Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nevěru odhalí intuice

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

14.05.2020 | Sex a vztahy

Máte pocit, že je vám partner nevěrný? Nová studie přináší možná nový pohled a ukazuje, jakým opravdu překvapujícím způsobem můžete celé věci přijít na kloub.

Nevěra ve vztahu je velmi častým důvodem rozchodu, i když stát se může každému z partnerů. Dokáže často zničit nejen důvěru jednoho k druhému, ale i vzájemný respekt. Ovšem i s obviněními bez důkazů by měl být člověk opatrný. Při špatné interpretaci by totiž mohly významně zničit city partnera a způsobit nechtěnou odtažitost. Ale pokud jste velmi žárliví a k tomu ještě nedůvěřiví, pak určitě v každém partnerově zvláštním jednání jistě vidíte možnou nevěru. Chcete si být jistí, jestli je vám (ne)věrný? Tak podle téhle studie to prý jde.

Jak usvědčit nevěrníka

Studie z odborného časopisu „Personal Relationships“ popisuje, jak vědci z jisté americké univerzity s pomocí 51 studentů přišli na novou teorii. Podle ní by měly páry, které chtějí důkaz o věrnosti nebo nevěře partnera, věřit intuici cizích lidí! Kvůli pokusu museli nejdříve studenti vyplnit dotazník ohledně jejich vztahu a věrnosti. Pak byly páry nafilmovány, kdy jeden z nich měl zavázané oči a musel namalovat obrázek, ke kterému mu ten druhý dával pokyny. Na tyto krátké filmy se pak podívali úplně cizí lidé. A zdá se prý neuvěřitelné, že následně vždy správně rozhodli o věrnosti nebo nevěře každého vztahu.

Cizí to ví nejlépe

Nový výsledek studie tedy potvrdil to, co věděly už naše babičky. Totiž že člověk, který nemá v žádném možném případě s párem nic společného, dokáže skutečnou situaci posoudit nejlépe. Díky neutrálnímu a střízlivému pohledu je pro něj snadnější rozpoznat možné napětí a nespokojenost nebo nesoulad mezi partnery. A přitom nejsou ovlivněni osobní vazbou nebo pospolitostí s párem.

Pokud si tedy chcete být partnerovou věrností jistí, a bohužel mu nevěříte natolik, aby jeho slovo pro vás mělo váhu, zastavte příště na procházce v parku nějakého nahodilého kolemjdoucího. Pokud vám vaši domněnku o partnerově nevěře potvrdí, pak máte doma asi skutečně proutníka a stačí mu jen zabalit kufry. Nebo nemáte, ale to už asi bude stejně jedno, protože po tomhle si ty kufry jistě zabalí rád sám... 

Přistiženi dětmi při milování

Brokolicový krém

Brokolicový krém

25 hlasů
40min 378 kJ 65 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Vepřové plátky s kapary

15 hlasů
55min 532kJ 130 Kč

Vepřové plátky na salátu z rajčat.

Polévka ze žluté řepy

0 hlasů
1h a 20min 40kJ 80 Kč

Žlutá řepa oproti červené je trochu sladší a hlavně neba...

Poradny

Když dá syn souhlas s adopcí, musí dál platit výživné?

Dobrý den,jestliže Váš syn udělí souhlas s adopcí a jeho dceru (Vaši vnučku) adoptuje současný ma... Více

Jsem na ÚP po výpovědi a čekám dítě, dostanu PPM?

Pěkný den i Vám, Lucie,pro nárok na peněžitrou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotř... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více