Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Usnutí ihned po souloži zvyšuje ženám šanci na početí

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

17. 5. 2020 | Sex a vztahy

Při souloži, a zvláště během orgasmu, se do krve vylučují hormony, které mozek připravují na spánek. Lidé tak po kvalitním sexu a silném orgasmu častěji usínají. Ačkoli se často ve filmech a populární kultuře tvrdí, že jsou to muži, kdo ihned po sexu odpadnou do limbu, ve skutečnosti usínají ihned po souloži častěji ženy. Má to evoluční význam. Zvyšuje to šanci na početí.

„Ospalost po souloži je posílena orgasmem, a to jak u žen, tak u mužů. Nicméně ať už orgasmu dosáhnou, či nikoli, ženy usínají po sexu častěji než muži,“ tvrdí sexuologové ze State University of New York.

Za všechno může evoluce

Ženy usínají po sexu častěji, když do nich muže ejakuluje. To má evoluční význam. Když usne a leží, sperma má větší šanci proniknout k vajíčku.

„Náš výzkum shrnuje rostoucí důkazy, že běžné nastavení při sexu, v posteli vleže, souvisí s evolučním přizpůsobením se, aby mělo sperma větší šanci udržet se v ženě a oplodnit vajíčko, což je u druhu, který jinak většinu dne chodí po dvou a stojí vzpřímeně, unikátní jev,“ míní jeden z autorů Gordon Gallup v rozhovoru pro PsyPost.

Spojenec pro početí

Spánek ovšem není jediným pomocníkem, který zvýší šanci na otěhotnění. Tím je u žen překvapivě i orgasmus. Tvrdí to doktor Robert King z University College Cork, který se dlouhodobě zabývá výzkumem ženského orgasmu.

Podle jeho mnohaletého bádání bylo prokázáno, že orgasmus ženy pomáhá nasávat spermie do dělohy a rychleji je transportovat k dominantnímu vaječníku, který produkuje plodná vajíčka.

„Můj výzkum staví na rostoucím počtu důkazů, že ženský orgasmus svojí podstatou souvisí s plodností… obecně vzato ženy dosahují orgasmu častěji s inteligentním, zodpovědným a náruživými milencem, který jim příjemně voní, což je velmi důležité, protože naznačuje slučitelnost obou imunitních systémů a zvyšuje tím šanci na početí,“ tvrdí doktor King.

Udržet vztah na dálku není v dnešní moderní době problém

Gnocchi s houbami

Gnocchi s houbami

11 hlasů
45min 458 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí plátek na zázvoru s pomerančem

9 hlasů
40min 596kJ 99 Kč

Dietní kuřecí plátek s pomerančem.

Zapečená cuketa

20 hlasů
50min 373kJ 85 Kč

Zapečená strouhaná cuketa se sýrem.

Poradny

Stihnu nastoupit na mateřskou v ochranné lhůtě?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla v předchozím zaměstnání, uběhlo do doby nástupu do dalšího zam... Více

Po konci zaměstnání jsem opět pracovala, dostanu PPM?

Dobrý den,situaci, na kterou se ptáte, upravuje § 15 odst. 2 zákona o nemocenském pojištění. Ten ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více