Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vyhrajte 5x balíček se třemi bezlepkovými produkty z řady Vitacelia od Penamu

Zasoutěžte si s námi o 5 balíčků produktů z řady Vitacelia, ve kterých si smlsnete na chlebíku Celio, makovém závinu a borůvkových koláčích. Všechny jsou skvělé a bezlepkové! Současně probíhá redakční testování! Budou se názory redaktorek shodovat s Vašimi zkušenostmi? Podělte se s námi o recenzi! V soutěži přejeme hodně štěstí! 😊

Ach, ten lepek

Při tzv. sekundární intoleranci pšeničného lepku se ukazuje, že obsah této bílkoviny ve stravě dosáhl pro některé strávníky množství, které obtížněji snášejí – méně tolerují. Tento překročený individuální limit se u nich může nepříznivě projevit např. tím, že je zejména pšeničné pečivo začne nadýmat. Kdokoliv totiž potřebuje rychle doplnit energii, má po ruce obvykle pšeničné pečivo s lepkem, který může hůře snášet, pokud jde o trávení. Pokud však přejde na bezlepkové pečivo, a sníží tak obsah pšeničného lepku ve svém jídelníčku, tyto příznaky obvykle vymizí.

Pozor, někteří jedinci nesnášejí pšeničný lepek proto, že jsou na něj alergičtí a trpí potravinovou alergií, tzv. celiakií. Tu je třeba vyšetřit u lékaře a potom se podrobit přísné bezlepkové dietě. Naopak pro většinu lidí je lepek neškodný, velice dobře ho tolerují a snášejí. Je tedy bez významu, aby jej ze stravy vylučovali. Podobně je to s ořechy – jsou sice potenciálním alergenem, ale ti, kterým nedělají žádné problémy, by je vyloučili z jídelníčku úplně zbytečně a přišli by tak o cenné vitamíny a minerální látky.

Co tedy jíst?

Žádoucího obsahu lepku ve stravě, který lidem se sekundární intolerancí vůbec neuškodí, lze dosáhnout například tím, že bílé pšeničné pečivo omezí nebo ho v jídelníčku nahradí např. bezlepkovým pečivem (Chlebík CELIO) nebo vyšší konzumací bezlepkových potravin, jako jsou pohanka, jáhly, luštěniny včetně sóji a cizrny, dále brambory, rýže, kukuřice, aj. Penam s řadou Vitacelia přináší do bezlepkového světa jedinečnost, chuť a radost pro lidi, kteří mají pocit, že jsou ochuzeni o možnost si dát krajíc chutného chleba nebo koláče. Navíc, propracovaný a nadčasový design má velkou šanci posunout kategorii bezlepkového pečiva o level výše.

Chlebík Celio

Jsem porcovaný chléb se lněnými a slunečnicovými semínky. To je skvělý základ na snídaně, svačiny nebo obložený chlebík na cesty.

Cena: 54.90, - Kč

Makový závin

Makový závin a šálek kakaa nebo ranní kávy – to je pohádková nedělní snídaně. Jsem z kynutého těsta, zavinutý ručně a mám až 40% makové náplně.

Cena: 76.90, - Kč

Borůvkové koláče

Slunečné letní dny občas chybí i mně. Ale právě proto si je společně připomeneme! Zahryzni se do mě a ocitneš se v začarovaném borůvkovém lese.

Cena: 44.90, - Kč

Správnou odpověď na soutěžní otázku i další informace o přípravku najdete ZDE.

Zapojte se do soutěže a vyhrajte jeden z pěti balíčků s bezlepkovými produkty z řady Vitacelia od Penamu.

Vyhrává každá 10., 30., 70., 110., a 180. odpověď.

Pravidla soutěže najdete zde

Soutěž již byla ukončena

TESTOVÁNÍ: Unikátní doplněk stravy pro ženy FEMINUS

Dušená štika na zázvoru

Dušená štika na zázvoru

5 hlasů
50min 602 kJ 180 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Králík na tymiánu

11 hlasů
1h a 20min 466kJ 160 Kč

Králík patří k pochoutkám v české kuchyni, navíc králi...

Polévka z kedluben

14 hlasů
40min 289kJ 80 Kč

Kedlubnová polévka s petrželkou a smetanou.

Poradny

Mám nárok na PPM po konci rodičovské dovolené?

Dobrý den,na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) budete mít nárok v obou případech... Více

Můžeme si naúčtovat náklady na vývoz jímky?

Dobrý den, Jojo,v této poradně jsou zodpovídány především dotazy z oblasti sociálního zabezpečení... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více