Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Proč se s ním konečně nerozejdu?

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

9. 1. 2017 | Vztahy

Možná jste také teď právě lapeni ve vztahu, který evidentně nikam nesměřuje a podle všech indicií nemá žádnou budoucnost, ale přesto nemáte sílu ho ukončit. Jaké motivy vlastně lidi ženou, aby udržovali při životě vztah, který za to prostě nestojí?

Občas je těžké si přiznat, že by nám bylo lépe, kdybychom se s partnerem či partnerkou rozešli. A i když už k tomuto poznání dospějeme, bývá často ještě těžší se k onomu ukončení vztahu odhodlat. Co nám nejčastěji (tedy pokud nemáme společně děti, kvůli nimž zůstáváme nejčastěji) vlastně brání?

Nízké sebevědomí

Lidé, kteří postrádají skutečné sebevědomí, často nejsou schopni postavit se za to, co opravdu chtějí. Ano, dokonce i když si přejí rozchod. Nemají dostatek vnitřních sil se postavit řádu věcí, který vytvořili, a změnit jej. A tak se raději trápí s člověkem, s nímž vlastně nejsou šťastni.

Strach z osamocení

Být s někým jen proto, abychom nebyli sami, je velmi smutný důvod. A co víc, pro opravdu harmonické partnerské soužití je to důvod značně nedostačující. Bojíte se, že po rozchodu budete odsouzeni zůstat navždy sami? Pak vězte, že je to nesmysl. Jistě, těžko potkáte ideálního partnera/partnerku do týdne, ale tu chvíli, kdy budete single, také přežijete. A co víc, nejspíš vám nebude život bez závazků připadat až tak nesnesitelný, naopak.

Naděje na změnu

Spousta lidí i po letech doufá, že se jejich partner či partnerka změní, že se jim spolu bude zkrátka jednou žít lépe. Jenže takhle život nefunguje, bohužel. Drtivá většina dospělých už jsou „hotové“ osobnosti a ty se mění jen stěží. Pokud se nemůžete smířit například s partnerovou agresivitou či zálibou v alkoholu, není moc šancí, že za rok dva to bude lepší…

Finanční závislost

Řada lidí ale řeší mnohem pragmatičtější věci – jak by se uživili, kdyby měli například sami platit nájem a být finančně nezávislí? A jak by se uživil po rozchodu jejich partner či partnerka? Peníze mohou být opravdu velmi těžkou překážkou rozchodu nebo rozvodu, ale chce to zachovat klidnou hlavu a zvážit všechny možnosti. Opravdu nestojí ta chvíle šetření a odříkání za záchranu z nefunkčního vztahu, ve kterém se jen trápíte a ubližujete si?

Strach z odsudků

Co by na to řekli naši známí nebo rodiče, kdybychom se rozešli? Jak bych to jen všem vysvětlil/vysvětlila? Vždyť by si o mě všichni mysleli, že si neumím udržet chlapa/ženskou! Zní vám to povědomě? Tak na to, co by řekli ostatní, zase zapomeňte. Přeci se nebudete trápit jen proto, aby byli šťastní jiní lidé! Oni váš život nežijí, vy ano. A vy ho tedy máte ve svých rukou.

Technika účinné omluvy: Vědci vás ji naučí

Krémová polévka z mletého masa

Krémová polévka z mletého masa

18 hlasů
55min 528 kJ 99 Kč

Nejčtenější články

TESTOVÁNÍ: Vyzkoušejte s námi službu HoppyGo

TESTOVÁNÍ: Vyzkoušejte s námi službu HoppyGo

Kyselina hyaluronová – novodobá nezbytná součást kosmetické výbavy

Kyselina hyaluronová – novodobá nezbytná součás...

Ideální osvěžení na konci léta? Vyzkoušejte chmelený cider od Táty!

Ideální osvěžení na konci léta? Vyzkoušejte chm...

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Jak jsme krásnější díky collallocu

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Jak jsme krásnější díky col...

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Diář s osobností, který nebudete chtít dát z ruky

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Diář s osobností, který neb...

Ovoce místo nezdravých sladkostí. Jak ho zařadit do dětského jídelníčku

Ovoce místo nezdravých sladkostí. Jak ho zařadi...

Tip na oběd

Rýže s žampióny

15 hlasů
40min 641kJ 85 Kč

Recept na rychlou, bezmasou večeři.

Zelná polévka s řeřichou

11 hlasů
45min 228kJ 55 Kč

Krémová polévka z bílého zelí.

Poradny

Je nějak omezena práce na dohodu o pracovní činnosti?

Dobrý den, co se týče počtu hodin, práce na DPČ je omezena na maximálně 20 hodin týdně, výše výd... Více

Mohu při MD a RD pracovat pro zaměstnavatele na DPP?

Dobrý den, co se týče přivýdělku, záleží také na tom, zda jste opravdu stále ještě na mateřské d... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Nejste zrovna pověstní respektováním pravidel za každou cenu. Pokud se nějaké zcela vymyká vašemu přesvědčení, upravíte ho podle sebe. A i když vám to většinou prochází bez nějakých následků, tento týden by vám takový postup &sc...

Více