REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Jak jsem se projedla k životní rovnováze

16.10.2017 | Testování

Možná to také znáte. Začne to nějakým tím kilem navíc, rozhodnete držet dietu, zhubnete, nastoupí jo-jo efekt, váha začne zase ukazovat nelichotivou hodnotu, k tomu se přidají zdravotní problémy... Co teď? V takové situaci (a nejen v ní) mohou skutečně pomoci jen odborníci. Třeba ti z programu Metabolic Balance. Jak se s ním hubne, jsme na vlastní kůži zkusily i my v redakci Bety!


Celkové hodnocení: 96%

Hodnocení: 33 testerek

Doporučeno: 144x


Program Metabolic Balance sestavují odborníci u každého individuálně, na základě hluboké anamnézy zdravotního stavu a laboratorního vyšetření krve. Nejen díky tomu je jeho efekt trvalý.

Jak to funguje?

Na základě komplexní zdravotní anamnézy, laboratorní diagnostiky krve a aplikace metabolického modelu je každému klientovi či klientce vytvořen individuální jídelní plán. Potraviny jsou pro vybrány s ohledem na látky, kterých je v krvi nadbytek nebo naopak chybějí. Tělo tak získá všechny potřebné živiny.

Potraviny se nevybírají podle obsahu kalorií či podílu tuků, bílkovin a sacharidů. Kritériem pro výběr je působení daných potravin na látkovou výměnu a hormonální produkci. Tím se zaktivuje zdravý metabolismus a podpoří se přirozená produkce inzulinu. Dodržováním jednoduchých pravidel přípravy a přijímání potravin regulujete šetrně a trvale hmotnost a celkově posilujete zdraví a vitalitu svého organismu.

Metabolic Balance je vhodný pro ženy, muže i děti, a to i při chronických onemocněních (se štítnou žlázou, cukrovkou, celiakií, aj.).

O tom, zda a jak program Metabolic Balance funguje, se přesvědčila i naše kolegyně Jiřina. Jak testování dopadlo?

Testování na tělo


Naše kolegyně Jiřina vyzkoušela na vlastní tělo, jak se hubne s Metabolic Balance. A program prospěl nejen její postavě, ale i zdraví! Na snímku vlevo před absolvováním Metabolic Balance, vpravo po 5 týdnech.

Diety, diety, diety… nic jiného posledních 20 let neznám. Zajídala jsem stres, radost i smutek. Vždy, když váha ukazovala opravdu hrozivá čísla, jsem dostávala záchvaty hladovění a poté přišel velmi rychle pomíjivý vítězný pocit, že jsem ve formě. Bohužel, jo-jo efekt se stal mým nejlepším kámošem a kila se mě držela jako klíště.

Po čtyřicítce, 2 dětech a vyoperovaném žlučníku, jsem trpěla cukrovkou, bolestmi kloubů a nesnesitelným pocitem velkého selhání. Ostatně, podívejte se na fotografii „před“.

V redakci jsme samé ženy. Často řešíme vzhled, stravu, módu… a já dlouho jen naslouchala. Asi před rokem jsem se poprvé setkala s programem Metabolic Balance. Dvě ženy, které znám osobně, začaly docházet do Studia pro ženy v Praze, kde se kromě dalších zajímavých aktivit věnují právě Metabolic Balance.

Když jsem viděla, co s nimi tento styl po několika měsících udělal a že jsou i po roce ve výborné formě, rozhodla jsem se tento program vyzkoušet, pokud možno si ho oblíbit a přijmout ho jako nedílnou součást života, jako nový životní styl.

A nejen to, rozhodla jsem se o svou zkušenost podělit s vámi a otestovala jsem Metabolic Balance na vlastním těle.

Podpora i na telefonu


Ačkoli nebyly začátky při změně jídelníčku a životního stylu úplně jednoduché, díky podpoře odborníků z centra Metabolic Balance (a samozřejmě i podpoře nás v redakci) se výsledky rychle dostavily.

Na začátku bylo nejtěžší přijmout sama sebe. Rozbory krve, jež si Madlen Mikulandová, která pražské centrum Metabolic Balance vede, ode mě vyžádala, o mně prozradily tu nejtvrdší realitu: tuky, cukry, záněty v těle a kvůli tomu vysoká rizika nejrůznějších civilizačních nemocí, která jsem všechna ani neznala.

Madlen mi podle výsledků připravila přesný stravovací režim na míru, který se skládá z potravin, jež mé tělo na základě krevních testů postrádá a potřebuje. Naopak v režimu chybí potraviny, které mi škodí. Zákaz se týká samozřejmě cukrů, nezdravých tuků, laktózy a dalších.

Nebylo to pro mě úplně jednoduché, ani jsem se na začátku necítila nijak skvěle. První dny, kdy jsem absolvovala očistný proces před zahájením změny, jsem měla pocti, že to prostě nedám. Měla jsem hlad a musela do sebe dostat 4 litry čisté, neperlivé vody. Naštěstí proces trval jen dva dny! Poté jsem přešla na připravený jídelníček.

Pečlivě jsem si ze začátku jídlo vážila, než jsem do sebe dostala ten správný odhad na množství. Také jsem stále myslela na pitný režim, který se do první kontroly nijak nezměnil, opravdu to byly 4 litry vody denně (kávu nepočítaje). Naštěstí jsem měla stále přítelkyni na telefonu: Madlen i její kolegyně se mi věnovaly pokaždé, když jsem cítila, že potřebuji povzbudit a ujistit, že vše je tak, jak má být.

Skvělý pocit i životní rovnováha


Dolů šla nejen kila a centimetry, ale také hladina cukru v krvi, která přidelávala vrásky na čele jak Jiřině, tak i jejím lékařům. Kromě toho se naše testerka i mnohem lépe cítí...na duši i na těle.

Když jsem šla na první kontrolu, měla jsem trochu obavy, že jsem nebyla 100% úspěšná, ale o tom Metabolic Balance není. Pokud chcete opravdu změnit životní styl a přijmout změny, nesmí se z toho stát dogma. Je nutné žít tak, abyste byla především spokojená. A k tomu patří i občasné hříchy a pocit, že nemusíte, ale chcete…

Výsledky po 5 týdnech pro mě byly ohromující: 9 kg dole (z toho 7 kg tuku a 2 kg svalů), celkem 36 cm zmizelo (nejvíce kolem stehen, a to 11 cm!). Nižší hladina cukru a úleva od bolestí kolen (i když ne stoprocentní…).

Celkově se cítím opravdu mnohem lépe. Nebudu nikomu nic nalhávat, občas hřeším, občas se musím zabrzdit a vrátit se pokorně na správnou cestu, která je ještě hodně dlouhá. Ale věřím, že nejhorší boj mám za sebou a že díky Metabolic Balance získávám postupně svou životní rovnováhu zpět. A to přeji i vám.

 Zdarma produkt k testování!

Ohodnoťte tento produkt

Reklama

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Jelikož Váš email je již na platformě Tryin.cz zaregistrován, prosíme, propojte si účty na základě informačního emailu, který Vám odešleme na Vámi zaregistrovaný email. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Propojit s TryIn.cz

Právě Vám odesíláme email, ve kterém naleznete odkaz k propojení Vašich testovacích účtů.

Email dorazil do Vaší emailové schránky. Prosím zkontrolujte ji a postupujte dle instrukcí.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Pouze potvrďte, prosím, vytvoření Vaší registrace v platformě Tryin. Vaše osobní informace uvedené v profilu Vám budou přeneseny do nové platformy. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Vaše registrace do platformy TryIn se právě vytváří. Za okamžik budete přesměrován/a do svého nového účtu.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
16:53

Cvičení na ruce a záda s pomůckama

Cvičení na ruce a záda s pomůckama
08:50

Protažení na nohy

Protažení na nohy
17:41

Core cvičení

Core cvičení

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
3 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat