Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Dlouhodobé přednosti každodenního sexu

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

09.09.2020 | Sex a vztahy

Podle jedné nové studie je údajně pravidelný sex dobrý pro naše zdraví. Jaké jsou tedy v této oblasti nové poznatky a jaké další přednosti sex každý den přináší?

Skutečnost, že je pro nás sex dobrý, samozřejmě nová není. Přímo po něm se cítíme uvolnění nebo někdy doslova až v euforii. Ale sex nenabízí jen okamžitý příznivý efekt, ale i z dlouhodobého hlediska je pro nás velmi prospěšný.

Vědci univerzity v Texasu zjistili, že lidé, kteří mají sex pravidelně, jsou se svým zevnějškem mnohem spokojenější než ti, kteří sexují jen málo nebo vůbec. A jaké přednosti vám pravidelná dávka postelového potěšení může nabídnout?

Dobrá nálada

Lidé s pravidelným sexuálním životem mají prý lepší náladu, a navíc se těší z mnohem většího sebevědomí, spokojenosti a sebejistoty, co se týká jejich zevnějšku.

Tělu prospěšný

Podle studie každodenní sex posiluje imunitní systém, snižuje krevní tlak a riziko srdečního infarktu a pomáhá odbourat stres. Další studie ze Skotska tyto výroky potvrzuje. Navíc vědci zjistili, že lidé s pravidelným sexem vypadají o sedm až deset let mladší než ve skutečnosti jsou. A další plus: sex také může velmi efektivně  vynahradit silový trénink, pokud budete často měnit milostné pozice.

Podporuje kreativitu

Další studie zkoumala souvislost mezi kreativitou a častým sexem. Umělci mají v průměru více sexuálních partnerů. A kreativní lidé mají sex častěji, což znamená, že oproti analyticky myslícím lidem mají často i sex bezvýznamný a náhodný.

Čím víc, tím líp

Čím více sexu budete mít, tím bude také kvalitnější. Sex má na lidi jistý druh efektu zpětné vazby. Čím častěji budete sex provozovat, tím častěji po něm budete toužit a tím lepší také bude.

Sperma funguje jako antidepresivum

Sperma obsahuje mnoho látek ovlivňujících naši psychiku – jako například endorfiny, estron, prolaktin, oxytocin a serotinin. Ženy, které nepoužívají kondomy, by tak měly být šťastnější a spokojenější než ty, jejichž partner kondom používá.

Zbavuje bolesti

Orgasmy dokážou díky uvolňovanému hormonu zbavit vaše tělo bolesti. Při častých orgasmech působí navíc protibolestivě. Ale i čistá erotická stimulace bez orgasmu dokáže zmírnit třeba bolesti hlavy, zad nebo menstruační bolesti a křeče.

Úspěch vztahu stojí na vzájemné oddanosti

Bramborák v pekáči

Bramborák v pekáči

17 hlasů
1h a 5min 409 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Ryba s pórkem a cuketou

6 hlasů
35min 681kJ 220 Kč

Porce ryby s dušenou cuketou a špenátem.

Mušle s brusinkovo limetkovou šťávou

10 hlasů
35min 345kJ 240 Kč

Jemné a lahodné mušle rozhodně stojí za chvíle stráven...

Poradny

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Musím doložit příjmy přítele bez trvalého bydliště?

Dobrý den,samotná změna bytu nemusí být problém, záleží samozřejmě na tom, jak se oproti původním... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více