Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Špatné vyvrcholení může vést k nechuti k sexu

31.07.2020 | Sex a vztahy

Že se orgasmus může ztratit, to je známá věc. Ale že by byl, ale neuspokojil a nerozradostnil, o tom už se moc nemluví. Slyšeli jste o „špatném vyvrcholení“? Kvůli němu se mnozí vzdávají i samotného sexu!

Vyvrcholení, ten velmi příjemný pocit vzrušení a následného rychlého uvolnění, se obecně popisuje jako intenzivní fyzická rozkoš, kontrolovaná autonomním nervovým systémem. Pro někoho však výšlap na pomyslný milenecký Mount Everest nemusí představovat radost, ale spíš utrpení. Jak to, že se tak chutný dezert promění ve zkažené jídlo plné hořké pachuti?

I když jsou orgasmy ve většině případů skutečně příjemnými zážitky, nedávná studie zveřejněná v akademickém časopise Archives of Sexual Behavior, odhaluje odvrácenou tvář vášně. Pro tuto studii přitom bylo přijato 726 účastníků průměrného věku 28 let, kteří se svěřili se svými zkušenostmi se sexem, orgasmem a pocity.

Když mně se dnes nechce, miláčku!

Z jejich výpovědí vyplynulo, že když vás milenec k pohlavnímu styku nutí, kupříkladu i přes vaši skutečně silnou únavu, orgasmus je méně uspokojivý. Účastníci online studie se tak shodli, že nemají rádi, pokud jsou pod tlakem a vyvrcholení se od nich očekává. Poučení pro příště? Jak se to vezme.

Nucená „oběť“ s nepříjemnou dohrou

Řada z nich v některých situacích partnera nechce odmítnout z důvodu, aby se neurazil. Ve skutečnosti téměř polovina účastníků (48,1 %) uvedla, že měla orgasmus během vynuceného sexu, nicméně s vyvrcholením prožitým v pozitivnějších situacích se to srovnat nedá. A co víc, „špatný orgasmus“ má podle všeho negativní dopad na duševní zdraví, je méně příjemný, slabší, sestává se pouze z fyzických reakcí, vyvolává méně emocionální rozkoše a občas je dokonce i bolestivý.

Za orgasmus tě nenávidím

Z těchto důvodů někteří oslovení dobrovolníci tvrdili, že na pár dní či týdnů přišli o sexuální touhu. Část z nich k milenci dokonce pociťovala odpor nebo frustraci. Vědci však apelují, že je zapotřebí dalších výzkumů, aby zodpověděli všechny otázky, například tu, jak je možné, že i přes sexuální nechuť člověk orgasmu vůbec může dosáhnout. Evidentně se o téhle sladké závěrečné tečce milování stále neví všechno.

Nevěrní muži jsou náchylnější k srdečním onemocněním

Hovězí s fazolemi

Hovězí s fazolemi

8 hlasů
1h a 40min 542 kJ 211 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Mrkvový krém

28 hlasů
25min 234kJ 30 Kč

Vydatná a zdravá polévka.

Kuřecí prsa se zeleninou julien

11 hlasů
45min 458kJ 99 Kč

Dietní kuřecí prsa se zeleninou připravenou v páře.

Poradny

Loni jsem dostala výpověď, co dělat pro nárok na PPM?

Dobrý den,pokud na mateřskou dovolenou můžete nastoupit nejdříve 22.1.2021, pak bude rozhodným ob... Více

Začínám pracovat na DPČ, mám nárok na PPM?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla až po ukončení posledního pracovního poměru (HPP), pak se na V... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dlouhodobé plány, které se týkají přestavby vašeho obydlí, se vám podaří zrealizovat v rekordně krátkém čase! Když chcete, umíte být plní energie a elánu, o jakém se vašemu okolí ani nesní. Jen dejte pozor na př&ia...

Více