Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Sny o bývalém partnerovi. Znamená to, že se k němu chcete vrátit?

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

10.08.2018 | Vztahy

Sny o bývalých partnerech a partnerkách jsou poměrně běžné. Mnozí lidé se jich bojí, mají pocit, že znamenají podvědomou touhu se k předchozímu vztahu vrátit. Ve většině případů tomu tak ale není. Sny o ex spíš naznačují něco jiného, že v současném vztahu není určitá kvalita, která byla přítomna v tom předchozím.

„Sen o bývalém neznamená nutně, že je člověk stále do něj zamilovaný, ale opravdu může naznačovat, že určité kvality bývalých partnerů chybějí v současném životě či vztahu,“ vysvětluje psycholožka Theresa Cheung, absolventka Cambridgeské univerzity, jež se významem snů dlouhodobě zabývá.

Pokud se sny o bývalém či bývalé opakují a člověk má jistotu, že v bdělém stavu k němu či k ní nic necítí, pak by měl pátrat po tom, co z předchozího vztahu mu chybí. A také si uvědomit, že žádný člověk není schopen druhému poskytnout vše. A že chybět tak nějak může vždy něco.

„Mnoho lidí sní o své první lásce, například, ale to neznamená, že by ji měli vyhledávat na Facebooku, spíš by měli do svého života zapojit znova mladistvé vášně nebo do současného vztahu vnést více života, který tam může chybět,“ dodává Cheung v rozhovoru pro deník The Star.

Kdy se přece jen vrátit

Ovšem i bez ohledu na sny mohou existovat situace, kdy není od věci návrat k partnerovi či partnerce zvážit. Které to jsou?

Možná, že když jste se potkali, léčila jste si zrovna rány z předchozího, nevydařeného vztahu. A i když jste se zamilovala, nedokázala jste se novému muži svého života pořádně otevřít, projevovat city, protože jste se bála, že vám zase partner ublíží. A tak vztah ztroskotal. Jenže teď máte jasno – milujete ho a on vás. Tak proč se zas nedat dohromady?

Často se také stává, že se lidé rozejdou, aniž by vlastně zvážili, o co mohou přijít. Možná to také znáte. Dlouhé roky vám to klapalo, ale pak vám do života vstoupil jiný muž nebo jste se pohádali kvůli maličkosti a z ničeho nic jste vztah ukončili. Jenže najednou zjišťujete, jaká to byla chyba! Jak moc vám bývalý partner chybí, jak se bez něj trápíte, co všechno pro vás znamená. Pokud se ani jeho city k vám nezměnily, je čas si dopřát druhou šanci!

A do třetice. Možná jste se s partnerem/partnerkou rozešli v nevhodnou dobu. Respektive jeden z vás zrovna řešil nějakou závažnou událost v životě (rodinné trable, potíže v práci, krizi spojenou s věkem apod.), a tak mu už příliš času na budování vztahu nezbývalo. Následoval rozchod, i když jste se vlastně nikdy nepřestali milovat. A najednou je bývalý partner zpět, problémy vyřešeny a připraven vás zahrnout láskou a pozorností. Vezmete ho zpátky? Je to jen na vás...

Lidi soudíme podle toho, jakou mají postavu

Škvarkové placky

Škvarkové placky

16 hlasů
45min 1680 kJ 65 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí plátek s fetou

9 hlasů
45min 729kJ 140 Kč

Rychlý recept na lehký oběd.

Čočková polévka s pečenými kaštany

2 hlasy
1h a 35min 370kJ 99 Kč

Podzimní polévka pro zahřátí. Pečené kaštany dodají polév...

Poradny

Kdy skončit v práci, abych měla nárok na PPM?

Dobrý den,pokud to umožňuje Váš zdravotní stav, mohla byste místo ukončení pracovního poměru nast... Více

Jak se počítá podpora z ÚP po měsíci v novém práci?

Dobrý den,i když v novém zaměstnání nemáte odpracované celé čtvrtletí, výše podpory v nezaměstnan... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Nevíte, kam dřív skočit, a je na vás vyvíjen stále větší tlak. Pomůže vám papír, pero a utříděné myšlenky. Sepíšete si do detailu i ty nejmenší úkoly a sestavíte harmonogram jejich plnění. Vám pak půjde v&sc...

Více