Vztahoví zabijáci dobrého sexu

Co by se stalo, kdyby se lidé mohli milovat kdykoli a jakkoli? Ačkoli mnozí právě o tomhle sní, nonstop připravenost k sexu, aktivní libido a vhodné podmínky pro soulož zná jenom pornografie. V reálu se každý v určité fázi svého života potká se zabijáky milostných prožitků. Které věci super sex umí zadupat do země?

Vnitřní strana stehen, rty, bradavky, klitoris nebo třeba žalud. O erotogenních zónách se toho napsalo již hodně. Jedná se o místa na povrchu těla, jejichž stimulací dochází k nárůstu sexuálního vzrušení. Méně se však hovoří o tom, že nejdůležitější a možná zároveň i nejkomplikovanější erotogenní zónou a pohlavním orgánem (u obou pohlaví) je mozek. Ten, když nespolupracuje, zhatí všechny plány na dobrý sex. Kvůli čemu? Tohle stojí v cestě megalomanským intimním zážitkům a uspokojení!

Vztahové problémy

Napětí a emoční vzdálenost mohou podkopat sexuální život páru. Konflikty, které se sexem na první pohled nemají nic společného, se však v posteli „odmění“ odcizením a různými dalšími potížemi. Jedná se o hádky na téma financí, výchovy dětí, ale i nedostatku společného času. Dlouhodobé potíže je nutné řešit a každá výměna názorů si zaslouží smysluplné a věcné uzavření. Zjistíte-li, že si již dávno nemáte co říct, a vlastně k sobě navzájem nechováte důvěru a úctu, zvažte, zda takový (toxický) vztah má cenu.

Tlak na výkon

Za selháním v posteli stojí i nervozita a úzkost z výkonu. Každý desátý český muž má problémy s erekcí, za které se stydí. Ale ani ženy nepřekypují sebevědomím. Dělají si starosti se svým tělem po dětech, povislými ňadry a celulitidou. Neuvolní-li se, mají pak potíže s fyzickým kontaktem, ale i s dosažením orgasmu. Milování tolik nevyhledávají, přitom své stávající partnery stále přitahují a vzrušují.

Psychické poruchy

Život se může sesypat naprosto každému. Počet lidí s depresemi narůstá, stejně jako těch, kdo pravidelně navštěvují psychology, psychiatry a terapeuty. V mnoha případech lékař vyhodnotí nutnost medikace a předepíše antidepresiva. Jejich vliv na sexualitu bývá markantní, podobně jako nevyrovnaná psychika. U nemocných léčených antidepresivy je udáván výskyt sexuálních dysfunkcí v rozmezí 40–⁠80 %.

Stres a změny životního stylu

Stres a únava mohou rychle snížit váš sexuální apetit. Neustálé napětí totiž podporuje tvorbu hormonu kortizolu, který zabíjí testosteron. O něm je známo, že ovlivňuje chuť na sex u mužů i u žen. V podstatě jakékoli hormonální změny s libidem i sexuálními prožitky pořádně mávají.

Kupříkladu při menopauze, kdy klesají hladiny nejen testosteronu, ale i estrogenu a progesteronu, také sexuální zájem klesá. A vaginální suchost na pohodě při milování nepřidává. Není tedy výjimečné, že žena v přechodu fyzický kontakt dlouhodobě odmítá už jen proto, že má strach z jeho průběhu a případné bolesti.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Konečně se vám povede oprostit se od „změti“ svých pocitů a budete schopni se na problém, který už nějakou dobu řešíte s partnerem/partnerkou podívat bez emocí, tak nějak „svrchu“. A ke svému překvapení zjistíte, že jste k němu přistupovali ze špatného konce. To vám dá nejen možnost vše zdárně vyřešit, ale budete moci partnerovi/partnerce ukázat... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

78 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
12 Příspěvků
Poslední příspěvek 6.5.
1 Příspěvků
Poslední příspěvek 6.5.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat