REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Turbík v akci aneb Jak jsme v předjaří uklízeli s mopem Vileda Turbo

29.03.2019 | Testování

Ačkoli si mnozí z nás ještě živě vybaví předvánoční úklid, už se zase začíná mluvit o úklidu jarním. I když do Velikonoc ještě nějaký ten týden zbývá, vzhledem k tomu, že si většina z nás může vyhradit na úklid maximálně jednu dvě soboty, je jasné, že jakýkoli pomocník, který usnadní práci, se hodí. A když je jím mop Turbo od Viledy, je úklid prostě hračka!


Celkové hodnocení: 96%

Hodnocení: 32 testerek


Mopy Vileda patří ke špičce na trhu, a tak není divu, že mají úspěch nejen u našich testerek z řad uživatelek, ale také u těch redakčních. A Turbo není výjimkou.

Testování se tentokrát zúčastnily naše kolegyně Pavla, Kristýnka a Lenka. A holky zapojily i své rodiny. Jak tedy Turbo od Viledy obstál?

Červená a bílá pro čistou podlahu


Kombinace bílých a červených třásní mopu Vileda Turbo si poradí s každou nečistotou. Navíc s mopem pohodlně vytřete i pod nábytkem a v rozích.

Turbo je třásňový rotační mop z mikrovlákna s kbelíkem vybaveným šlapacím pedálem. „Já vím, že šedá a červená jsou u Viledy tradiční barvy, ale vzhledem k tomu, že se jedná o moje oblíbené odstíny, které mám v bytě docela zastoupené, musím říct, že mě mop zaujal už na první pohled právě jimi. Při vybalování nechyběla ani moje dcera Lucinka, která ho překřtila na Turbíka. Takže u nás se prostě vytíralo s Turbíkem,“ usmívá se Kristýnka.

„U nás to bylo docela podobné, dětem se nejvíc líbila hlavice mopu z třásní, měla jsem co dělat, aby mi ji nebraly a nenasazovaly si ji na hlavu jako paruku. Ne že bych jim nechtěla dopřát tu radost, ale vzhledem k tomu, že jsme s mopem předtím vytírali, nenadchla mě představa, jak dětem drhnu vlasy,“ říká Pavla. „Naštěstí se dá návlek vyprat na 60 stupňů, takže nakonec došlo i na třásňové vlasy.“

Hlavice mopu kombinuje dva druhy třásní: bílé ze 100% Microfibre pro snadný úklid každodenní špíny se skvělou absorpční schopností a červené třásně, které jsou vyrobené ze speciálního abrazivního materiálu, jenž nepoškrábe podlahu. Třásně díky této kombinaci umožňují vyčistit i tu nejodolnější špínu jedním tahem.

Není kbelík jako kbelík

„To u nás měl největší úspěch ždímací systém. A vůbec nezáleží na tom, že ještě nemáme děti. Tahle vychytávka musí podle mě bavit každého. Jednak si nikdy nemácháte ruce ve vodě, jednak odpadá nejrůznější opírání mopu o síto kbelíku apod. Prostě jen sešlápnete pedál a je to. I když se to někomu může zdát jako zbytečnost, věřte, že sami mop nikdy takhle dokonale nevyždímáte. Je totiž přesně mokrý tak, aby vytřel všechny nečistoty, ale zároveň aby podlaha neschla půl dne,“ popisuje Lenka.


Kbelík je vybaven čelním otvorem, díky němuž odpadá námaha při vylévání vody.

Jak sama říká, má doma kvůli situování bytu poměrně vlhko, takže rychleji uschlá podlaha je jednoznačné plus pro mop Vileda Turbo. Ostatně i naše testerky, které už děti mají, ždímání ocenily. „Věřte, že se vám dost uleví, když nemusíte hlídat, aby děti neběhaly a hlavně nepadaly na mokré podlaze,“ shodují se Pavla s Kristýnkou.

„Mně se kromě ždímacího systému líbil i samotný kbelík – tvar je neuvěřitelně praktický, snadno se díky podélné rukojeti přenáší, i když je plný vody. Rozhodně ho omylem jen tak nevylijete. A naopak – když jej vylít potřebujete, nemusíte s ním nijak zápasit. Prostě vodu vylijete čelním otvorem v kbelíku,“ popisuje nadšeně Pavla.

Rukojeť navíc slouží i jako „držák“ pro mop, takže už nemusíte řešit, jestli se vám mop někam nepřeváží nebo nevypadne z kbelíku.

Univerzální pomocník


Ždímací systém zajistí, že si nemáčíte ruce, nemusíte se ohýbat, a navíc je mop vyždímaný tak, aby podlaha nezůstala dlouho mokrá.

Mop Vileda Turbo je vhodný pro všechny typy tvrdých podlah. „To mohu potvrdit. Máme doma dlažbu a plovoucí podlahy a na obou si poradil skvěle. Nejvíc jsem ocenila, že zachytil v koupelně vlasy a poradil si i se psími chlupy, aniž bych musela předtím nějak pečlivě vysávat nebo zametat,“ chválí Lenka.

Třásňový mop je navíc vybaven teleskopickou tyčí, která může být až 120 centimetrů dlouhá. „Takže se pohodlně bude vytírat i dětem a mužům, tedy když je k tomu donutíte,“ usmívá se Kristýnka. „Ale abych tomu svému nekřivdila – vytírá docela pravidelně. Tak doufám, že s Turbo od Viledy by mohl přidat na frekvenci. Lucinka se také tváří, že její Turbík bude u ní v pokojíčku častějším hostem než dosavadní mop, tak uvidíme, jak dlouho jí nadšení vydrží.“

Vileda Turbo

 • Třásňový mop + kbelík se šlapacím pedálem
 • Třásňový rotační mop z mikrovlákna rychle a efektivně vyčistí vaší podlahu
 • Dva druhy třásní: bílé třásně: 100% Microfibre, snadný úklid každodenní špíny se skvělou absorpční schopností; červené třásně: vyrobené ze speciálního abrazivního materiálu, který nepoškrábe podlahu
 • Lehký kbelík: pro lepší přenášení v domácnosti
 • Podélná rukojeť: pro vyváženou manipulaci a lepší stabilitu
 • Čelní otvor: pro pohodlnější a intuitivní vyprázdnění kbelíku
 • Díky pedálu není potřeba námahy při ždímání, trojúhelníkový tvar vám zajistí snadný úklid v rozích
 • Dokonale vyždímaný mop zanechá vaší podlahu rychle suchou
 • Snadná výměna náhradní hlavice, mycí návlek lze prát na 60 °C
 • Kvalitní trojdílná teleskopická tyč s volitelnou délkou (max. délka tyče 125 cm) pro pohodlnější úklid
 • Vhodný na všechny typy tvrdých podlah

Cena: 990 Kč

Více informací na www.vileda.cz

 

08.01.2022

Dobře se ždímá nášlapným systémem a dobře stírá povrch včetně rohů.

Nevím o žádném.

Snadně se s ním zachází, dostane se téměř všude, vytírání je s ním rychlé a jednoduché, takže jsem spokojená 😄

Bohužel se z něj obtížněji dostávají dlouhé vlasy

23.03.2021

tento mop od viledy je neprosto senzační a jsem s nim spoko

03.02.2021

Mop je velmi kvalitní, splnil očekávání. Dobře se s ním manipuluje a jednoduše se používá.

Více mi vyhovuje ploch mop od viledy.

10.07.2020

Mop se dostane i do těžko dostupných míst a usnadní vytírání.

09.07.2020

Super mop, který velmi usnadní vytírání. Mop se dobře ždíme.

13.05.2020

Doporucuji, uklid s timto mopem je jednoduchy a rychly

11.11.2019

Tento mop je velice dobrý, přestože raději preferuji mopy s plochou hlavou. Třásně skvěle absorbují vodu, stírání je snadné i díky teleskopické tyči. Ždímání se provádí pomocí šlapacího pedálu. Cena přijatelná.

16.08.2019

V dnešní době si snad ani život bez mopu nedokážu představit. Vileda již je na trhu dolouho a tak si myslím, že již se najde málo lidí, kteří by s ní neměli zkušenost. Tento mop nejen, že krásně vytře dočista každý kout vašeho domu, ale zároveň je opatřen kýblém, se kterým se již nemusíte tolik namáhat při vylévání vody. Super :-)

24.07.2019

Nerelevantní hodnocení smazáno redakcí.

14.07.2019

Nerelevantní hodnocení smazáno redakcí.

03.07.2019

Tento mop už máme přes rok doma a jsem s ním naprosto spokojená. Na mopu je skvělé to, že sešlápnutím dokonale vyždímete mop, tak jak potřebujete. Nemusíte si máčet ruce. Hlavice vydrží dlouho, není potřeba často kupovat novou.

18.06.2019

Ještě se nestalo, že by mě značka Vileda zklamala a to se považuji za opravdu náročnou zákaznici (tedy hlavně v oblasti mopů a jejich vyždímatelnosti). Nemám ráda, když mi doma "plovoucí" podlaha opravdu plave a já pak musím dobu čekat, než uschne. Tohle je u Turba zmáklé na jedničku. Ždímací systém funguje opravdu skvěle a zbaví mop přebytečné vody za chvilku. Příjemné a rychlé vytírání bez shrbených zad.

15.06.2019

Tento mop je za mě nejlepší co jsem zatím měla. Naprosto nejvíc se mi líbí ždímací funkce bez namáčení rukou, ale hlavně to, že vyždíme skoro do sucha a já ho můžu použít i na plovoucí podlahy. Nečistoty krásně odstraní i bez drhnutí a vylévací otvor je praktický. Mohu jen doporučit.

09.05.2019

Nerelevantní hodnocení smazáno redakcí.

08.05.2019

Nejlepší mop všech dob, jak praví reklamní slogan. Vynikající materiály, propracovaní technologie. Jedinečný ždímací systém usnadní a zrychlí vytírání. Šikovně tvarované vytírací hlavice dosáhne do každého koutu. Vyždímáno je jednoduchým sešlápnutím pedálu. Kbelík tak akorát velký, praktický, Vše se dobře ovládá a udržuje v čistotě

24.04.2019

Tento mop s kbelikem jsou dokonaly vynalez. Obcas mam problemy se zady a tak ocenuji, ze je mop v techto chvilich pro me vybornym pomocnikem, ktery velice precizne umyje podlahu a ja se u toho nemusim ohybat.

11.04.2019

Také třásňový mop jsem zkusila a osvědčil se. Pohyblivá hlavice šikovného tvaru vytře každý kout, dlouhá tyč se dostane i pod nábytek. Ždímaní je snadné a dokonalé, ušetříme si tak přebytečnou vodu na podlaze. Kbelík je pěkný, skladný a praktický. Díky sofistikovaným materiálům se vše snadno udržuje čisté, stále jako nové. Doporučuji.

08.04.2019

Další, moc povedený mopík od viledy. Tento má atypický tvar vytírací hlavice, což umožní dobře vytřít i kouty místností. Vyždímáno dokonale sešlápnutím pedálu od ždímacího mechanismu. Použité třásně mopu jsou hrubší, uvolní tedy i zaschlou odolnou špínu a přitom dokonale sají, takže je podlaha téměř ihned suchá. Povedený produkt.

07.04.2019

Mop Vileda mi vyhovuje ve všech směrech. není těžký v ruce, má super hlavici, se ktrou se dostanu opravdu všude. Krásně na sebe nachytá všechny nečistoty a podlaha zůstne čistá po jednom mytí. Já doporučuji

07.04.2019

Vileda,prostě značka k nezaplacení.Bohužel nikdy jsem žádný nevytestovala,ale neodradilo mě to a mop jsem si koupila.Je naprosto úžasný.Dostanu se s ním naprosto do všech rohů což oceňuji hlavně na našich točitých schodech.Mám i plochý mop a oba mohu jen a jen doporučit

06.04.2019

Stejně jako ostatní vytírací systémy od Viledy, tak i tento je dokonalý. Mop má tvar uzpůsobený k vytírání koutů místností, snadno sáhne pod nábytek. Skvělý ždímací systém vám ušetří ohýbání se a máchání rukou ve špinavé vodě s chemickými přípravky. Kbelík je šikovně velký, snadno padne do ruky, lehký, skladný. Použité druhy materiálů jsou pevné a odolné. Úklid je snadný, rychlý a efektivní.

03.04.2019

Mop Vileda Turbo je dokonalý pomocník při nejen jarním úklidu.Třásňový rotační mop z mikrovlákna, které zachytí každou nečistotu je věc, bez které už si nedovedu úklid představit. Dokonalý ždímací systém umožňuje vytřít ošetřovanou plochu téměř do sucha.. Z amně super.

02.04.2019

Úplně boží mop! Už ho. Máme doma 2 roky, jen jsme Dokoupil nové trasne a jednou za čas je vPeru. A je boží! Dobře vezme i rohy, krásné se vleze pod gauč a skříně... Kyblík je výhony, že má ukazatel hladiny vody.

Je potřeba dát pozor aby všechny trasne byly v nádobě, jinak stříká voda všude.

02.04.2019

mop jsem kupovala na doporučení a když přišel tak jsem zjistila ze nechápu jak jsem bez něj mohla tak dlouho být. Je naprosto super, dostanu se s ním všude kde potřebuji a co je nejlepší i dcerky se přetahují kdo bude vytírat takže za nás doporučujeme

01.04.2019

Měla jsem to štěstí, že jsem mohla vyzkoušet tento i obdelníkový mopík od viledy.. Oproti obdelníkovému je tento super, protože se mnohem lépe dostane do každého rožku.. Ovšem zase na udržování je lepší obdelníkový, protože se v něm nezachycuje tolik bordýlku.. :)

31.03.2019

Mopy Vileda jsou velmi kvalitní,a vytírání s nimi je jednoduché i zábavné.Tento mop si dokáže poradit s každou nečistotou i v rozích.Má speciální ždímání a kbelík.Návlek se dá prát v pračce na 60 stupňů,což se mi moc líbí.Tento výrobek doporučuji všem.

Žádné

31.03.2019

celkově Vileda je moc fajn a této značce spíše fandím. Jako výhodu vidím že jde o skvělého pomocníka . Jednoduchá manipulace. Člověk lehce vyždíme a nemusí si máchat ruce v kbelíku s hadrem. Urychlí práci.

díky tvaru, se mi občas stává že neseberou vlasy všechno a musím se sem tam vracet.

30.03.2019

Všechny pomůcky na úklid od Viledy jsou bezkonkurenční. Nenajde se na nich ani jedna chybička. Zvládne s nimi uklízet žena, muž, ale i mladší dcera. Úklid s nimi začne bavit. Dobře se skladují, vždy se někam vejdou.

29.03.2019

Fajn je kdyz uklizeji muzi, nemusi to byt jenom zena, i kdyz za pomoci techto skvelych pristroju, doplnku a pomucek od Viledy, se kterymi to jde skoro sama. Ale kybl nerovna se jenom zena, i muzi kbelik od Viledy slusi, jde to s nim samo.

29.03.2019

Vileda turbo mop je super v tom, že se na něj zachytí i ten nejmenší chloupek. Krsně vytře i ta těžko dostupná místa a podlaha jen září. Líbí se mi na něm taky to, ak je dobře skladný a dokáží s nm uklízet i děti.

29.03.2019

Mop Vileda Turbo od velmi věhlasné značky je velmi skvělý pomocník do domácnosti. Vyzdvihuji u něj hlavně to, že se třásně krásně pomocí turba vyždímají a práce s tímto mopem je velmi příjemná díky jeho funkcím.

Zatím jsem se žádnými nesetkala.

Další hodnocení


Zdarma produkt k testování!

Ohodnoťte tento produkt

Reklama

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Jelikož Váš email je již na platformě Tryin.cz zaregistrován, prosíme, propojte si účty na základě informačního emailu, který Vám odešleme na Vámi zaregistrovaný email. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Propojit s TryIn.cz

Právě Vám odesíláme email, ve kterém naleznete odkaz k propojení Vašich testovacích účtů.

Email dorazil do Vaší emailové schránky. Prosím zkontrolujte ji a postupujte dle instrukcí.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Pouze potvrďte, prosím, vytvoření Vaší registrace v platformě Tryin. Vaše osobní informace uvedené v profilu Vám budou přeneseny do nové platformy. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Vaše registrace do platformy TryIn se právě vytváří. Za okamžik budete přesměrován/a do svého nového účtu.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Chyba

Pro propojení účtu nemáte vyplněny všechny potřebné údaje, doplňte je prosím v administraci profilu a proveďte propojení znovu.Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden může být plný intenzivních emocí a hlubokého uvědomění. Pokud jste ve vztahu, možná budete cítit potřebu vyjádřit své pocity a touhy otevřeně. Nebojte se sdílet své myšlenky a snažte se pochopit i pohled svého partnera. To může po... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

3 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat