Vyhrajte 5x balíček se třemi bezlepkovými produkty z řady Vitacelia od Penamu

Zasoutěžte si s námi o 5 balíčků produktů z řady Vitacelia, ve kterých si smlsnete na chlebíku Celio, makovém závinu a borůvkových koláčích. Všechny jsou skvělé a bezlepkové! Současně probíhá redakční testování! Budou se názory redaktorek shodovat s Vašimi zkušenostmi? Podělte se s námi o recenzi! V soutěži přejeme hodně štěstí! 😊

Ach, ten lepek

Při tzv. sekundární intoleranci pšeničného lepku se ukazuje, že obsah této bílkoviny ve stravě dosáhl pro některé strávníky množství, které obtížněji snášejí – méně tolerují. Tento překročený individuální limit se u nich může nepříznivě projevit např. tím, že je zejména pšeničné pečivo začne nadýmat. Kdokoliv totiž potřebuje rychle doplnit energii, má po ruce obvykle pšeničné pečivo s lepkem, který může hůře snášet, pokud jde o trávení. Pokud však přejde na bezlepkové pečivo, a sníží tak obsah pšeničného lepku ve svém jídelníčku, tyto příznaky obvykle vymizí.

Pozor, někteří jedinci nesnášejí pšeničný lepek proto, že jsou na něj alergičtí a trpí potravinovou alergií, tzv. celiakií. Tu je třeba vyšetřit u lékaře a potom se podrobit přísné bezlepkové dietě. Naopak pro většinu lidí je lepek neškodný, velice dobře ho tolerují a snášejí. Je tedy bez významu, aby jej ze stravy vylučovali. Podobně je to s ořechy – jsou sice potenciálním alergenem, ale ti, kterým nedělají žádné problémy, by je vyloučili z jídelníčku úplně zbytečně a přišli by tak o cenné vitamíny a minerální látky.

Co tedy jíst?

Žádoucího obsahu lepku ve stravě, který lidem se sekundární intolerancí vůbec neuškodí, lze dosáhnout například tím, že bílé pšeničné pečivo omezí nebo ho v jídelníčku nahradí např. bezlepkovým pečivem (Chlebík CELIO) nebo vyšší konzumací bezlepkových potravin, jako jsou pohanka, jáhly, luštěniny včetně sóji a cizrny, dále brambory, rýže, kukuřice, aj. Penam s řadou Vitacelia přináší do bezlepkového světa jedinečnost, chuť a radost pro lidi, kteří mají pocit, že jsou ochuzeni o možnost si dát krajíc chutného chleba nebo koláče. Navíc, propracovaný a nadčasový design má velkou šanci posunout kategorii bezlepkového pečiva o level výše.

Chlebík Celio

Jsem porcovaný chléb se lněnými a slunečnicovými semínky. To je skvělý základ na snídaně, svačiny nebo obložený chlebík na cesty.

Cena: 54.90, - Kč

Makový závin

Makový závin a šálek kakaa nebo ranní kávy – to je pohádková nedělní snídaně. Jsem z kynutého těsta, zavinutý ručně a mám až 40% makové náplně.

Cena: 76.90, - Kč

Borůvkové koláče

Slunečné letní dny občas chybí i mně. Ale právě proto si je společně připomeneme! Zahryzni se do mě a ocitneš se v začarovaném borůvkovém lese.

Cena: 44.90, - Kč

Správnou odpověď na soutěžní otázku i další informace o přípravku najdete ZDE.

Zapojte se do soutěže a vyhrajte jeden z pěti balíčků s bezlepkovými produkty z řady Vitacelia od Penamu.

Vyhrává každá 10., 30., 70., 110., a 180. odpověď.

Pravidla soutěže najdete zde

Soutěž již byla ukončena

Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden budete mít tendenci věnovat veškerou svou pozornost své práci a kariéře obecně. Jenže to se nesetká s přílišným pochopením ze strany vašich nejbližších, kteří se budou cítit, jako byste je zanedbávali. Vy naopak budete bojovat s pocitem, že se vaši pozornost snaží odpoutat od něčeho, co je pro vás aktuálně velmi důležité, a tak příle... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

26 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
3 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
8 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat