Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Proč se s ním konečně nerozejdu?

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

9. 1. 2017 | Vztahy

Možná jste také teď právě lapeni ve vztahu, který evidentně nikam nesměřuje a podle všech indicií nemá žádnou budoucnost, ale přesto nemáte sílu ho ukončit. Jaké motivy vlastně lidi ženou, aby udržovali při životě vztah, který za to prostě nestojí?

Občas je těžké si přiznat, že by nám bylo lépe, kdybychom se s partnerem či partnerkou rozešli. A i když už k tomuto poznání dospějeme, bývá často ještě těžší se k onomu ukončení vztahu odhodlat. Co nám nejčastěji (tedy pokud nemáme společně děti, kvůli nimž zůstáváme nejčastěji) vlastně brání?

Nízké sebevědomí

Lidé, kteří postrádají skutečné sebevědomí, často nejsou schopni postavit se za to, co opravdu chtějí. Ano, dokonce i když si přejí rozchod. Nemají dostatek vnitřních sil se postavit řádu věcí, který vytvořili, a změnit jej. A tak se raději trápí s člověkem, s nímž vlastně nejsou šťastni.

Strach z osamocení

Být s někým jen proto, abychom nebyli sami, je velmi smutný důvod. A co víc, pro opravdu harmonické partnerské soužití je to důvod značně nedostačující. Bojíte se, že po rozchodu budete odsouzeni zůstat navždy sami? Pak vězte, že je to nesmysl. Jistě, těžko potkáte ideálního partnera/partnerku do týdne, ale tu chvíli, kdy budete single, také přežijete. A co víc, nejspíš vám nebude život bez závazků připadat až tak nesnesitelný, naopak.

Naděje na změnu

Spousta lidí i po letech doufá, že se jejich partner či partnerka změní, že se jim spolu bude zkrátka jednou žít lépe. Jenže takhle život nefunguje, bohužel. Drtivá většina dospělých už jsou „hotové“ osobnosti a ty se mění jen stěží. Pokud se nemůžete smířit například s partnerovou agresivitou či zálibou v alkoholu, není moc šancí, že za rok dva to bude lepší…

Finanční závislost

Řada lidí ale řeší mnohem pragmatičtější věci – jak by se uživili, kdyby měli například sami platit nájem a být finančně nezávislí? A jak by se uživil po rozchodu jejich partner či partnerka? Peníze mohou být opravdu velmi těžkou překážkou rozchodu nebo rozvodu, ale chce to zachovat klidnou hlavu a zvážit všechny možnosti. Opravdu nestojí ta chvíle šetření a odříkání za záchranu z nefunkčního vztahu, ve kterém se jen trápíte a ubližujete si?

Strach z odsudků

Co by na to řekli naši známí nebo rodiče, kdybychom se rozešli? Jak bych to jen všem vysvětlil/vysvětlila? Vždyť by si o mě všichni mysleli, že si neumím udržet chlapa/ženskou! Zní vám to povědomě? Tak na to, co by řekli ostatní, zase zapomeňte. Přeci se nebudete trápit jen proto, aby byli šťastní jiní lidé! Oni váš život nežijí, vy ano. A vy ho tedy máte ve svých rukou.

Příliš informací na profilech ničí kouzlo seznamování

Karamelizovaná kuřecí stehna

Karamelizovaná kuřecí stehna

12 hlasů
1h a 30min 292 kJ 280 Kč

Nejčtenější články

TESTOVÁNÍ: Paměť jako zamlada s přípravkem MemoKit!

TESTOVÁNÍ: Paměť jako zamlada s přípravkem Memo...

Plnovous? Ano! Ale upravený a s čistou koupelnou

Plnovous? Ano! Ale upravený a s čistou koupelnou

Laktózová intolerance: Nepropadejte panice a upravte jídelníček

Laktózová intolerance: Nepropadejte panice a up...

Které 3 testerky vyzkoušejí robotické pomocníky úklidu iRobot?

Které 3 testerky vyzkoušejí robotické pomocníky...

Praní není věda: Tahle pravidla ale dodržujte

Praní není věda: Tahle pravidla ale dodržujte

Poznejte včas, že je třeba změnit zaměstnání

Poznejte včas, že je třeba změnit zaměstnání

Tip na večeři

Kedlubnový salát

7 hlasů
20min 222kJ 75 Kč

Recept na rychlý salát z čerstvých kedluben a ředkviče...

Špagety s cherry rajčaty

11 hlasů
50min 670kJ 95 Kč

Špagety lze připravit na x způsobů, vyzkoušejte špagety s...

Poradny

Manžel potřebuje domácí ošetřování, jak mám postupovat?

Dobrý den, ve Vaší situaci máte několik možností: a) požádat zaměstnavatele o neplacené volno -... Více

Jak ošetřit práci na částečný úvazek během RD?

Dobrý den, během rodičovské dovolené můžete pro původního zaměstnavatele klidně pracovat na část... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Přátelé vám budou závidět. Faktem totiž je, že váš život je v poslední době plný dobrodružství. Nejenom, že se rutina a stereotyp vám budou v týdnu cizí, ale dokonce investujete do několika nových věcí. Není tedy divu, že kamarádi touž...

Více