Barva vašich stěn ovlivňuje váš sexuální život

Některé barvy mohou změnit vzhled místností. A co mnoho lidí neví, mohou ovlivnit i váš sexuální život!

Barvy stěn v ložnici mohou ovlivnit spánek a sexuální život. Pokud si myslíte, že si můžete okořenit svůj sexuální život barvou lásky, jste na omylu. Podle studie (1), kterou si nechala vyhotovit skupina Travelodge, největší nezávislá hotelová značka, páry, jejichž stěny ložnice jsou natřené červenou barvou, mají sex pouze jednou týdně.

Velmi častou barvou našich ložnic je čistě bílá. Studie (1) však naznačuje, že to negativně ovlivňuje nejen náš spánek, ale i sexuální život. Bílá je sterilní, a proto rychle vyvolává pocit nepohodlí.

Ještě horší je to s místnostmi, které jsou vymalované hnědou nebo šedou barvou. Ty způsobují pocit nepohodlí až osamělosti. A to sexuální touhu zrovna nezvyšuje. Barvy podle studie vedou i ke kratšímu spánku. Průměrná doba spánku účastníků výzkumu byla pouhých šest hodin a dvanáct minut.

S těmito barvami přinesete více chuti

Podle studie jsou lídry ve frekvenci sexu páry, jejichž ložnice nesou karamelovou barvu. V průměru měli sex třikrát týdně.

Pokud více toužíte spíše po spánku, velmi dobře fungují barvy jako je modrá a zelená. V zelených ložnicích účastníci studie spali celých sedm hodin a 36 minut. V modře vymalovaných místnostech zvládli účastníci dokonce sedm hodin a 52 minut. Tato barva prokazatelně snižuje srdeční frekvenci a má tak pozitivní vliv na chování při spánku.

Jak pomáhají další barvy vašich ložnic

Žlutá

Má hřejivý a uklidňující účinek, poskytuje průměrně sedm hodin a 40 minut spánku.

Světle šedá, stříbrná

Rychle vás unaví a poskytuje průměrně sedm hodin a 33 minut spánku.

Okrová, hořčicově žlutá, tmavě béžová

Vypadá teple, ale může vést k finanční úzkosti.

Oranžová

Má uklidňující účinek a stimuluje trávení, v průměru sedm hodin a 28 minut spánku.

Fialová

Disponuje mentální stimulací, proto může vést k neklidnému spánku a nočním můrám

Zdroj: (1) www.travelodge.co.uk/press-centre/press-releases/SECRET-GOOD-NIGHT%E2%80%99S-SLUMBER-SLEEP-BLUE-BEDROOMSledujte nás na sociálních sítích:

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden vám planety přinesou do vašeho milostného života nové impulzy a dynamiku. Pokud jste v partnerském vztahu, čeká vás období plné komunikace a porozumění. Věnujte svému partnerovi více pozornosti a buďte vnímaví k jeho potřebá... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

25 Příspěvků
Poslední příspěvek 20:50
4 Příspěvků
Poslední příspěvek 19:46

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat