Po čtyřicítce výrazně klesá apetit

S narůstajícím věkem se ženské tělo mění. A mění se i sexuální život. S tím musíte počítat…

Sex není hned sex. Tak jako vztah podléhá různým změnám a prochází různými fázemi, mění se v průběhu let mnohé i v oblasti postelových radovánek. S čím byste tedy měli u sexu po čtyřicítce počítat?

Máte menší chuť na sex

Jak je vám jednou čtyřicet, vaše hladina hormonů se začíná pomalu měnit. To může vést k tomu, že ženy obecně mají na sex menší chuť. Taky se může stát, že budete potřebovat více času opravdu se dostat do správné nálady a budete trpět vaginální suchostí. Pomoci by mohl lubrikační gel. Také promluvit si o svých pocitech s partnerem může být cestou, jak se zbavit vnitřního tlaku a najít zase v sexu zábavu.

Je mnohem těžší otěhotnět

Čím starší žena je, tím více se zmenšuje množství a kvalita vajíček. Což s narůstajícím věkem stále více ztěžuje možnost otěhotnět. Kdo se chce ještě stát matkou, změní sex na hon za oplodnění mvajíček, a který se až fanaticky drží výpočtem plodných dní a četností, než že by šlo ještě o nějakou romantiku.

Orgasmus bude častější

Že starší ženy dosahují orgasmu je zřídka, je mýtus. Protože čím starší žena je, tím více má zkušeností a tím spíše se může zbavit pochybností o sobě samé. Obojí pak velmi usnadňuje uvolnit se u sexu a prostě si ho jen užívat. A díky tomu je pro ženy po čtyřicítce dokonce mnohem lehčí orgasmu dosáhnout.

Partner vydrží déle

I u mužů se mění hladina hormonů. Změna hormonů vede k tomu, že je schopný oddalovat orgasmus déle a sex si vychutnat mnohem intenzivněji. Takže má také více času na to, věnovat se partnerce, a tak je velmi pravděpodobné, že budou moci dojít k orgasmu společně.

Najdete nové způsoby, jak si užít sex

Pokud to v posteli už neklape osvědčeným způsobem, dokáže to mnoho párů rozhodit. Ale i tady je šance. Protože místo abyste se od sebe frustrovaně vzdálili, můžete se k sobě novým způsobem přiblížit. Můžete se například spokojit jen s mazlením nebo najít úplně nové cesty, jak si užít nové vzrušující zážitky a získat vzájemnou důvěru.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Život vám tento týden znepříjemní spousta drobných nepříjemností. A co vám bude kazit náladu asi nejvíce, bude zjištění, že si za ně můžete vy sami. Jenže toto zjištění v sobě zároveň skrývá velký potenciál – jestliže jste původcem maličkostí, jež vám znepříjemňují život, máte vy sami v rukou klíč k jejich nápravě. Pokud jej správně využijete, b... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

1 Příspěvků
Poslední příspěvek 17:25
4 Příspěvků
Poslední příspěvek 17:24
48 Příspěvků
Poslední příspěvek 17:10
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat