Ztrapnit se na prvním rande? Můžete tím jen získat

28.02.2017 | Vztahy

Řada lidí před odchodem na rande stráví celé hodiny vymýšlením strategií, jak zapůsobit na protějšek co nejsilněji a získat si jeho sympatie. Většina těchto lidí se soustředí hlavně na to, aby se neztrapnila a působila velmi sebevědomě. Jenže to je údajně velká chyba. Utrhnout si ostudu na první schůzce může znamenat prolomení ledů. A dotyčnému může trapná situace nastřádat spoustu plusových bodů při rozhodování protějšku, proč s ním jít na druhé rande.

Podle vědců z Harvardovy univerzity se osm z deseti lidí na prvním rande zakouká do někoho, kdo na sebe práskne trapný příběh. „Ačkoli je to poslední věc, kterou na rande většina z nás chce, zostuzení se může ve skutečnosti fungovat jako výhoda,“ píše Business Insider.

Většina vztahových koučů radí, aby se lidé na prvním rande vyhnuli pitomým vtípkům a srandičkám. Jenže věda má jiný názor. Psychologové z University of Texas prokázali, že pitomé vtípky vytvářejí sdílenou identitu dvojice, která se potkala. Tohle je klíčové pro vytvoření pocitu sounáležitosti.

Posledním z klíčových triků pro úspěch na rande a pro zisk sympatií protějšku je schopnost děkovat. Vyjadřování vděčnosti, slušné vychování a děkování protějšku působí jako katalyzátor sblížení.

Odstrašující strategie

Jak se zdá, malý trapas první schůzce jen pomůže. Ale co ji naopak "pohřbí"? Třeba některé z následujících chování, které spolehlivě odradí většinu mužů.

1. Mluvíte o životě druhých, ale ne o svém

První schůzka je příležitostí k seznámení. Neznamená to samozřejmě, že muži prozradíte každičký detail ze svého života, ale snažte se mluvit o sobě. To, že váš potenciální partner zná na konci schůzky všechno možné ze života vaší kolegyně či kamarádky, není právě dobrý výsledek.

2. Jste hrubá na ostatní

Nemyslete si, že si muž nevšimne, jestli se usmíváte na servírku, když jí říkáte o další pití, jak zareagujete, když do vás omylem někdo vrazí, co uděláte, když dostanete rozvařené těstoviny… Hrubost a neslušné chování není přitažlivé ani u muže, ani u ženy.

3. Mluvíte o penězích… pořád

Máte jich dost? Skvělé. Ale není třeba to neustále zdůrazňovat. Jste s nimi věčně na štíru? Tak jo, ale proč se za to pořád omlouváte nebo to neustále vypichujete, abyste vzbudila soucit? Peníze nejsou – rozhodně ne na první schůzce – důležitým faktorem.

4. Nemáte žádné sebevědomí

Na každý kompliment reagujete odmítavě, shazujete svůj vzhled i svou inteligenci… Samozřejmě není extra přitažlivé ani opačné chování rozmazlené celebrity, ale pamatujte, že sebevědomí u ženy je pro muže velmi přitažlivé!

5. Mluvíte o svatbě a dětech

Ještě jste se nedostali ani k hlavnímu chodu a vy už muži naproti sobě plánujete budoucnost. S vámi. Se společnými dětmi. To je skvělý způsob, jak muže vyděsit.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Vaše pověstná houževnatost vám málokdy dovolí sejít z cesty, kterou jste sami pro sebe vymysleli a jíž jste odhodláni se držet. Jenže tento týden se vám takováto strategie nemusí právě vyplatit... Vaše okolí vás spíš bude mít tendenci vnímat jako tvrdohlavého člověka, který není přístupný argumentům či názorům jiných. Sami víte, že tak to není, ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

28 Příspěvků
Poslední příspěvek 1:46
6 Příspěvků
Poslední příspěvek 1:33
46 Příspěvků
Poslední příspěvek 1:09

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat