REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Jak vypadá svět bez stížností

14.03.2018 | Testování

Kniha Willa Bowena Svět bez stížností se stala celosvětovým fenoménem. A tak jsme se v Bety rozhodly, že ji otestujeme na vlastní kůži. A to doslova. Kromě samotné knížky jsme se totiž zapojily i do 21denní „náramkové výzvy“. Jak to dopadlo?


Celkové hodnocení: 95%

Hodnocení: 41 testerek


Tentokrát jsme netestovaly jen my v redakci, ale přidaly se také naše kolegyně z obchodního oddělení. A tak jsme nakonec byly těmi odvážnými čtyři – redaktorky Lenka s Nelou a obchodnice Denisa s Jiřinou.

Kniha s příběhem

Za knihou Svět bez stížností stojí americký autor řady úspěšných knih Will Bowen. Ten se narodil do velice dobře finančně zabezpečené rodiny, které však zoufale scházela láska. Navenek sice vypadlo vše idylicky, ve skutečnosti byla rodina plná bolesti, kritiky a hněvu. Will byl hluboce nešťastný teenager a svou situaci řešil přejídáním, čímž odstartoval svůj boj s obezitou. V 19 letech se rozhodl pro změnu a zhubl o více než 25 kilogramů. Absolvoval vysokou školu a vybudoval úspěšnou kariéru v oblasti prodeje médií a pojištění. V roce 2003 se stal pastorem.


Autor knihy Svět bez stížností Will Bowen.

Nepříliš radostné dětství však Willa výrazně ovlivnilo, a tak se snažil za každou cenu najít cestu ke spokojenějšímu životu. A povedlo se! V červenci 2006 přednášel Will Bowen o blahobytu a přišel na jednoduchou myšlenku – používat fialový náramek jako pomůcku pro sledování úspěchu při překonávání návyku si stěžovat. Jeho myšlenka se rozšířila po celém světě a do dnešní doby bylo rozdáno více než 11 milionů purpurových náramků.

„Mám ráda, když za knihou, která má člověka vést k jeho ‚lepšímu já‘ stojí skutečná zkušenost a silný příběh. A na publikaci Svět bez stížností je to vidět. Není nějakou snůškou prázdných frází, autor se zaměřil na svůj osobní život i život svých blízkých a různé modelové situace vysvětluje na poutavých příbězích. Musím říct, že mě docela překvapilo, v kolika jsem poznávala sama sebe,“ říká Lenka.

A Jiřina jí dává zapravdu: „Díky konkrétním příkladům uvedeným v knize jsem zjistila, jak důležité je brát život takový, jaký je. Vnitřní nastavení a osobní přesvědčení každého totiž rozhoduje o směru, jímž se ubíráme. Jsem sice založením optimista, ale přesto jsem se díky Světu bez stížností přesvědčila, že mám sklony ke zbytečnému stěžování si a zamořování si vlastního života. A vlastně i života ostatních…“

Pomoc, už si zase stěžuju


Co všechno stížnosti v našem životě způsobují a jak si jimi přestat kazit pohled na svět? I to vám odhalí Svět bez stížností a fialový náramek.

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak často a kvůli čemu všemu si člověk stěžuje? Nadáváme na počasí, na práci, na neshody s partnerem či partnerkou, stěžujeme si na prodavačky v obchodě, na narvané autobusy, dokonce i na své nejbližší. O nějakém pozitivním přístupu k životu se v takových případech nedá zrovna mluvit. Kniha Svět bez stížností – jak ostatně napovídá její název – ukazuje, jak takový pohled na svět změnit, jak žít bez stěžování a jak se naučit radovat ze spousty věcí, které nám „proplouvají“ životem, aniž bychom jim (k naší škodě) věnovali pozornost.

„Překvapilo mě, že si člověk za jediný den postěžuje až 30krát! To je hrozně vysoké číslo. A jsou dny, kdy ho i já určitě dosahuji se svými stížnostmi na svět,“ přiznává Lenka. „Často si to sice uvědomím, ale to už jsem celá rozohněná a těžko můžu vzít všechno zpět. I na to kniha upozorňuje. Jak jsou stížnosti tak silnou součástí našeho života, že po nich ‚saháme‘ úplně automaticky, bez rozmyslu. A právě to vám publikace společně s nestěžovacím náramkem pomůže změnit.“

Kdo nesundá náramek

Takzvaný nestěžovací náramek je součástí knihy a právě díky němu bude vaše cesta k životu bez stížností o něco snazší. Jak to vlastně funguje?


Začátky mohou být těžké, ale i ty vám pomohou na cestě k lepšímu životu.

„Nasadíte si náramek, přečtete si knihu, ve které pochopíte, co je vlastně stěžování. Zapojíte se do skupiny více než 10 milionů lidí na celém světě (z toho má člověk dobrý pocit, ne?), kteří už výzvu také zkusili, a snažíte se hlídat. Vždycky, když si postěžujete, přendáte náramek z jedné ruky na druhou. Připravte se na to, že začátky jsou náročné,“ popisuje Denisa. Celá výzva spočívá v tom, že musíte vydržet 21 dní, aniž byste si jedinkrát přendali náramek z jedné ruky na druhou. Ostatně při postěžování si začínáte zase pěkně od začátku – začínáte znovu odpočítávat oněch 21 dní.

„Pro mě zatím nejhorší období nastalo v době, kdy celou naši rodinu postihla chřipka a já ji samozřejmě dostala až jako poslední. Probíhalo to stejně jak v té nejmenované reklamě: ‚maminka si nemůže vzít dovolenou‘. Prostě horor,“ směje se Denisa. „Přiznávám, že můj rekord v nepřendání náramku jsou 4 dny. Ale nevzdávám se a snažím se bojovat. Je to výzva a já to jednou dám,“ ujišťuje naše obchodnice, která se podle svých slov do výzvy snažila zapojit i manžela, ale zatím se jí ho nepodařilo přesvědčit. „Aspoň děti se o náramek zajímaly, zvlášť když jim tatínek radostně oznámil, že konečně nebudou od maminky poslouchat stížnosti, jak se pořád hádají a zlobí,“ usmívá se.

Jednou to přijde

Ostatně Denisa není sama, komu se zatím v rámci testování (a teď už i cestě k lepšímu životu bez stížností) nepodařilo onu 21denní výzvu překonat.


My v redakci na splnění 21denní výzvy zatím čekáme. Ale rozhodně se nehodláme vzdát! Věřte, že za zkoušku to stojí!

„První dva dny jsem si tak dávala pozor na to, co říkám, že jsem většinu času v podstatě mlčela. Až ze mě byly holky v redakci nervózní, protože já opravdu nepatřím k těm tichým typům,“ popisuje Nela. „Pak jsem měla chvíli pocit, že už všechno zvládám a na nic si nestěžuji. A najednou jsem přendávala náramek, až se ze mě kouřilo,“ vzpomíná naše redaktorka. „Krize nastala na horách s rodinou. Tam jsem náramek rovnou odložila a po návratu začala znovu,“ říká Nela, která prý s čistým svědomím může přiznat zatím 3 dny bez stěžování. A i ona je odhodlaná ve výzvě pokračovat.

Jak dopadla s testováním Lenka? „Jsem na tom podobně jako holky. O jednadvacetidenní hranici si můžu zatím nechat jen zdát. Ale já mám výzvy ráda, pokud se tedy netýkají upírání si dobrého jídla. Takže já se rozhodně nevzdávám!“

„Knížka je důkazem, jak opravdu funguje psychosomatika. Tělo bez ducha nedokáže fungovat – pokud strádá duše, strádá i tělo. Síla ducha je vážně obrovská, což si však málokdy v běžném životě uvědomujeme. Splnit ‚slib‘, že 21 dní nesundáte náramek, je opravdu těžké. Já toho zatím ani po několika měsících prostě nebyla schopná. Ale uvědomění si každodenních omylů, zdraví škodlivých úvah a všech souvislostí stojí určitě za to!“ uzavírá Jiřina.

Více informací najdete na nestezujsi.cz

20.11.2022

Zábavná knížka, doporučuji vám si jí přečíst

Žádné nejsou

30.09.2020

Motivační kniha kterou napsal člověk , který ví o čem píše bo si sám prošel těžkým obdobím , zajímavé čtení

-

06.08.2019

Tak toto mě vážně zaujalo,protože já si teď stěžuji pořád a včera to byl.masakr stížností. Děti mě pořád rozčilovaly a ja byla na prášky. Výzva s Náramkem by byla pro mě teda maximálně těžká,tak nevím nevím,ale knížka k přečtení,proč ne ;)

09.03.2019

Kniha je neuvěřitelně působivá a ačkoli jsem zatím rozvojové knihy neměla potřebu číst, toto mne naprosto neskutečně motivovalo. Já osobně si stěžuji vlastně neustále a když se snažím vydržet bez stížností, najednou zjistím, že vlastně nemám o čem mluvit.. Ať už se rozhodnete přijmout výzvu či nikoliv, kniha rozhodně stojí za přečtení a zamyšlení se nad svým životem..

03.02.2019

Člověk si neustále na něco stěžuje v zimě , že je velká zima v létě že je zase vedro.Tato knížka se čte opravdu jedním dechem a opravdu ji doporučiju pro notorické stěžovatele, aby si uvědomily, že život je dar se všemi starosti a radostmi!

05.12.2018

Kniha Willa Bowena Svět bez stížností. Kniha je velice zajimava a cte se temer sama.Ctenare donuti zamyslet se sam nad sebou.libi se mi a vsem ji vrele doporucuji,protoze svet bez stiznosti by byl fajn

01.12.2018

Kniha je napsaná vemi dobře,že ji člověk přečte jedním hltem.Jsou to příběhy s běžného života,což každý ocení.V některých věcech jsem poznávala,že jsem se s něčím obdobným setkala.Doporučuji všem.

07.06.2018

Žít bez starostí je skvělé kdyby se starosti nestali všedními a každodenními,knihu jsem si objednala a jsem v polovině a už teď jsem opravdu překvapená ,určitě mi to něco dá do života co změnit v tom.dosavadnim

05.06.2018

Byt bez starosti?😊A se vsim se poprat? Tato kniha me velice zaujala.Pomyslim o jejim zakoupeni.Naramek je velice symbolicky.Autor napsal super knihu,ktera pomuze nejen dospelym.😊😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇

01.05.2018

Kniha Willa Bowena Svět bez stížností. Líbí se mi, že za knihou je velmi silný příběh, který autor prožil ve svém životě a z kterého kniha vlastně vychází. Je o překonávání a pozitivním ladění a svým způsobem se týká téměř každého z nás. Knihu doporučuji.

28.04.2018

Tato kniha mi přišla do cesty jako dar z nebe. Okamžitě jsem si ji zamilovala. Will napsal skutečně praktický návod, jak se stížnostmi a nespokojeností jednou pro vždy skoncovat. A výzva s náramkem? To je prostě něco! Netrpělivě vyhlížím ten svůj a jdu do toho! Už si kolem sebe tvořím síť parťáků, kterým nadšeně o knize vyprávím. Vím, že jich do výzvy půjde se mnou spousta. Rodina, blízcí přátelé, kolegyňky z práce, fanoušci. Všichni, kterým záleží na vlastní spokojenosti. Nemůžu se dočkat, až v téhle partě nasadíme fialové náramky a přidáme se k několika milionovému celosvětovému hnutí za správnou věc

29.03.2018

Knížka je skvělá. Mám ráda tento druh četby a musím říct, že nezklamala. Dočetla jsem jí do konce během pár dní. Je čtivá a čtení rychle ubíhá. Fajn věc pro nový začátek. Výzva není tak snadná jak by se mohlo zdát ..

27.03.2018

Báječná kniha, báječný nápad. Dala bych ji přečíst všem škarohlídům a notorickým stěžovačům. Život sám o sobě přináší mnohá trápení a zkoušky, tak nač si kazit náladu stížnostmi na malichernosti a nepodstatné věci. A nejen sobě, ale i svému okolí. Přidat náramek jako kontrolní prvek, to je výborný nápad.

24.03.2018

Jednou jsem přišla na to, že opravdu si lidi kolem mě, ale i já neustále na něco stěžujeme a jsme nespokojení. Tuto knihu by si měl povinně přečíst každý, je opravdu skvělá a donutí člověka se nad sebou zamyslet a změnit svůj život a myšlení.

22.03.2018

miluji cteni knih sama mam doma snad stopadesat titulu od ruzných autoru casto se inspiruji na internetu a tato kniha se mi moc libi jak uz nazev knihy jak vypada svet bez stiznosti tak provedni uvodni strany

22.03.2018

Kniha Svět bez stížnosti ukazuje nám cestu, jak si přestat stěžovat a jak k tomu inspirovat také ostatní a originálním způsobem nám otevře dveře do světa bez stížností...Ke knížce je přidán originální fialový náramek.

21.03.2018

kniha má báječný název i obsah, náramek je krásný a má nevtíravou barvičku, neustále mi ale i kniha i náramek leží na stolku, protože jsem věčný stěžovatel a zatím vím, že bych tu výzvu nesplnila, tak si ji ještě chvilku šetřím

21.03.2018

Někdy mám potřebu si stěžovat na vše okolo sebe. Uzavírám se pak sama do sebe. A doufám, že až si knížku přečtu - mám ji objednanou ve směnárně, že si přestanu stěžovat na své okolí, jak se ke mně zachovalo. Už pomalu nastává jaro a já se těším na vše nové, co přijde s ním. Slibuji, že budu silná a vezmu život do svých rukou.

Vůbec žádné. Protože, když si knihu přečtete, přestanete si stěžovat na cokoliv.

20.03.2018

Kniha od Willa Bowena Svět bez stížností mě zaujala hned podle názvu, nejenže má krásnou obálku, ale má velmi skvělým obsahem. Určitě doporučuji všem přečíst je to fascinující a já jsem se do ní zamilovala.

20.03.2018

Kniha Willa Bowena Svět bez stížností byl pro mne opravdu zajímavý zážitek. Ideální odpočinkové čtení, které vám navíc vnukne myšlenku, že máme život brát takový jaký je a to s optimismem. Příjemně překvapí i dárek ke knize v podobě náramku.

20.03.2018

Tato kniha mně zaujala už svým názvem.Dostala jsem ji jako dárek a hned jsem se do ní začetla.Věřím,že pro spoustu lidí může být přínosem a pomůže jim aspoň trošku myslet pozitivně a dívat se na svět z té lepší stránky.Mně osobně se moc líbila a zrovna pracuji na náramkové výzvě. :-)

20.03.2018

Kniha Willa Bowena Svět bez stížností se stala celosvětovým fenoménem a mně taky zaujala - už i svým názvem. Na několika příbězích a situacích jsem poznávala sama sebe, je fakt, že si ani neuvědomujeme, na co všechno si dokážeme stěžovat a jak často. Náramkovou výzvu asi hned tak nesplním.

19.03.2018

Kniha Willa Bowena Svět bez stížností je opravdu jedinečná mezi knihami. člověk si ani neuvědomuje, kolikrát denně si na něco stěžuje. Je třeba se dívat na svět taky pozitivně. Zatím se jen učím - 21 denní náramkovou výzvu jsem ještě nesplnila.

19.03.2018

Kniha Willa Bowena Svět bez stížností mě velice zaujala, protože díky ní, dokáže člověk docela změnit svůj život. Dokáže se soustředit na to pozitivní a tím se změní také odpovídající reakce v mozku. Určitě skvělá věc!

19.03.2018

Když jsem se zamyslela nad tématem této knihy, moc mě to zaujalo. Jako všechno v životě pokud získá opakovaný proces, může se přijmout za vlastní, tedy i vnímání věcí kolem sebe bez nutnosti si stěžovat na všechny i na vše. Vždy přece může být hůř. Super kniha.

19.03.2018

Já osobně jsme velký knihomol a vlastně vůbec celá naše rodina. Máme rádi všelijaké žánry a tato kniha se u nás rozhodně neztratí. Už ji mám přečtenou já i dcera a ani jedna nelitujeme. POdobné knihy máme rády a jsme rády za další podobné nové

19.03.2018

Kniha Svět bez stížností byla přesně podle mého gusta. Očekávala jsem od ní méně, ale překvapila mě, naprosto jsem se do čtení ponořila a nemohla jsme přestat. Doporučuji ji všem, kteří se zajímají o sebe a své duševní zdraví

žádné

19.03.2018

Kniha Willa Bowena Svět bez stížností mě zaujala hned a to svým názvem. Jenže když jsem ji otevřela a začetla se, tak moje nadšení nějak odpadlo. Nevím, čím to je, ale asi jsem na jiné žánry,a le věřím, že své příznivce má

moc mě nezaujala

17.03.2018

Není divu (alespoň z mého pohledu), že se kniha bývalého pastora z Kansas City v Misouri Willa Bowena Svět bez stížností se stala celosvětovým fenoménem. Je to kniha, kterou jsem přečetla takzvaně jedním dechem. Plně souhlasím, že stěžování působí skutečně jako nákaza. Tak si přestaňme stěžovat, vždyť se máme skvěle.

16.03.2018

Kniha Svět bez stížností je velmi poučná a rychle čtivá knížka-já jí přečetla za jedno odpoledne..byla jsem právě v nemocnici a koupila mi jí kamarádka k svátku.Doporučuji všem...určitě Vás potěší a poučí a hlavně budete mít po přečtení uplně jinej pohled na svět.

16.03.2018

Kniha Svět bez stížností je velmi úžasná kniha.Kniha je napsaná vemi dobře,že ji člověk přečte jedním hltem.Jsou to příběhy s běžného života,což každý ocení.V některých věcech jsem poznávala,že jsem se s něčím obdobným setkala.Doporučuji všem.

Žádné.

16.03.2018

Knihu Willa Bowena Svět bez stížností jsem dostala od kamarádky, s kterou nás už bytostně štvou "ufňukané" reakce kolegů a kolegyň z práce. Jakoby se lidé zapomněli radovat a nebo se se svou radostí podělit s okolím, aby jim náhodou někdo nezáviděl. Raději sdílí tedy problémy, stížnosti....a tenhle negativnismus šíří kolem sebe, ach jo. Tahle knížka by se měla stát povinnou četbou všech ČECHU :-)

16.03.2018

Knížka vypadá na první pohled velice dobře a inspirativně a má kamarádka takové knihy naprosto miluje,takže pro ni to bude naprosto dokonalé že si tuto knihu bude moci koupit a přečist a změnit i svůj život k lepšímu

15.03.2018

Výborný nápad! Také se snažím projít životem s úsměvem, bez zbytečného nadávání a stěžování si na hlouposti. A když mi s hlídáním dobré či špatné nálady pomůže náramek, půjde to ještě snáze. Moc se mi to líbí!

15.03.2018

Také jsem si všimla, jak často si lidé jen tak pro sebe nadávají a stěžují. V autě, v práci, doma. kdekoliv. Uklidnit se a přestat si stěžovat pomocí této knížky a náramku je vtipné, zábavné. Rozhodně se takhle z jara ráda připojím k těm, kteří chtějí na svět koukat očima optimistů,

15.03.2018

Je pravda,že si člověk celý život na něco stěžuje a přitom kolikrát nemá ani pořádně důvod. Proč si stěžujeme, abychom přilákaly pozornost a byli tudíž zajímaví? Kniha mě zaujala a určitě si ji ráda přečtu.

14.03.2018

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Jak vypadá svět bez stížností,zajímavá kniha i nápad s náramkem.Každý si často stěžuje.Nejde to asi zcela odstranit a dějí se těžké věci,kdy je nutné si stěžovat..podle mě to nejde v sobě dusit pořád..

14.03.2018

Naprosto úžasná kniha,která nám otevře oči a my si uvědomíme jak moc si vlastně stěžujeme,i za jedinný den.Učí nás jak myslet pozitivně a přehodnotit svá myšlení..Navíc má nádherný obal.rozhondě doporučuji

14.03.2018

Knihu vlastní moje matka,ale já ne.Moc se jí líbí.Kniha je velmi naučná a poučná má hezký obal a děj ještě lepší.Tahle kniha se mi zdá jako velmi hezká.Moje matka by tu knihu nejradši četla dokola a dokola.

14.03.2018

Opravdu moc zajímavé!! Souhlasím s tím, že člověk "frflá" celé dny na kde co a ani si to neuvědomuje. Stěžování se stalo běžnou součástí našich životů a přitom si stěžujeme většinou zbytečně, na hlouposti, které nestojí za to kazit náladu sobě a okolí. Hlídací náramek mi přijde jako fajn nápad. Snad i já ukočíruju své nálady a zlepším se.

14.03.2018

Přesně takovéto knihy mám ráda, je to velká životní zkušenost autora, kterou svým příběhem předává čtenářům, což je mnohem poutavější a autentické. Kniha by se mi určitě moc líbila a nechám si jí koupit jako dárek.

Další hodnocení


Zdarma produkt k testování!

Ohodnoťte tento produkt

Reklama

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Jelikož Váš email je již na platformě Tryin.cz zaregistrován, prosíme, propojte si účty na základě informačního emailu, který Vám odešleme na Vámi zaregistrovaný email. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Propojit s TryIn.cz

Právě Vám odesíláme email, ve kterém naleznete odkaz k propojení Vašich testovacích účtů.

Email dorazil do Vaší emailové schránky. Prosím zkontrolujte ji a postupujte dle instrukcí.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Pouze potvrďte, prosím, vytvoření Vaší registrace v platformě Tryin. Vaše osobní informace uvedené v profilu Vám budou přeneseny do nové platformy. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Vaše registrace do platformy TryIn se právě vytváří. Za okamžik budete přesměrován/a do svého nového účtu.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Chyba

Pro propojení účtu nemáte vyplněny všechny potřebné údaje, doplňte je prosím v administraci profilu a proveďte propojení znovu.Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden bude obzvláště intenzivní. Řada planet, včetně vašeho vládce Marta, bude fungovat jako katalyzátor pro změny a přináší s sebou jak napětí tak odměny.V oblasti kariéry budou dveře otevřené široko. Nic neskončí přesně tak, jak jste ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek 15:00
3 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat