Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Předehra by měla trvat minimálně šest minut

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

13.03.2020 | Sex a vztahy

Předehra je podstatnou součástí sexu u většiny dospělých lidí bez ohledu na sexuální orientaci. Vyplývá to z nového kanadského výzkumu. Z něj je zřejmé, že jedinci, kteří věnují aspoň šest minut emocionální předehře, jsou po takovém sexu nejuspokojenější.

Gayové o něco častěji než heterosexuální muži uvádějí, že předehra je méně podstatná pro celkové uspokojení. Muži přitom považují předehru jako důležitou stejně jako ženy, ale více než devět z deseti z nich dokáže vyvrcholit i bez předehry, zatímco mezi ženami je to jen jednašedesát procent.

Čím déle, tím lépe

Z průzkumu Kanadského výboru pro informace o sexu a vzdělávání dále vyplývá, že čím delší je sexuální zážitek, tím uspokojenější oba partneři jsou. Většina lidí dává přednost delšímu sexu před rychlovkami.

„Šest minut je kritická délka pro předehru, lidé, kteří jsou nejuspokojenější při sexu, pak uvádějí, že se věnují nejpestřejšímu spektru různých aktivit,“ uvedl k výzkumu jeden z autorů profesor Robin Milhausen z University of Guelph.

Nezapomínejte ani na „dohru“

Po samotném aktu byste neměli podceňovat ani dohru! Pokud se muž jen svalí vedle a hned usne, není to pro ženu nic příjemného, v nejkrajnějších případech to může vyvolat i depresivní myšlenky. Ale ženy v tom nejsou samy, možná se budete divit, ale najdou se muži, kteří takovýto konec nemají rádi. Například když, žena hned po sexu beze slov uteče do koupelny se osprchovat a muže tam bez povšimnutí nechá. I to může být pro muže dosti stresující.

Z výše uvedené studie dále vyplývá, že pro šestapadesát procent mužů a pětapadesát procent žen jsou velmi důležité také něžnost a citové mazlení po orgasmu, které zvyšují celkový požitek ze sexu.

Proto také nezapomínejte na menší sexuální dohru, po samotném aktu se k sobě ještě přitulte, příjemné oběma bude něžná hlazení nejlépe beze slov. Otázky typu „tak jaké to bylo" si odpusťte, většinou vám sám partner či partnerka řekne že to bylo naprosto skvělé, tak proč se hned vytasit se všetečnými otázkami. Až po pár minutách se vklidu zvědněte osprchujte se nebo se převalte na druhý bok. Uvidíte, že to jen prohloubí společnou intimitu.

Přistiženi dětmi při milování

Guláš s lečem

Guláš s lečem

13 hlasů
60min 561 kJ 140 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Silná francouzská cibulová polévka

32 hlasů
55min 436kJ 65 Kč

Polévka je grunt. O syté francouzské cibulačce to plat...

Hovězí plátky s mátovým dresinkem

11 hlasů
40min 70kJ 205 Kč

plátky hovězí svíčkové s jogurtovým dresinkem

Poradny

Po konci zaměstnání jsem opět pracovala, dostanu PPM?

Dobrý den,situaci, na kterou se ptáte, upravuje § 15 odst. 2 zákona o nemocenském pojištění. Ten ... Více

Pracovala jsem na DPČ a HPP, mám nárok na PPM?

Dobrý den,předpokládám, že Vám jde o nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou),... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více