Soutěž o 5 balíčků bezlepkových mouk od Freee Doves Farm

Výživoví poradci doporučují jíst tři až pět porcí jídel denně. Součástí této frekvence jsou svačiny, které by měly tvořit něco kolem 10 % denního energetického příjmu. Ale z čeho je vykouzlit, když vám vadí lepek? Zasoutěžte si o balíčky od Freee Doves Farm a změňte pohled na stravování bez glutenu!

Lidé si to často pletou. Nesnášenlivost lepku je často zaměňována za celiakii, ale přitom se jedná o dva samostatné stavy. Celiakie je závažné autoimunitní onemocnění a může poškodit trávicí systém člověka. Co se týče nesnášenlivosti lepku, tak ta se projevuje krátce po konzumaci pečiva, sušenek, cereálií, těstovin, ale i dalších dobrot, které si vinou nežádoucích účinků glutenu odpíráme.

Obvykle se jedná o průjem a zácpu, nadýmání, bolesti břicha, únavu, nevolnost, bolesti hlavy, ale i méně známé nepříjemnosti, jako je například bolest kloubů a svalů, nebo dokonce anémie. Je ale skutečně nutné dát lepku červenou?

Jde to i s chutí

Pro každého, kdo nesnášenlivostí glutenu trpí, nemusí být prospěšné lepek úplně vyloučit ze  stravy, protože symptomy se od člověka k člověku liší. Někteří lidé mohou být schopni konzumovat malé množství lepku, aniž by měli nějaké příznaky. Většina z nich ale pozoruje, že bez lepku je život mnohem pohodlnější, a proto ho postupně omezuje.

Ale ani tak není nutné se muffinů, pizzy, koláčů, bábovek, cupcaků, dortů, rolád, palačinek, koblížků a bublanin, které mohou tvořit plnohodnotnou a zdravou svačinu, vzdávat. Některé společnosti myslí na ty, kdo se chtějí stravovat tak trochu jiným způsobem, ale zároveň nechtějí slevit nic ze svých návyků a požadavků na chutné jídlo.

Chlebové i jiné směsi

K těm patří firma Freee Doves Farm, která je proslulá svou specializací na bio a bezlepkové výrobky, jež jsou považovány za produkty nejvyšší kvality. Výrobní proces probíhá bez použití geneticky modifikovaných materiálů a bez přidání enzymů. Freee DovesFarm dbá na střídání plodin při pěstování obilovin, což se automaticky odráží v kvalitě jejích výrobků.

Výrobce Freee Doves Farm používá ve většině svých produktů suroviny Fairtrade. Ty jsou vyrobeny bez lepku, bez pšeničného deproteinovaného škrobu, sójové mouky, lupinové mouky, ztužených tuků, ořechů, mléka, kaseinu, vajec a sóji. Absence chemických přísad je samozřejmostí. Hledáte chutnou zdravou svačinku? Ve výherním balíčku najdete ovesné sušenky od Nairns. Odvážnějším přidáváme recept na rychlé makovky, které si zamiluje celá rodina. Do školních tašek a vlastní kabelky tedy přibalte tuhle dobrotu!

Rychlý vláčný chléb bez kynutí s vlákninou

Ingredience: 3 lžíce (15 g) psyllia, 3 lžíce (30 g) lněného semínka (lze nahradit i mletým chia semínkem, lněné je vhodnější), 1 lžička celého kmínu, 250 g tvarohu ve vaničce, 3 lžíce vody, 2 vejce, 1,5 lžíce olivového oleje, 1 lžička octu, 140 g Freee Doves Farm bílé chlebové mouky , 1/4 lžičky sody, prášek do pečiva a 3/4 lžičky soli.

Postup: Psyllium, len a kmín si umeleme nejlépe na el. mlýnku na kávu. Do nádoby dáme tvaroh, vodu, vejce, olej, ocet a dobře promícháme. Do vzniklé hmoty přisypeme pomleté psyllium, len a kmín a znova promícháme. Přidáme zbytek ingrediencí a zpracujeme v kompaktní hmotu. Vzniklé těsto přendáme na vál potřený oleje. Ruce si rovněž potřeme olivovým olejem a vytvarujeme si bochník. Posypeme kmínem, sezamem či jiným semínkem. Bochník přendáme na plech vyložený pečícím papírem. Pečeme při 180°C, cca 45 minut. Ihned po upečení postříkáme rozprašovačem vodou.

Obsah výherního balíčku =  Freee Samokypřící směs bílá bez lepku, Freee Směs bílá bez lepku, Freee Chlebová směs bílá bez lepku, Nairns Ovesné sušenky s čokoládou bez lepku, Nairns Ovesné sušenky s čokoládou a kokosem bez lepku.

5 z vás si na vlastní chuťové buňky vyzkouší, že život bez lepku je zábavný!

Více informací a receptů na www.dovesfarm.cz

Zapojte se do soutěže a vyhrajte jeden z pěti balíčků s bezlepkovými moukami od Freee Doves Farm!

Soutěž probíhá od 2.3. do 13.3.2022.

Vyhrává každá 20. správná odpověď.

Pravidla soutěže najdete zde

Soutěž již byla ukončena

Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden vás zastihne v příjemně „milostné“ náladě – budete mít chuť flirtovat, projevovat i přijímat lásku, rozmazlovat děti, trávit čas s nejbližšími přáteli, zkrátka prožijete vztahový týden se všemi vzestupy a ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
18 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
21 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat