Manuál jak se správně hádat

17.03.2021 | Vztahy

Jednou za čas se pohádá snad každý. Někdy je to lepší, než nechat věci, jak jsou, a tiše je přejít. Pročistí se ovzduší a věci se rychleji vyjasní. Kromě toho se uvolníme a můžeme začít znovu s prázdnou hlavou. Ovšem pouze tehdy, pokud vedeme spor konstruktivně a neřveme na protivníka jako hulvát, bez snahy vyřešit situaci, ale ve snaze zahnat druhého do kouta. A co vy? Umíte se ovládat?

Přemýšlejte

Naštvaný člověk je schopný říct v zápalu hádky i to, co by nikdy neřekl. Taková věta jako „Jsi úplně neschopný, nechápu, proč jsem si tě vzala!“ může pořádně pošramotit váš vztah. Jistě, vy víte, že to tak nemyslíte, a až zase vychladnete, ani si na tu větu nevzpomenete. Jenže váš protivník to může vidět úplně jinak. Nejenže ho to zamrzí, ještě zasáhnete jeho sebedůvěru a bude si myslet, že na něj máte takový názor celou dobu, pouze byl konečně vysloven nahlas. A to je chyba. Nesmíte se nechat unést vlastním vztekem. Nedovolte, aby vás ovládal a přemýšlejte, co říkáte. I když chcete hádku vyhrát, neříkejte nic, co by vás později mohlo mrzet.

Miřte na cíl

Hádku spustil rozbitý hrneček po babičce a vy už se půl hodiny vztekáte, že vloni přišel váš muž pozdě z hospody a tchyni v únoru nekoupil ani kytku, když měla svátek? Nesmysl. Myslete na to, co vás v tu chvíli nejvíc mrzí, a proberte společně jenom to jediné. Nevytahujte staré záležitosti. Co nevyřešíte hned, už do dalších hádek nepatří.

Neopakujte se

Mnoho lidí v průběhu hádky zapomene, na jakém závěru jim vlastně záleží a neustále opakují dokola ty samé argumenty, i když všechno podstatné už bylo dávno vyřčeno a hádka mohla být dávno ukončena. Veškeré spory by měly mít nějakou formu. Najděte problém, řekněte, co vás trápí, dejte druhému prostor pro argument, společně to proberte a hádku ukončete. Není potřeba věci znovu a znovu rozmazávat.

Omluvte se

Tohle je asi největší kámen úrazu. Cítíte se dotčeně a v průběhu hádky ještě navíc vyplyne, že je vina spíše na vaší straně. Naučte se uznat vinu a neházejte vše na druhé. Nechte situaci chvilku odležet, a až se všichni uklidní, omluvte se. Není nic horšího, než když si je někdo vědom vlastní chyby a záměrně se snaží svalit vinu na druhého. Přece máte charakter.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
14:33

HIIT training

HIIT training
08:50

Protažení na nohy

Protažení na nohy
21:47

Kardio a core cvičení

Kardio a core cvičení

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

I když jde o těžké rozhodnutí provázené bolestí, nakonec zjistíte, že odchod z nefungujícího vztahu pro vás bude vysvobozením. Musíte se oprostit od starých známých jistot a připravit se na fakt, že nový život bude možná nejistěj&scaro... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

81 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
34 Příspěvků
Poslední příspěvek 14.5.
42 Příspěvků
Poslední příspěvek 13.5.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat