Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Varovné signály nespokojenosti těla

11.08.2020 | Sex a vztahy

Tělo má svůj vlastní způsob komunikace. To, že s ním není něco v pořádku, dává zřetelně najevo určitými signály. Jak reaguje na nedostatek intimity a odpočinku a kdy si máte dělat starosti s otoky?

Naslouchat svému tělu se prostě vyplácí, neboť je nástrojem komunikace. Jen se naučte mu porozumět, vždyť je přece vaše! Nevolá náhodou o pomoc?

Nedostatek sexu

Úzkosti, sklony k workoholismu, oslabený imunitní systém, zvýšená touha po jídle, agresivita, častější migrény, zhoršená kvalita pleti, potíže se soustředěním, ale i špatné sny. Něco z toho se vám v poslední době děje? Pak jste se pravděpodobně stali obětí sexuálního půstu, se kterým se tělo špatně vyrovnává.

Stres

Chutě na sladké, padání vlasů, náchylnost k nemocem, chronická bolest zad, potíže s dýcháním, vyčerpání, přírůstek na váze, podrážděnost, kolísání nálad, svědění pokožky, lupénka a akné. Tímhle vším organismus poukazuje na dlouhodobý stres. Řešení? Zpomalte, meditujte, jezte vyváženou stravu.

Zhoršená schopnost pohybu

Bolesti svalů a únava, křeče a ztuhlost, nevysvětlitelná slabost i po dlouhém nočním odpočinku. V překladovém slovníku to znamená zhoršující se mobilitu těla. V takovém případě začnete častěji chodit a cvičte. Před i po fyzickém výkonu se protahujte. Strečink udržuje pružnost svalů a šlach, zlepšuje ohebnost a kloubní pohyblivost a uvolňuje celé tělo.

Líný metabolismus

Nadýmání, nadváha, plynatost, hormonální nerovnováha. Váš metabolismus je trochu mimo. Jezte častěji v menších porcích a zapisujte si konkrétní potraviny. Snáze tak odhalíte, po kterých je vám těžko. Také se hýbejte a pijte.

Málo vody

Že tělo potřebuje závlahu, dává najevo především svou potřebou slaných dobrot, například smažených brambůrků. Sůl totiž vodu zadržuje, takže se organismus hlásí o něco, co mu pomůže s jejím množstvím hospodařit. Souběžně s tím se dostavují i pocity sucha v ústech, ospalost, otoky, bolesti hlavy, suchost kůže a sliznic, tmavá moč. Pokud je dehydratace dlouhodobá, výsledkem je onemocnění dýchacích cest, ale i trombóza nebo revma. Takhle daleko to zajít nenechte, okamžitě si na viditelné místo postavte lahev s čistou vodou a ihned, jak ji vypijete, její obsah doplňte.

Nemocné srdce

S onemocněním srdce jsou často spojované hlavně bolesti na hrudi. Mezi méně výrazné signály však patří i závratě, kašel a dušnost, nevolnosti, nechutenství, permanentní únava, rychlý nebo nepravidelný tep, velmi silný pocit úzkosti, pocení a otoky. Všímejte si všech uvedených příznaků a mějte na paměti, že patříte do ohrožené skupiny, pokud trpíte obezitou, diabetem a vysokou hladinou cholesterolu. Pozor by si měli dávat i kuřáci a osoby s vysokým krevním tlakem.

Nezdravá ústa mohou při orálním sexu vyvolat bakteriální ...

Vepřové kotlety s balsamicem

Vepřové kotlety s balsamicem

14 hlasů
55min 646 kJ 125 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Bramborové nočky se strouhankou

13 hlasů
35min 978kJ 59 Kč

Když máte chuť na jednoduchý sladký oběd.

Pečené brambory s rajčaty

7 hlasů
55min 497kJ 65 Kč

Brambory pečené v troubě s rajčaty.

Poradny

Jsem půl roku v PN, na jak dlouhou dovolenou mám nárok?

Dobrý den,pokud byste pro zaměstnavatele odpracovala v letošním roce alespoň 60 dní, vznikl by Vá... Více

Zaměstnavatel mě neuvolní na asistovaný styk, co dělat?

Dobrý den,chápu, že tato situace je pro Vás obtížná. Zákonk práce jednoznačně vymezuje situace, v... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více