Sůl je nad zlato u sexu opravdu neplatí

Milujete klobásy, špekáčky, párečky, nakládané sýry nebo třeba slané oříšky a brambůrky? Pak se nedivte, že vás v posteli nečeká žádná velká divočina! Sodík si totiž se sexem moc nerozumí. V jakém směru?

Sůl má svá pro a proti. Jedná se o sloučeninu sodíku a chloru, která udržuje rovnováhu mezi tekutinami uvnitř buněk, je nezbytná pro kontrakci svalů a přenos nervových vzruchů. Na druhou stranu existuje celá řada studií, jež varují před neumírněnou konzumací soli. Zvyšuje totiž krevní tlak a dokonce prý přispívá k onemocnění rakoviny žaludku.

Studie na Institutu environmentální medicíny (IMM) ve Švédsku také odhalila, že vysoký příjem sodíku může být spojován se vznikem diabetu typu 2. Teď se navíc ukázalo, že sůl je jedním z nepřátel všech milenců!

Voják v pozoru versus ten v zákopu

K dosažení a udržení erekce muž potřebuje správný průtok krve do penisu. To je věc jasná a daná. Sůl však zvyšuje krevní tlak, ucpává tepny a poškozuje cévy. To onen průtok krve snižuje – včetně oblasti pánve. K erektilním dysfunkcím pak takový muž klidně může přijít jenom proto, že překračuje denní doporučenou dávku soli v jídle, která je Světovou zdravotnickou organizací (WHO) stanovena na méně než pět gramů. V ohrožení jsou ovšem i ženy!

Jak je to s orgasmem?

Výzkum říká, že strava s vysokým obsahem sodíku snižuje průchod krve do pánve, jak již bylo uvedeno. U milenek se tak vinou toho objevuje vaginální suchost a pozor, méně častý orgasmus, s ním spojený stres a pocit neuspokojení. Ve většině případů se sodík také podílí na únavě a letargii. Obojí si s vášnivými nocemi plnými milostného rejdění moc nerozumí. Proto si na příjem soli dávejte pozor!

Vyhýbejte se uzeninám, průmyslově zpracovaným pokrmům, stánkům s rychlým občerstvením a potravinám, u kterých není podíl soli uveden. Zároveň se nechte pravidelně kontrolovat na vysokou hladinu cukru v krvi, hladinu cholesterolu a hypertenzi. Aspoň třikrát týdně cvičte, nebo aspoň preferujte svižnější chůzi. To vám pomůže udržet mnoho nemocí, které mohou snížit váš sexuální apetit, na uzdě.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Život vám tento týden znepříjemní spousta drobných nepříjemností. A co vám bude kazit náladu asi nejvíce, bude zjištění, že si za ně můžete vy sami. Jenže toto zjištění v sobě zároveň skrývá velký potenciál – jestliže jste původcem maličkostí, jež vám znepříjemňují život, máte vy sami v rukou klíč k jejich nápravě. Pokud jej správně využijete, b... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

94 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat