Falešní přátelé. Dokážete je ve svém okolí odhalit?

12.02.2018 | Vztahy

Kamarádi a kamarádky jsou pro člověka velmi důležití. Bohužel ne každý člověk, který se tváří, že má na srdci jen naše dobro, je skutečně našim přítelem. Jak poznat, zda jste si k tělu nepustili falešného člověka?

Závist versus radost

Něco se vám v životě povede, chcete se o to se svým okolím podělit a čekáte, že s vámi budou vaši radost sdílet. Jenže co když se namísto takové reakce setkáte spíše s uštěpačnými a závistivými poznámkami? Z bezprostředních reakcí lidí totiž často dokážete odhalit, co si opravdu myslí. A hlavně jak dobře to myslí s vámi.

Soutěž versus podpora

Máte pocit, že s čímkoli přijdete, snaží se vaše kamarádka/váš kamarád dokázat, že oni jsou na tom ještě o něco lépe (nebo často i hůře)? Například když si postěžujete, že vás bolí záda, místo nabídky nějaké pomoci jen vyslechnete, jak to ještě nic není, protože váš protějšek trpí bolestmi už roky.

Stres versus zábava

S přáteli zažíváme často ty nejveselejší chvíle. Ovšem co když se společně strávený čas promění spíše ve stresovou situaci? Tak třeba když jdete nakupovat, zkoušíte si šaty a vaše kamarádka nakoukne do kabinky, aby vás při hodnocení outfitu pěkně uzemnila a urazila („tenhle střih, když máš takový zadek?“).

Rozhovor versus pomluvy

Vypadají vaše rozhovory u kávy, vína či piva spíše jako ten nejhorší bulvár, akorát tenhle je zaměřený na vaše společné známé? Pomlouvání a nejrůznější snahy o pošpinění druhých opravdu není to, čím byste měli trávit večer a co by vás příjemně naladilo. Naopak, z takového setkání budete odcházet vyčerpaní a s bolavou hlavou. Nemluvě o tom, že je jasné, že když je takový „kamarád“ s někým jiným, mluví velmi podobně i o vás…

Upřímnost versus opatrnost

Upřímnost a důvěra jsou důležité v každém vztahu, i v tom přátelském. Že k vám falešná kamarádka či falešný kamarád nebude právě upřímný, je jasné. Ale ono to nejspíš bude podobné i u vás. Zkuste si všimnout, jestli si nedáváte v rozhovorech s touto osobou pozor na to, co říkáte, protože jí podvědomě nedůvěřujete. To není dobré znamení.

Vy versus vaše skutečné já

S tím souvisí ještě jedna věc. Pokud nejste v přítomnosti někoho sami sebou, instinktivně se chráníte, protože se bojíte reakce druhé strany, je jasné, že taková osoba se za vašeho opravdového přítele nemůže považovat.Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden může být plný intenzivních emocí a hlubokého uvědomění. Pokud jste ve vztahu, možná budete cítit potřebu vyjádřit své pocity a touhy otevřeně. Nebojte se sdílet své myšlenky a snažte se pochopit i pohled svého partnera. To může po... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek 15:10
2 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:57
6 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:38

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat