Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Proč se s ním konečně nerozejdu?

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

9. 1. 2017 | Vztahy

Možná jste také teď právě lapeni ve vztahu, který evidentně nikam nesměřuje a podle všech indicií nemá žádnou budoucnost, ale přesto nemáte sílu ho ukončit. Jaké motivy vlastně lidi ženou, aby udržovali při životě vztah, který za to prostě nestojí?

Občas je těžké si přiznat, že by nám bylo lépe, kdybychom se s partnerem či partnerkou rozešli. A i když už k tomuto poznání dospějeme, bývá často ještě těžší se k onomu ukončení vztahu odhodlat. Co nám nejčastěji (tedy pokud nemáme společně děti, kvůli nimž zůstáváme nejčastěji) vlastně brání?

Nízké sebevědomí

Lidé, kteří postrádají skutečné sebevědomí, často nejsou schopni postavit se za to, co opravdu chtějí. Ano, dokonce i když si přejí rozchod. Nemají dostatek vnitřních sil se postavit řádu věcí, který vytvořili, a změnit jej. A tak se raději trápí s člověkem, s nímž vlastně nejsou šťastni.

Strach z osamocení

Být s někým jen proto, abychom nebyli sami, je velmi smutný důvod. A co víc, pro opravdu harmonické partnerské soužití je to důvod značně nedostačující. Bojíte se, že po rozchodu budete odsouzeni zůstat navždy sami? Pak vězte, že je to nesmysl. Jistě, těžko potkáte ideálního partnera/partnerku do týdne, ale tu chvíli, kdy budete single, také přežijete. A co víc, nejspíš vám nebude život bez závazků připadat až tak nesnesitelný, naopak.

Naděje na změnu

Spousta lidí i po letech doufá, že se jejich partner či partnerka změní, že se jim spolu bude zkrátka jednou žít lépe. Jenže takhle život nefunguje, bohužel. Drtivá většina dospělých už jsou „hotové“ osobnosti a ty se mění jen stěží. Pokud se nemůžete smířit například s partnerovou agresivitou či zálibou v alkoholu, není moc šancí, že za rok dva to bude lepší…

Finanční závislost

Řada lidí ale řeší mnohem pragmatičtější věci – jak by se uživili, kdyby měli například sami platit nájem a být finančně nezávislí? A jak by se uživil po rozchodu jejich partner či partnerka? Peníze mohou být opravdu velmi těžkou překážkou rozchodu nebo rozvodu, ale chce to zachovat klidnou hlavu a zvážit všechny možnosti. Opravdu nestojí ta chvíle šetření a odříkání za záchranu z nefunkčního vztahu, ve kterém se jen trápíte a ubližujete si?

Strach z odsudků

Co by na to řekli naši známí nebo rodiče, kdybychom se rozešli? Jak bych to jen všem vysvětlil/vysvětlila? Vždyť by si o mě všichni mysleli, že si neumím udržet chlapa/ženskou! Zní vám to povědomě? Tak na to, co by řekli ostatní, zase zapomeňte. Přeci se nebudete trápit jen proto, aby byli šťastní jiní lidé! Oni váš život nežijí, vy ano. A vy ho tedy máte ve svých rukou.

Co dělat, když spíte v posteli své předchůdkyně?

Zapečené zelené fazolky

Zapečené zelené fazolky

6 hlasů
55min 777 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Zvlněné, kudrnaté, vytvarované. A zvládnete to sama!

Zvlněné, kudrnaté, vytvarované. A zvládnete to ...

Běhejte i v zimě. Pozor na přípravu

Běhejte i v zimě. Pozor na přípravu

Vybíráme lyžařskou helmu a brýle pro děti

Vybíráme lyžařskou helmu a brýle pro děti

Kterých 30 testerek vyzkouší bylinný přípravek GAS pro bolavá dětská bříška?

Kterých 30 testerek vyzkouší bylinný přípravek ...

Děti v posteli rodičů. Ano, či ne?

Děti v posteli rodičů. Ano, či ne?

Rozeznají psi hodného a zlého člověka?

Rozeznají psi hodného a zlého člověka?

Tip na večeři

Krkonošský bramborák s jablky

24 hlasů
50min 930kJ 80 Kč

Skvělý recept ze staré kuchařky.

Pikantní pečená makrela

21 hlasů
60min 1118kJ 190 Kč

Pikantní makrely pečené v troubě.

Poradny

Změní se nárok na dávky, když syn začne podnikat?

Dobrý den, jestliže si Váš syn zařídí živnostenský list a stane se tak OSVČ, samozřejmě to bude ... Více

Mohu pečovat o dítě a nebýt v evidenci úřadu práce?

Dobrý den, pravděpodobně máte na mysli to, aby za Vás bylo hrazeno zdravotní pojištění. Zdravotn... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Přátelé vám velice pomohou v dosažení cílů. Nebojte se jejich nabídek využít. Možná budete mít pocit, že nechcete své kamarády využívat. Ale copak byste vy sami příteli s radostí nepomohli? Zkuste se proto oprostit od zbytečné hrdosti a je&sc...

Více