REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Turbík v akci aneb Jak jsme v předjaří uklízeli s mopem Vileda Turbo

29.03.2019 | Testování

Ačkoli si mnozí z nás ještě živě vybaví předvánoční úklid, už se zase začíná mluvit o úklidu jarním. I když do Velikonoc ještě nějaký ten týden zbývá, vzhledem k tomu, že si většina z nás může vyhradit na úklid maximálně jednu dvě soboty, je jasné, že jakýkoli pomocník, který usnadní práci, se hodí. A když je jím mop Turbo od Viledy, je úklid prostě hračka!


Celkové hodnocení: 97%

Hodnocení: 28 testerek


Mopy Vileda patří ke špičce na trhu, a tak není divu, že mají úspěch nejen u našich testerek z řad uživatelek, ale také u těch redakčních. A Turbo není výjimkou.

Testování se tentokrát zúčastnily naše kolegyně Pavla, Kristýnka a Lenka. A holky zapojily i své rodiny. Jak tedy Turbo od Viledy obstál?

Červená a bílá pro čistou podlahu


Kombinace bílých a červených třásní mopu Vileda Turbo si poradí s každou nečistotou. Navíc s mopem pohodlně vytřete i pod nábytkem a v rozích.

Turbo je třásňový rotační mop z mikrovlákna s kbelíkem vybaveným šlapacím pedálem. „Já vím, že šedá a červená jsou u Viledy tradiční barvy, ale vzhledem k tomu, že se jedná o moje oblíbené odstíny, které mám v bytě docela zastoupené, musím říct, že mě mop zaujal už na první pohled právě jimi. Při vybalování nechyběla ani moje dcera Lucinka, která ho překřtila na Turbíka. Takže u nás se prostě vytíralo s Turbíkem,“ usmívá se Kristýnka.

„U nás to bylo docela podobné, dětem se nejvíc líbila hlavice mopu z třásní, měla jsem co dělat, aby mi ji nebraly a nenasazovaly si ji na hlavu jako paruku. Ne že bych jim nechtěla dopřát tu radost, ale vzhledem k tomu, že jsme s mopem předtím vytírali, nenadchla mě představa, jak dětem drhnu vlasy,“ říká Pavla. „Naštěstí se dá návlek vyprat na 60 stupňů, takže nakonec došlo i na třásňové vlasy.“

Hlavice mopu kombinuje dva druhy třásní: bílé ze 100% Microfibre pro snadný úklid každodenní špíny se skvělou absorpční schopností a červené třásně, které jsou vyrobené ze speciálního abrazivního materiálu, jenž nepoškrábe podlahu. Třásně díky této kombinaci umožňují vyčistit i tu nejodolnější špínu jedním tahem.

Není kbelík jako kbelík

„To u nás měl největší úspěch ždímací systém. A vůbec nezáleží na tom, že ještě nemáme děti. Tahle vychytávka musí podle mě bavit každého. Jednak si nikdy nemácháte ruce ve vodě, jednak odpadá nejrůznější opírání mopu o síto kbelíku apod. Prostě jen sešlápnete pedál a je to. I když se to někomu může zdát jako zbytečnost, věřte, že sami mop nikdy takhle dokonale nevyždímáte. Je totiž přesně mokrý tak, aby vytřel všechny nečistoty, ale zároveň aby podlaha neschla půl dne,“ popisuje Lenka.


Kbelík je vybaven čelním otvorem, díky němuž odpadá námaha při vylévání vody.

Jak sama říká, má doma kvůli situování bytu poměrně vlhko, takže rychleji uschlá podlaha je jednoznačné plus pro mop Vileda Turbo. Ostatně i naše testerky, které už děti mají, ždímání ocenily. „Věřte, že se vám dost uleví, když nemusíte hlídat, aby děti neběhaly a hlavně nepadaly na mokré podlaze,“ shodují se Pavla s Kristýnkou.

„Mně se kromě ždímacího systému líbil i samotný kbelík – tvar je neuvěřitelně praktický, snadno se díky podélné rukojeti přenáší, i když je plný vody. Rozhodně ho omylem jen tak nevylijete. A naopak – když jej vylít potřebujete, nemusíte s ním nijak zápasit. Prostě vodu vylijete čelním otvorem v kbelíku,“ popisuje nadšeně Pavla.

Rukojeť navíc slouží i jako „držák“ pro mop, takže už nemusíte řešit, jestli se vám mop někam nepřeváží nebo nevypadne z kbelíku.

Univerzální pomocník


Ždímací systém zajistí, že si nemáčíte ruce, nemusíte se ohýbat, a navíc je mop vyždímaný tak, aby podlaha nezůstala dlouho mokrá.

Mop Vileda Turbo je vhodný pro všechny typy tvrdých podlah. „To mohu potvrdit. Máme doma dlažbu a plovoucí podlahy a na obou si poradil skvěle. Nejvíc jsem ocenila, že zachytil v koupelně vlasy a poradil si i se psími chlupy, aniž bych musela předtím nějak pečlivě vysávat nebo zametat,“ chválí Lenka.

Třásňový mop je navíc vybaven teleskopickou tyčí, která může být až 120 centimetrů dlouhá. „Takže se pohodlně bude vytírat i dětem a mužům, tedy když je k tomu donutíte,“ usmívá se Kristýnka. „Ale abych tomu svému nekřivdila – vytírá docela pravidelně. Tak doufám, že s Turbo od Viledy by mohl přidat na frekvenci. Lucinka se také tváří, že její Turbík bude u ní v pokojíčku častějším hostem než dosavadní mop, tak uvidíme, jak dlouho jí nadšení vydrží.“

Vileda Turbo

 • Třásňový mop + kbelík se šlapacím pedálem
 • Třásňový rotační mop z mikrovlákna rychle a efektivně vyčistí vaší podlahu
 • Dva druhy třásní: bílé třásně: 100% Microfibre, snadný úklid každodenní špíny se skvělou absorpční schopností; červené třásně: vyrobené ze speciálního abrazivního materiálu, který nepoškrábe podlahu
 • Lehký kbelík: pro lepší přenášení v domácnosti
 • Podélná rukojeť: pro vyváženou manipulaci a lepší stabilitu
 • Čelní otvor: pro pohodlnější a intuitivní vyprázdnění kbelíku
 • Díky pedálu není potřeba námahy při ždímání, trojúhelníkový tvar vám zajistí snadný úklid v rozích
 • Dokonale vyždímaný mop zanechá vaší podlahu rychle suchou
 • Snadná výměna náhradní hlavice, mycí návlek lze prát na 60 °C
 • Kvalitní trojdílná teleskopická tyč s volitelnou délkou (max. délka tyče 125 cm) pro pohodlnější úklid
 • Vhodný na všechny typy tvrdých podlah

Cena: 990 Kč

Více informací na www.vileda.cz

 Zdarma produkt k testování!

Ohodnoťte tento produkt

Reklama

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Jelikož Váš email je již na platformě Tryin.cz zaregistrován, prosíme, propojte si účty na základě informačního emailu, který Vám odešleme na Vámi zaregistrovaný email. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Propojit s TryIn.cz

Právě Vám odesíláme email, ve kterém naleznete odkaz k propojení Vašich testovacích účtů.

Email dorazil do Vaší emailové schránky. Prosím zkontrolujte ji a postupujte dle instrukcí.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Pouze potvrďte, prosím, vytvoření Vaší registrace v platformě Tryin. Vaše osobní informace uvedené v profilu Vám budou přeneseny do nové platformy. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Vaše registrace do platformy TryIn se právě vytváří. Za okamžik budete přesměrován/a do svého nového účtu.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Vaše pověstná houževnatost vám málokdy dovolí sejít z cesty, kterou jste sami pro sebe vymysleli a jíž jste odhodláni se držet. Jenže tento týden se vám takováto strategie nemusí právě vyplatit... Vaše okolí vás spíš bude mít tendenci vnímat jako tvrdohlavého člověka, který není přístupný argumentům či názorům jiných. Sami víte, že tak to není, ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

28 Příspěvků
Poslední příspěvek 1:46
6 Příspěvků
Poslední příspěvek 1:33
46 Příspěvků
Poslední příspěvek 1:09

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat