Masturbace během menstruace není tabu

Masturbace i sex jsou během menstruace pro mnoho žen tabu. Není vůbec žádný důvod se potěšení během tohoto období vzdávat. Proč?

Každá žena se cítí při menstruaci jinak. Jeden měsíc můžeme být podrážděné, unavené a uplakané, další měsíc naopak plní energie a s velkou touhou po sexu. Skutečnost, že mnoho žen se sexu během menstruace vyhýbá, však neznamená, že bychom si nemohli samy „podat pomocnou ruku“. Masturbace má totiž spoustu výhod.

Pomáhá proti křečím

Mnohé z nás trpí během menstruace bolestivými a nepříjemnými křečemi v břiše a oblasti stydkých pysků. Orgasmus může tyto ošklivé příznaky zmírnit, protože působí jako přírodní lék. Mimochodem – pomůže vám i při bolestech hlavy. A budete lépe spát, snížíte hladinu stresu, zlepší se vám pleť a budete se zkrátka cítit lépe.

Zažijete ty nejlepší orgasmy

Opravdu! Některé ženy mají nejintenzivnější orgasmy právě během menstruace. Vědci se domnívají, že důvodem jsou hormonální změny, protože v tomto období je hladina estrogenu a progesteronu nižší než obvykle, ale naopak hladina testosteronu je vyšší. Plus – naše vagina je během této doby obzvlášť citlivá.

Není to nechutné?

My ženy jsme byly velmi velmi dlouho přesvědčovány (především muži), že menstruace je něco nečistého a nechutného. Mluvilo se o ní jen za zavřenými dveřmi, pokud vůbec. A to je samozřejmě hloupost! A pokud se bojíte, že by masturbace během menstruace byla spíš o nepořádku než o potěšení, máme pro vás několik tipů: ručník vám pomůže ochránit ložní prádlo a ruce i sexuální hračky se dají umýt. Můžete použít tampon nebo menstruační kalíšek a stimulovat jen vnější erotogenní zónu. Nebo masturbujte rovnou ve sprše nebo vaně a nepořádku se bát nemusíte vůbec.

Zdroj: brigitte.de, https://www.healthline.com/health/healthy-sex/masturbate-on-periodSledujte nás na sociálních sítích:

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Očekávejte náročný týden, ale s velkým potenciálem pro růst a rozvoj. Budete se cítit motivováni pracovat na svých cílech a ambicích a to vám poskytne silný pocit směru a jistoty.Na pracovišti můžete čekat nové příležitosti, nové... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

90 Příspěvků
Poslední příspěvek 20:15
142 Příspěvků
Poslední příspěvek 20:14

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat