Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nejlepší způsob, jak si zvednout sebevědomí. Dostaňte se do role

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

28.08.2017 | Vztahy

Nemáte žádné sebevědomí, v práci se vám nedaří a ani partnerství zrovna nefunguje podle vašich představ? Vytvořte si svoji, jinou a mnohem hezčí realitu, která vás neskutečně chytne. S malým trikem budete v minutě svůdnější i průbojnější!

Sedí spolu dvě kamarádky v kavárně. Ta jedna si stěžuje, že nezajímá muže. „Na mne se nikdy žádný ani nepodívá! Co dělám špatně?“ Druhá si ji změří od hlavy až k patě a pronese: „Nic, jsi krásná a úspěšná. Akorát bych tě zbavila těch tvých upjatých kostýmků. Pomůže ti to. Vždyť vypadáš jako přísná paní učitelka.“ A přesně takhle to funguje.

Když já na to „nemám“

Podle britské sexuoložky Tracey Cox má většina lidí ráda rutinu a brání se jakýmkoli změnám. Stejné rituály, oblečení, líčení, parfémy, práce, partner… Pokud v životě dojde na nějakou událost, mysl porovná novou informaci s podobnou situací z minulosti a okamžitě vyhledá opakující se modely, podle kterých předpoví budoucí dění. V překladu to znamená, že se snaží, aby se podobné zkušenosti odvíjely podobně.

Pokud tedy děláme, co jsme dělali odjakživa, dosahujeme toho, čeho jsme dosahovali dosud. A teď praxe. Muži se na vás nedívají? Máte pocit, že vám všechno krachuje? Jen jste součástí vlastní smyčky, která se dá povolit jednouchou věcí – vložením archetypu. Buďte někdo jiný!

Vlastnosti celebrit i obyčejných lidí

Archetyp (z řec. arche-typos, první vzor, ražba) znamená pravzor, tradicí posvěcenou a typickou postavu, představu či příběh. Archetypy jsou vlastně takové vrozené vzorce chování. Líbí se vám Angelina Jolie, Megan Fox nebo Jennifer Lopez? Obdivujete jejich šarm a charisma? Napodobte jejich chůzi, styl oblečení, mluvu či řeč těla. Pokud takto budete předstírat, že jste někdo jiný (vaše oblíbená hrdinka, sousedka, předek a podobně), okamžitě začnete přejímat výhody této osoby. Opravdu někdy stačí vžít se do role a například rozepnout pár knoflíků na blůze, svléknout si uniformní sako nebo povytáhnout sukni. Berte to jako experiment.

Ve vteřině svůdnější. Změna, která prospívá

„Já něco podobného zkusila,“ popisuje čtenářka Míla s tím, že jakmile se na chvíli zbavila svých vzorců chování, do deseti minut si k ní v restauraci přisednul atraktivní muž. „A to jsem si jenom rozpustila vlasy a zahrála si na svoji krásnou ségru. Já ji před kamarádkou parodovala, když jsme se o ní bavily, a asi jsem do toho dala všechno, když s tím chlapíkem už tři měsíce chodím,“ směje se Míla, která potvrzuje, že půjčit si na chvíli něčí identitu občas není na škodu. Tak co, zkusíte to?

Zvládněte rozchod s grácií

Celozrnné vafle

Celozrnné vafle

11 hlasů
40min 438 kJ 55 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Hovězí nudličky s kešu oříšky

14 hlasů
35min 1359kJ 390 Kč

Hovězí maso připravené ve Woku.

Rajčatový salát s melounem

10 hlasů
20min 215kJ 50 Kč

Letní osvěžující a zdravý salát.

Poradny

Jaké jsou problémové aspekty PPM?

Dobrý den,odpověď na totu otázku bohužel výrazně přesahuje možnosti této poradny, ale pokusím se ... Více

Jak žádat o ošetřovné, když je škola už otevřená?

Dobrý den,na základě informací uvedených na stránkách MPSV se domnívám, že formulář/potvrzení by ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Sotva jste si stačili o víkendu trochu odpočinout (i když to byl odpočinek docela aktivní), už se na vás valí další nápor úkolů v práci (pozor, některé budou celkem nečekané a poprat se s nimi vám seber poměrně dost energie, kterou poslední dobou zrovna ne...

Více