Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

TESTOVÁNÍ: Špaldový celozrnný chleba od Penamu

Informace o testování

Už se vám nemusí stávat, že si koupíte něco, s čím nebudete spokojená!

REÁLNÉ ŽENY, REÁLNÉ ZKUŠENOSTI!

Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Za svá hodnocení navíc získáte extra body v našem věrnostním programu Moje body. Přidáte se i Vy?

Zjistěte více o testování

O testování

11.05.2020 | Testování

Špalda slaví velký návrat a její konzumace se v dnešní době nesmírně doporučuje! Jde tak ruku v ruce se zdravým životním stylem. Hledáme 20 testerů, kteří do svého jídelníčku tento skvělý špaldový celozrnný chleba od Penamu chtějí zařadit!

Cítit se skvěle a vypadat skvěle je dnes primárním zájmem většiny lidí, kteří upřednostňují zdravý životní styl. Ale co si vlastně pod tímto pojmem představit? Životní styl, pro který má angličtina výraz lifestyle, je tvořen zvyky, činnostmi a způsoby chování, které ovlivňují celkový zdravotní stav. Jak to vypadá v praxi?

Pohyb, spánek a kvalitní jídlo!

Chcete-li i vy být v kondici, a to po všech stránkách, zamilujte si cvičení, dostatečně odpočívejte, hlídejte si délku a kvalitu spánku a v neposlední řadě preferujte vyváženou a kvalitní stravu. Co se týče pohybu, odborníci se přiklánějí k frekvenci třikrát týdně. Spánku bychom si měli dopřát asi sedm až osm hodin denně. Ale co kvalitní jídlo? Právě v něm pořád tápete?

Kontroverzní pečivo. Z jakého vybírat?

Když se řekne „zdravý životní styl“, někteří si vybaví ovoce a zeleninu, ale i život bez pečiva. To je omyl. Je však třeba vybrat si to správné. Bílá mouka, jež vzniká rozemletím zrna obilí, ze kterého se nejdříve odstraní to nejcennější, tedy otruby a klíčky s řadou živin, v sobě neukrývá žádné minerály, enzymy ani vitamíny. Proto odborníci za zdravější alternativu považují pečivo ze žitné, grahamové nebo špaldové mouky. A právě špalda, která se pěstuje v mnoha zemích světa, aktuálně slaví velký návrat.

V průběhu 19. století sice obliba uvedené obiloviny poněkud poklesla, ale nyní se vrací do našich jídelníčků jako zdravé jídlo. A to je jedině dobře, neboť si rozumí s fyzickým a dokonce i psychickým zdravím! Špaldová pšenice obsahuje nejvíce bílkovin ze všech obilnin a také má vysoký obsah vlákniny. Je tedy lehce stravitelná a bohatá na minerály, také posiluje imunitní systém a organismus zbytečně nezatěžuje.Tělo špaldu, tedy v porovnání se současným pšeničným zrnem, mnohem lépe akceptuje. Zároveň se sluší uvést, že se v ní ukrývá i podíl nenasycených mastných kyselin. Ty si tělo nedokáže samo vytvořit, proto je nutné přijímat je z „externích zdrojů“.

Kombinace žitného kvasu a špaldy

Při zpracování celého zrna této obiloviny se špalda mění v tu nejcennější mouku, která je taktéž zdrojem vlákniny, cenných minerálů a vitamínů. A právě z této špaldové mouky je upečený chléb od Penamu, jež obsahuje vitamíny E a B1. Jaké jsou jeho hlavní přednosti?

  • Obsahuje 48 % špaldového celozrnného podílu.
  • Patří k cenným zdrojům vlákniny.
  • Je obohacen o semínka slunečnice.
  • Díky špaldové mouce má přirozeně oříškovou chuť.
  • Organismus obohacuje o vitamíny E a B1.
  • Je ze žitného kvasu.

Cena 39,90 Kč

Více informací najdete na www.penam.cz

 

Celkové hodnocení: 92%
Hodnocení: 50 testerek

vybraná testerka | 09.06.2020

Klady:

naprosto vše ,chutná úžasně dokonce i samotný ❤️ chutnal nám celé rodině ❤️ je jemnější než žitný ,což velmi oceňuji a je velmi vláčný ,což mě dost překvapilo.Rozhodne budeme kupovat nadále 👌🙏 Dá se kombinovat na mnoho způsobů ❤️

Zápory:

Rychle zmizel 🤣❤️ jinak není nic co by mi na chlebu nevyhovovalo

vybraná testerka | 09.06.2020

Klady:

Na testování jsem se moc těšila, podobné si občas koupím, ale špaldový mi chyběl. Špaldovou mouku doma používám prakticky na vše.. Byla jsem moc překvapená chutí, hned na první kousnutí mi chléb zachutnal. Nejraději na snídani, s máslem, prostě top. Moc mě potěšila semínka slunečnice, dodávala příjemný šmak. Za mě velmi povedený, možná bych uvítala větší balení. Další plus je dlouhá trvanlivost.

Zápory:

u záporů bych zmínila možná jen menší balení a cenu, chápu, že špaldová mouka je dražší třeba než žitná, ale za 400gr chleba 40Kč je celkem dost, ale jednou za čas si asi radost udělám :)

vybraná testerka | 08.06.2020

Klady:

Jsem zvyklá od Penamu na takový ten více zrnitý chleba, co se rozpadá ještě než do něj kousnete. Byla jsem mile překvapená, když jsem vytáhla pořád stejně tenký plátek chleba, který byl ale tentokrát z jemňounkého těsta se zrníčky. A ta chuť! Další vydařenej kousek 💙👍🏼

vybraná testerka | 08.06.2020

Klady:

Tento chleba mi velice chutnal. Zdravé provedení ocenil přítel, který se zajímá o zdravou stravu. Chlebík je velmi chutný a vyhovuje mi, že je již nakrájený. Na rychlá rána, kdy člověk spěchá do práce naprosto ideální. Také jsem ocenila velké procento semínek která dělají z chleba chuťovou slast. Děkuji za možnost tento chlebík ochutnat, u nás v obchodě ho nemají, ale až pojedeme do města, určitě nebude chybět v našem nákupním vozíku. :)

Zápory:

Rozpadá se v rukou. Cena. Malé balení po kterém se zapráší. :D

vybraná testerka | 07.06.2020

Klady:

Chleba má velmi jemnou strukturu, dobře rozprostřená semínka v krajíčku. Celkově čerstvý je velmi chutný

Zápory:

Jako krájený bych si ho nakoupila, má příliš tenké plátky, které se drobí a lámou a tím hůře natírají.

vybraná testerka | 05.06.2020

Klady:

Byla jsem moc ráda, že jsem mohla testovat špaldový chleba od Penamu, můj syn má tyto druhy chleba strašně rád, hodně mu je kupuji, ale v menším balení, tento byl větší. Líbí se mi, jak je tence nakrájený, je tam hodně plátků a překvapilo mě, jak je těžký 😃 chuťově výborný, jime ho většinou různě obloženy, nebo s pomazánkou

Zápory:

Trochu dražší

vybraná testerka | 04.06.2020

Klady:

Dopředu nachystany na tenké plátky. Chutnaly mi kousky slunecnicoveho semínka. Je vcelku dobrý i samotný. Je praktický co se týče dlouhé trvanlivosti. Evidentně musím napsat určitý počet znaku výhradně do kladné části recenze...

Zápory:

Jednu dobu jsem takovéto lisované chleby jedla dost často, ale přítel je nejí tak jsem od nich upustila. Proto jsem se na tento celkem těšila, ale už první kousnutí bylo zklamáním. Asi jsem měla vyšší očekávání. Druhy pokus uz nebyl tak špatný 😁 Celkem se drolí, ale to není překvapením. Nezasytí tak jak běžný chleba. Malé balení. Za 40,- bych si ho nekoupila.

vybraná testerka | 01.06.2020

Klady:

Špaldový chleba od Penamu je moc dobrý. Hned ho zkusila celá rodina a chutnal i malému synovi, což je co říct. Je sušší, ale to tyhle zdravé chlebíky většinou jsou. V balíčku je dost plátků, jsou slabší, ale nám to vůbec nevadilo. Jsou v něm vidět pouze slunečnicová semínka, jinak je jemný. A hlavně dlouho vydrží, teda pokud ho hned nesníte. 😋😊

Zápory:

Cena, ale i to se dá zvládnout.

vybraná testerka | 01.06.2020

Klady:

Špaldový celozrnný chléb od Penam mě příjemně překvapil. Hezké balení, uvnitř voňavý chléb, který je lákavý už vzhledově. Tenké plátky, které se nedrolí, připomínají vůni a chuť ořechů. Výborně chutná. Neodolal ani můj syn, který ho s chutí snědl. U tohoto chlebu zůstaneme, určitě si ho koupíme, jsme moc spokojeni :-) Doporučuji všem ochutnat, i těm, co stále váhají, určitě nebudete litovat ;-)

vybraná testerka | 01.06.2020

Klady:

Úžasná chuť tohoto chlebu mě opravdu překvapila. Hodi se na snídani , svačinu i večeři. S pomazankou nebo jen tak. Chutná vždy naprosto skvěle. Výhodou jsou tenké plátky které jsou již nachystané a hlavně je naprosto dietní.

Zápory:

Žádné jsem nenašla

vybraná testerka | 01.06.2020

Klady:

Tento chleba mě velmi překvapil. Je nakrájený na tenké plátky, takže staci jen vytáhnout z obalu a namazat. Dalším pozitivem je to, že skvěle zachytí a je dobrý v kombinaci téměř se vším. Navíc je zdravý.

Zápory:

Cenově je trochu dražší a je takový sušší, takže je třeba poradně namazat.

vybraná testerka | 31.05.2020

Klady:

Špaldový celozrnný chléb od Penamu mě mile překvapil.Je velmi chutný,tence nakrájený a docela zasytí.Obsahuje hodně vlákniny,což pomáhá na zažívání a lehké trávení.Slunečnicová semínka mám moc ráda,proto jsem je uvítala.Doporučuji všem.Já si ho nadále rozhodně koupím.Avokádová pomazánka se k němu úžasně hodí.

Zápory:

Žádné.

vybraná testerka | 28.05.2020

Klady:

Je už nakrájený na tenké plátky, takže nemusíte krájet a usnadní vám to práci, dobře chutná, dost zasytí, stačí vám dva plátky a vydržíte dlouho do dalšího jídla, není suchý opravdu výborný chléb doporučuji

Zápory:

Žádné jsem nezaznamenala, protože je opravdu výborný mozna by ho mohlo byt více v balení

vybraná testerka | 28.05.2020

Klady:

Je hodně hutný, tence nakrájený, což mám u těchto chlebíků ráda a preferuji to. Hustota těsta je také akorát, znám i hutnější chleby a musím říct, že mi to až vadí a u tohoto ne e. Hlavně se mi nelámal, když jsem ho vytahovala z obalu, nelámal se ani při jídle, takže super, co nesnáším je, že vytáhnete takovýto chleba z obalu a jíte ho nalámaný po kouskách, celý talíř od bincu. 😕

Zápory:

Nemám nic.

vybraná testerka | 28.05.2020

Klady:

Výborný, zasytí, navíc je zdravější než klasický chléb a vhodný i pro udržení fit kondice. Plátky jsou tenké, chléb je vláčnější než klasický. Celé rodině zachutnal a během jedné svačiny byl balíček pryč. Určitě koupíme znovu.

Zápory:

Je dražší, ocenila bych nižší cenu nebo větší, ceno výhodnější balení.

vybraná testerka | 28.05.2020

Klady:

V první řadě děkuji za možnost otestovat tento produkt.Byla to má první zkušenost a byla jsem mile překvapena.Na pohled hezký obal, uvnitř na plátky nakrájený chléb, šťavnatý, chutný a sytý.Na struktuře plátku je zřetelně vidět obsah slunečnicových semínek.Hodi se jak na snídani tak i na vydatnou a sytou večeři.Za mě velká zkušenost.Urcitě opět zakoupim. Všem doporučuji.

Zápory:

Cenově trochu dražší,plátky jsou křehké, tudíž se lámou. Balení je malé.

vybraná testerka | 27.05.2020

Klady:

opravdu skvělá chuť, málo sacharidů, krásně tenoučké plátky, balení tak akorát, nerozpadá se v ruce, drží tvar zdraví, lehoučký, na rozdíl od podobných, výrobků určitě doporučuji vyzkoušet a ochutnat.

Zápory:

nic

vybraná testerka | 26.05.2020

Klady:

Chléb jsem ochutnala já i rodina a všem nám chutnal. Oceňuji praktické balení a to, že je plátkovaný. Spotřebovali jsme ho beze zbytku. Určitě koupíme, až ho uvidíme v obchodech. Doporučila bych ho lidem, co chtějí zařadit do jídelníčku více vlákniny.

Zápory:

jediným záporem je jeho vyšší cena (39,90 Kč za balení)

vybraná testerka | 26.05.2020

Klady:

Pěkný na pohled, jemný a velmi chutný. Dá se jíst i samotný. Je skvělý s různými pomazánkami i pouze s máslem. Velkou výhodou je nakrájení na opravdu slabounké krajíčky. Jedno balení obsahuje 8 krajíčků a vydrží tak na 2 - 3 dny (podle četnosti jídel). Výborná je jeho dlouhá trvanlivost, takže ho lze nakoupit i větší množství do zásoby.

Zápory:

Velmi se láme a drobí. Nejsem si jistá, jestli je nutné, aby obsahoval i sirup karamelový a sirup z červené řepy - možná pro barvu? Netuším, jestli by byl jinak světlejší nebo proč jsou tyto dvě složky přidány, protože cukr obsahuje i tak. Není k dostání v malých vesnických obchodech, takže se musí udělat při cestě do města větší zásoba.

11.07.2020

Klady:

koupila jsem si spaldovy chlebík od Penamu a nyní ho snídám. chuťově je moc dobrý a mám moc ráda tuhle strukturu vlhkých chlebů. Takže jsem naprosto spokojená. a chutná i manželovi 😁

Zápory:

žádné jsem nenašla.

04.07.2020

Klady:

Za mě je chuťově dobrý a zasytí na delší dobu.

Zápory:

Cena malinko vyšší

03.07.2020

Klady:

Nejlepší chléb, zasytí, vhodné do diety, dostupné všude v obchodě

29.06.2020

Klady:

Chléb, který zasytí na celé dopoledne, ráda si tento velmi chutný a relativně hutný chléb dávám ke snídani a do oběda nemám pocit hladu :)

29.06.2020

Klady:

Waaau tak tento chlebik je opravdu bomba! Chut, struktura i slozeni. Krasne prednakrajeny, prakticky zabaleny a ve vysledku zdravy. Chut spaldy i celozrnne mouky je znat a je plny seminek. Vyborny na snidani i svacinku☺️

Zápory:

Snad jen to, ze neni k dostani v mensich obchodnich retezcich/prodejnach.

28.06.2020

Klady:

Tomuto chlebu dávám ve svém stravování přednost, protože se jedná o kvalitní výrobek ze špaldové mouky, nikoli z bíle. Je velmi chutný a dlouho vydrží čerstvý, doporučuji.

Zápory:

Žádné jsem neshladala.

26.06.2020

Klady:

Velice dobrá chuť Vyhovující velikost balení Velmi dobře nutriční hodnoty Dobrá konzistence - nedrobi se

Zápory:

Žádné

21.06.2020

Klady:

Výborný chléb vhodný pro redukční dietu. Vhodný na snídani i svačinu.

18.06.2020

Klady:

Chutný, vyvážený chleba, po jednom krajíci je člověk hned syty.

Zápory:

dražší k množství chleba

18.06.2020

Klady:

Špaldový celozrnný chleba mi chutná. Nejvíce oceňuji, že se prodává v 500gramovem balení. Plátky jsou velké a nedrolí se, jako je to u většiny celozrnného pečiva.

Zápory:

Žádné

16.06.2020

Klady:

Vydrží dlouho, dobrý na cesty jako fajn rychlovka.

Zápory:

Chuť nic moc.

13.06.2020

Klady:

Chleba je výborný, jiný už ani nekupuji.Skvělá chuť a je zdravý.

Zápory:

Nedrží tvar, láme se trošku

12.06.2020

Klady:

Super chlebik, fit zdravy, plny seminek. Predkrajeny, zabaleny, dlouho vydrzi.

12.06.2020

Klady:

Lahodny zdravy fit chlebik. Plny seminek a zdrave verze mouky. Prakticky zabaleny, nakrajeny na tenke platky. Vhodne baleni na cesty. Velmi chutny na slano se zerve a sunkou. Balenou radu od Penamu od vecernich chlebiku az po tento jsem si velice oblibila❤️.

10.06.2020

Klady:

Výborný samotný i s lehkými pomazánkami

Zápory:

je ho málo :-)

10.06.2020

Klady:

Tento druh chleba mam velmi rada. Vlacny, lehce drolivy, plny seminek a “zdrave” mouky. Uprednostnuji zdravejsi verze peciva. Chutna vyborne na slano i na sladko. Prakticky nakrajeny na jednotlive tenke platky a dlouha vydrz doby trvanlivosti.

Zápory:

Plastovy obal

08.06.2020

Klady:

Velmi fit chlebik, ktery rada koupim, kdykoliv na nej narazim. Skvele chutne provedeni v podobe nakrajenyxh platku, dlouhou vydrzi a zdraveho pochutnani. Urcite uvita kde jaky fitnesak ci fitnesacka😊👍🏼

08.06.2020

Klady:

Vyborny, seminkovy, tmavy a zdravy chleb. Krasne nakrajen na tenke platky. Vyhledavam tento typ chlebu a musim uznat ze Penam je v tom jednicka👏🏼

08.06.2020

Klady:

Špaldový celozrnný chléb od Penamu mně opravdu příjemně překvapil. Plátky jsou spíše tenčí, ale nelámou se. Chlebík je hutný ale zároveň vláčný, a na rozdíl od jiných chlebů podobného typu jeho chuť není tak nasládlá a je opravdu příjemně oříšková. Oceňuji přidání slunečnicových semínek. Chlebík se hodí na sladko i na slano, díky porcování a praktickému menšímu balení se hodí i jako zásoba do mrazáku, určitě chlebík opětovně koupíme.

Zápory:

Pro početnější rodiny by mohl být k dostání i ve vetším balení a ocenila bych jeho lepší dostupnost na více prodejnách.

06.06.2020

Klady:

Krásně balený,krájený na plátky takže krájení odpadá.Připomíná mi chuť ořechů.Chutnal mi s tvarohovou pomazánkou,akorát se musí namazat silnější vrstva,jinak je suchý.

Zápory:

Vyšší cena

04.06.2020

Klady:

Skvely fit chlebik ktery zarazuji kdyz narazim v obchode. Podporuji zdravejsi varianty peciva. Je velmi vlacny a moc dobry.

04.06.2020

Klady:

Vyborny chleb, krasne na tenke platky nakrajeny, idealni baleni ktere vydrzi.

Zápory:

Lamavost

02.06.2020

Klady:

U nas doma jime pouze celozrnne pecivo. Kombinace se spaldou se jevi jeste lepe. Dve zdrave mouky dodavaji chlebu vlacnost, vetsi lamavost a sytost. Tenke krajice mam vzdy radeji nez klasicky.

01.06.2020

Klady:

Skvely fit chlebik, natenko nakrajen a pripraven ihned ke konzumaci. Prakticke baleni, dlouha doba trvanlivosti. Uprednostnuji tyto fit produkty, pred klasickym pecivem.

01.06.2020

Klady:

Pecivo se u nas doma ji prakticky denne. Ja narozdil od manzela vyhledavam pecivo vzdy zdravejsi. Obcas se ke mne prida, jako tomu bylo u spaldovo celozrnneho chlebu od Penamu. Sam uznal ze chlebik je opravdu moc dobry, ma jine vyrazne chute. Ja ze spaldy i velmi rada pecu, proto tento chleb byl pro me naprosto supr.

Zápory:

Ocenila bYch i koupi bez igelitoveho obalu.

31.05.2020

Klady:

Špaldový chleba je velmi chutný, hodí se do našeho jídelníčku, je to zdravá výživa pro celou rodinu. Špaldová mouka obsahuje mnoho cenných minerálů a vitamínů. Chleba je obohacen slunečnicová semínka.

Zápory:

nejsou

31.05.2020

Klady:

Vyhledavam zdrave pecivo. Snazim se vynechavat psenicnou mouku. Pecivo je vzdy lamavejsi ale rozhodne mi chutna vice! Miluju tento typ peciva se zerve a sunkou. Ze je vetsinou drazsi, dava smysl, preci jen je tvoreno z lepsich surovin😉

28.05.2020

Klady:

Už jsme si ho dvakrát koupili. Je dobrý, jen nelze jíst stále. Je vláčný. A prima jsou semínka v chlebu.

28.05.2020

Klady:

Jelikoz se snazim udrzovat ve forme, vyhledavam i potraviny tomu vhodne. Pecivo patri casto mezi zlo. Tento chlebik je ale pravym opakem, diky jeho slozeni - spalda a celozrnna mouka, si ho muze doprat kde jaky fitnesak😁 chlebik je skvely se zerve i se sunkou, zkratka na vsechny zdrave zpusoby. Baleni ma na me i velmi prijemnou dobu trvanlivosti.

Zápory:

Lehce lamavejsi, ale to u zdravejsich variant beru samozrejmosti.

27.05.2020

Klady:

Spaldovy celozrnny chleba od Penamu mi chutná a vyhovuje mi.

26.05.2020

Klady:

peču chleba že špaldove mouky je velmi zdravý jsem ráda že se dá koupit

Další hodnocení

Rozstřel testerek

Rozstřel testerek se vypíše kliknutím na tlačítko Zobrazit.

Zobrazit
Ohodnoťte
tento výrobek i vy!

Nejčtenější články

Tip na večeři

Vepřová žebírka v marinádě z whisky

22 hlasů
1h a 50min 1359kJ 90 Kč

Protože vepřové maso je tučné a úprava nad ohněm mu sv...

Bramborový guláš

8 hlasů
55min 282kJ 80 Kč

Bramborový guláš s houbami.

Poradny

Loni jsem dostala výpověď, co dělat pro nárok na PPM?

Dobrý den,pokud na mateřskou dovolenou můžete nastoupit nejdříve 22.1.2021, pak bude rozhodným ob... Více

Začínám pracovat na DPČ, mám nárok na PPM?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla až po ukončení posledního pracovního poměru (HPP), pak se na V... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dlouhodobé plány, které se týkají přestavby vašeho obydlí, se vám podaří zrealizovat v rekordně krátkém čase! Když chcete, umíte být plní energie a elánu, o jakém se vašemu okolí ani nesní. Jen dejte pozor na př&ia...

Více