Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Co je spánkový rozvod a čím může pomoci i vašemu vztahu

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

18.10.2018 | Vztahy

Taky vás partner rozčiluje svým chrápáním nebo pozdními příchody? Přistupte na spánkový rozvod! Co vám může přinést a kdy je dobré se mu naopak vyhnout?

Spánkový rozvod se týká neobvyklého uspořádání páru, kdy je dvojice rozdělená na samostatná lůžka, či dokonce místnosti. Podle mnoha výpovědí manželských a partnerských dvojic toto uspořádání lidem umožňuje klidně spát ve vlastním čase a vyhovujícím prostředí. Dalším důvodem pro spánkový rozvod jsou rozdílné spánkové preference. Možná, že váš protějšek spí lépe na měkkém lůžku, ale pro vás je něco takového nepředstavitelné. Nebo se věčně dohadujete o rozsvícených světlech. Má cenu se přemáhat? Zeptejte se sami sebe.

Konec spánkové deprivace?

Nedostatek spánku může způsobit podrážděnost. Hovoří se i o zvýšeném riziku různých fyzických onemocnění, jako je obezita a hypertenze. Proto někteří odborníci, i když ne všichni, zastávají názor, že oddělená lůžka mohou být vůči partnerství dokonce i prospěšná. Jak to?

Prý když spíte vedle partnera, můžete cítit povinnost s ním mít sex. Ale co když jste příliš unavení, nebo nemáte náladu? Riskujete, že sebe sama začnete nutit nebo přemlouvat, což může vést k méně vášnivému sexu. Spánkový rozvod tento problém vyřeší. Pokud nesdílíte jednu postel, sex není „samozřejmostí“, spíš se vy osobně snažíte vyhledávat situace a příležitosti, aby k němu došlo. Snad i proto mnohé páry udávají, že s oddělenými postelemi přišel vášnivější a frekventovanější sex.

Lepší perspektiva

Psychologové potvrzují, že ač to třeba zní bizarně, spánkový rozvod doopravdy může vést k lepší dynamice vztahů. Ostatně, vzpomeňte si na rčení, že nevíte, co máte, dokud o to nepřijdete. Když spíte v jedné posteli, intimní okamžiky nejsou příliš zvláštní, v opačném případě vynakládáte více úsilí a každý intimní okamžik je mnohem speciálnější než kdy dřív. Leckdo jako další benefit uvádí i to, že spánek na oddělených postelích vytváří prostor pro přemýšlení, což snižuje množství konfliktů. Ráno je totiž moudřejší večera. Každopádně by prý „sólo spánek“ měl být volbou, ne nutností.

Mějte však paměti, že ne všechny vztahy jsou stejné – a ne všechny podobný nápad unesou. Koneckonců, partnerství je tvořeno dvěma různými lidmi s odlišnými potřebami. To je důvod, proč byste neměli na oddělné postele vyvíjet tlak.

Seznam mužských činností, které by měla umět každá žena

Pstruh s ostrou hořčicí

Pstruh s ostrou hořčicí

7 hlasů
2h a 0min 309 kJ 185 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí maso s pórkem a žampióny

11 hlasů
50min 427kJ 160 Kč

Kuřecí maso dušené s pórkem a houbami.

Fenyklový salát s grepem

11 hlasů
25min 1261kJ 85 Kč

Opomíjený fenykl s červeným grepem.

Poradny

Když dám výpověď, bude mi krácen rodičovský příspěvek?

Dobrý den, Jano,při pobírání rodičovského příspěvku můžete pracovat bez omezení, pokud během prác... Více

Dostanu během výpovědi volno na hledání práce?

Dobrý den, zaměstnavatel je povinen Vám během výpovědní doby poskytnout volno na hledání nového z... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden si budete připadat přitažliví a docenění. Ovšem pozor, vaše zdání nemusí být založeno na pravdě. Spíše je dáno vaší spokojeností se sebou samými. Proto se nezapomeňte rozhlížet kolem sebe. Myslete i na druhé, ...

Více