsobte pro důvěrné rozhovory (naházejte na ni spoustu měkkých polštářů, zapalte vonnou svíčku) a užívejte si romantické chvíle.

Připravte si piknik

Nic vám nebrání v tom, abyste si ukuchtili své oblíbené jídlo. Nebo naopak nějaké nevšední, exotické. Pokud začnete praktikovat pravidelné pikniky, začnete se krmit jahodami s čokoládou, a aspoň občas investujete do dobrého šampaňského, začnete si těchto okamžiků nesmírně vážit.

Svlékejte se navzájem

Vzájemné svlékání je velmi intimní čin, který by v ložnici určitě měl praktikovat každý pár. Zvyšuje žádostivost, stupňuje vzrušení, a v neposlední řadě se s nějakými kousky oblečení dá skvěle špásovat. Použijte kravatu nebo vlastní podprsenku a svažte partnerovi ruce či nohy! Nebo ji přeměňte na oční masku.

Dopřejte si masáž

Nesnažte se mermomocí vytvářet sexuální napětí, pokud je vám to proti srsti. Zkuste jinou taktiku. Žijte „teď a tady“ a nabídněte protějšku, že si navzájem dopřejete masáž – s nejasným koncem. Sex rozhodně není podmínkou! Během masáže můžete mlčet, mluvit nebo poslouchat relaxační hudbu. To je jeden z nejlepších způsobů, jak trávit čas společně.

Objímejte se

Kdy jste se naposledy objímali – bez toho, aby to skončilo sexem? Doteky podporují produkci hormonu oxytocinu, který mírní pocity hněvu a osamělosti. Tak si ležte v náručí, líbejte se a věnujte jeden druhému. Tak co, řekli byste, že takové zdánlivé „banality“ romanticky formují váš vztah?Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na oběd

Více tipů

Uzená polévka

(1 hlasů)

Sekaná

(1 hlasů)

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Očekávejte náročný týden, ale s velkým potenciálem pro růst a rozvoj. Budete se cítit motivováni pracovat na svých cílech a ambicích a to vám poskytne silný pocit směru a jistoty.Na pracovišti můžete čekat nové příležitosti, nové... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

8 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:01
90 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
142 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat