Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Blahodárné účinky mužského ejakulátu

07.08.2020 | Sex a vztahy

Ejakulát. Lepí, někdy zvláštně zapáchá a chutná jako popelník plný nedopalků. I přes to všechno se vyplatí s ním vyjednávat o vlastním fyzickém a psychickém zdraví. Co všechno se stane, když ho přestanete odmítat?

Pánský ejakulát v ženách vyvolává rozporuplné reakce. Výměšek pohlavních žláz muže, samce, některé nenávidí. Jiné milují jeho strukturu, význam i chuť, která je za běžných okolností mírně slanější, přičemž kdekdo ji přirovnává k sýru. Pokud muž kouří, pije alkohol a kávu či užívá nějaké léky, je spíš hořká. I z tohoto důvodu je otázka, zda „spolknout“ nebo „vyplivnout“ stále tolik frekventovaná. Na obranu ejakulátu se však sluší říct, že na ženský organismus má blahodárné účinky, a to hned v několika směrech.

Kvalitnější spánek

Ve spermatu je k mání melatonin, což je chemická látka, která vyvolává spánek a přispívá k relaxaci. Jakmile ejakulát vstoupí do krevního řečiště, zapůsobí jako přírodní sedativum – tentokrát však bez vedlejších účinků.

Doplněk stravy

Každý den by člověk měl sledovat doporučené množství vitaminů a minerálů. Potrpíte si na ty z lékárny? Věřte, že máte i jiné možnosti. V jedné lžičce spermatu je více než 200 bílkovin a dalších užitečných položek, včetně vitaminu C, vápníku, chloru, kyseliny citronové, fruktózy, kyseliny mléčné, hořčíku, sodíku, dusíku, vitaminu B12, fosforu, draslíku a zinku, o kterém je známo, že pozitivně ovlivňuje kvalitu pleti. I proto si některé ženy sekret mužských pohlavních žláz nanášejí jako celoobličejovou masku.

Prostředek proti splínům

Studie ze Státní univerzity v New Yorku prokázala, že ženy, které sperma přijímají ústy či vaginou, jsou méně napjaté a v depresi. Vědci proto hlásají, že semeno obsahuje několik hormonů měnících náladu, včetně testosteronu, estrogenu, prolaktinu a několika různých prostaglandinů, z nichž některé byly dokonce nalezeny v ženské krvi během několika hodin po souloži.

Snížení rizika potratu

Ze studie nizozemských vědců vyplývá, že ty milenky, které přijímají mužovo sperma během těhotenství, snižují riziko předčasného porodu, potratu a výskytu preeklampsie coby těhotenské komplikace. Jelikož sperma nabízí i řadu antioxidantů, působí jako tlumič infekcí. Bohužel, někdo na ejakulát může být alergický. Příznaky se většinou dostaví do 30 minut od kontaktu. Řeč je o svědění, zarudnutí, otocích, potížích s dýcháním a kopřivce. Snad se vás to netýká…

Po čtyřicítce výrazně klesá apetit

Hovězí Stroganoff

Hovězí Stroganoff

14 hlasů
45min 396 kJ 420 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Salát z dušených kuřecích žaludků

7 hlasů
35min 555kJ 60 Kč

Jednoduchý recept na salát z dušených kuřecích žaludků.

Makrela s celerovou omáčkou

6 hlasů
1h a 10min 851kJ 180 Kč

Velmi chutně připravené makrely s omáčkou.

Poradny

Jsem půl roku v PN, na jak dlouhou dovolenou mám nárok?

Dobrý den,pokud byste pro zaměstnavatele odpracovala v letošním roce alespoň 60 dní, vznikl by Vá... Více

Zaměstnavatel mě neuvolní na asistovaný styk, co dělat?

Dobrý den,chápu, že tato situace je pro Vás obtížná. Zákonk práce jednoznačně vymezuje situace, v... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více