Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Podzim je sexu čas: Jsme totiž nejnadrženější! Víme proč!

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

12.11.2013 | Sex a vztahy

Za lásky čas považovali básníci máj. Jaro a probouzející se příroda je označována za období přející také sexualitě člověka. Jenže podle antropologů je skutečným časem lásky a sexu podzim, jemuž nemůže unavené jaro konkurovat. Po létě totiž právě na podzim mají muži i ženy v těle nejvíce testosteronu.

Mužský pohlavní hormon přitom řídí u mužů i žen libido neboli sexuální nadrženost a chuť se milovat. Produkce tohoto hormonu se liší v průběhu dne, měsíce a roku. Zatímco muži ho mají mnohem více než ženy a každé ráno u nich dochází k nárůstu hladiny testosteronu v krvi, u žen je ho nejvíce před ovulací – tehdy mají také největší chuť se milovat. Z hlediska roční dynamiky pak dosahuje hladina testosteronu maxima právě na podzim. A lidé jsou v tomto čase nadrženější a více touží po sexu.

Podle profesorky Helen Fisher navíc u mužů dochází ke zvýšení testosteronu také tehdy, když vědí, že k nějakému sexu dojde. Vědci v experimentálním pokusu dokázali, že hladina pohlavního hormonu se zvýší den předtím, než má muž plánovaný sex. Jedince izolované na ostrově přiváželi na víkend na pevninu, kde v sobotu a neděli směli souložit s partnerkou. V pátek byla hladina testosteronu nejvyšší a důsledkem toho jim nejrychleji rostly vousy.

„Na konci jara a na počátku léta je hladina testosteronu nejnižší. Vrcholu dosahuje v listopadu a na počátku prosince, kdy mají muži také nejvyšší počty spermií. A tento fenomén funguje. Na severní polokouli ženy rodí častěji v srpnu a září, devět měsíců po maximální hladině testosteronu na konci podzimu. Tento nárůst testosteronu může být součástí přírodního plánu, aby nás donutil myslet na lásku ve zkracujících se dnes podzimu a vytěžil maximum z této lásky na konci léta, kdy je největší hojnost potravin a příznivé klima… podzim může být naším primárním obdobím pro rozmnožování,“ tvrdí antropoložka Helen Fisher.

Úspěch vztahu stojí na vzájemné oddanosti

Dušené jelení maso

Dušené jelení maso

14 hlasů
1h a 30min 646 kJ 450 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Srbské vepřové kotlety

30 hlasů
35min 588kJ 155 Kč

Srbské  kotlety  patří mezi oblíbenou klasiku a jeho v...

Srnčí plátky s omáčkou ze zeleného pepře

14 hlasů
35min 810kJ 245 Kč

Grilované srnčí plátky s pepřovou omáčkou.

Poradny

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Musím doložit příjmy přítele bez trvalého bydliště?

Dobrý den,samotná změna bytu nemusí být problém, záleží samozřejmě na tom, jak se oproti původním... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více