Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Sny o bývalém partnerovi. Znamená to, že se k němu chcete vrátit?

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

10.08.2018 | Vztahy

Sny o bývalých partnerech a partnerkách jsou poměrně běžné. Mnozí lidé se jich bojí, mají pocit, že znamenají podvědomou touhu se k předchozímu vztahu vrátit. Ve většině případů tomu tak ale není. Sny o ex spíš naznačují něco jiného, že v současném vztahu není určitá kvalita, která byla přítomna v tom předchozím.

„Sen o bývalém neznamená nutně, že je člověk stále do něj zamilovaný, ale opravdu může naznačovat, že určité kvality bývalých partnerů chybějí v současném životě či vztahu,“ vysvětluje psycholožka Theresa Cheung, absolventka Cambridgeské univerzity, jež se významem snů dlouhodobě zabývá.

Pokud se sny o bývalém či bývalé opakují a člověk má jistotu, že v bdělém stavu k němu či k ní nic necítí, pak by měl pátrat po tom, co z předchozího vztahu mu chybí. A také si uvědomit, že žádný člověk není schopen druhému poskytnout vše. A že chybět tak nějak může vždy něco.

„Mnoho lidí sní o své první lásce, například, ale to neznamená, že by ji měli vyhledávat na Facebooku, spíš by měli do svého života zapojit znova mladistvé vášně nebo do současného vztahu vnést více života, který tam může chybět,“ dodává Cheung v rozhovoru pro deník The Star.

Kdy se přece jen vrátit

Ovšem i bez ohledu na sny mohou existovat situace, kdy není od věci návrat k partnerovi či partnerce zvážit. Které to jsou?

Možná, že když jste se potkali, léčila jste si zrovna rány z předchozího, nevydařeného vztahu. A i když jste se zamilovala, nedokázala jste se novému muži svého života pořádně otevřít, projevovat city, protože jste se bála, že vám zase partner ublíží. A tak vztah ztroskotal. Jenže teď máte jasno – milujete ho a on vás. Tak proč se zas nedat dohromady?

Často se také stává, že se lidé rozejdou, aniž by vlastně zvážili, o co mohou přijít. Možná to také znáte. Dlouhé roky vám to klapalo, ale pak vám do života vstoupil jiný muž nebo jste se pohádali kvůli maličkosti a z ničeho nic jste vztah ukončili. Jenže najednou zjišťujete, jaká to byla chyba! Jak moc vám bývalý partner chybí, jak se bez něj trápíte, co všechno pro vás znamená. Pokud se ani jeho city k vám nezměnily, je čas si dopřát druhou šanci!

A do třetice. Možná jste se s partnerem/partnerkou rozešli v nevhodnou dobu. Respektive jeden z vás zrovna řešil nějakou závažnou událost v životě (rodinné trable, potíže v práci, krizi spojenou s věkem apod.), a tak mu už příliš času na budování vztahu nezbývalo. Následoval rozchod, i když jste se vlastně nikdy nepřestali milovat. A najednou je bývalý partner zpět, problémy vyřešeny a připraven vás zahrnout láskou a pozorností. Vezmete ho zpátky? Je to jen na vás...

Ženy skutečně chtějí muže s vyšší inteligencí. Ale předev...

Kuskus s mrkví

Kuskus s mrkví

8 hlasů
30min 609 kJ 45 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Salát z kedlubny a jablek

7 hlasů
25min 484kJ 55 Kč

Rychlý salát z kedlubny přijde v létě k chuti.

Kapustová polévka

18 hlasů
50min 325kJ 85 Kč

Polévka typické vůně a chuti, s kapustou, klobásou a bram...

Poradny

Vnučka má dítě s Angličanem, dostane sociální dávky?

Dobrý den,porodné i rodičovský příspěvek patří mezi dávky státní sociální podpory. U těchto dávek... Více

Na jak dlouho mohu dát syna do školky?

Dobrý den,dokud pobíráte rodičovský příspěvek, hradí za Vás zdravotní pojištění stát. Jakmile pob... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Na kolegu v práci se budete moci beze zbytku spolehnout. Uleví se vám, neboť si velmi dobře uvědomujete, že vzájemná důvěra je v pracovním kolektivu takřka nezbytná. Spolupracovníci vás naštěstí přesvědčí o tom, že by vás nikdy v ničem nezklamali.

Více