Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nepište si na seznamce s více lidmi najednou. Mozek to nezvládne

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

23. 12. 2018 | Vztahy

Psychologové z Oxfordské univerzity se zabývali současným fenoménem online randění. A pro všechny nadšence, kteří si píšou s několika různými adepty na vztah najednou, mají varování. Držte se šťastného čísla sedm. To je totiž počet, který mozek dokáže maximálně zpracovat při komunikaci s novými neznámými.

Více než sedm nových osob v danou chvíli, ačkoli aplikace a seznamky často nabízejí stovky vhodných profilů, lidský mozek nezvládne. Vyplývá to ze studie 150 tisíc uživatelů seznamky eHarmony. Z analýzy vyplývá, že ačkoli lidé v průměru za týden napíšou dvanácti novým lidem, více než se sedmi z nich komunikovat nezvládnou.

„Inspiroval nás výzkum o maximální kapacitě kognitivních funkcí při komunikaci s určitým počtem lidí. Zajímalo nás, jestli v tom existuje nějaká analogie při komunikaci s potenciálními partnery. Zatímco se strategie napříč méně seriózními seznamkami můžou lišit, uživatelé na eHarmony hledají dlouhodobý vztah, takže si jsme jistí, že tyto závěry platí obecně pro chování, které souvisí s hledáním stálého partnera,“ uvedl doktor Patrick Gildersleve z Oxfordské univerzity.

Čím víc, tím líp? Ani ne...

Také patříte mezi ty, kteří štěstí v lásce hledají právě na online seznamkách, ale že byste si psali s více než sedmi adepty na vztah, to vám vážně nehrozí? Pak nemusíte smutnit. Jistě, nejspíš jen máloco zvedne sebevědomí člověka tolik jako zájem o něj, jenže čím více nabídek člověk na seznamkách má, tím má menší šanci na úspěch. Je méně spokojený s výběrem a pořád má pocit, že přijde ještě někdo lepší. Také je kvůli této obavě méně ochotný se vázat a snadněji podléhá svodům k nevěře.

Psychologové z University of Wisconsin–Madison se zabývali online seznamováním a řešili, jak ovlivňuje chování mladých lidí úspěch na těchto portálech.

„Příval různých nabídek a vyšší možnost výběru je problém, protože to zvyšuje dojem, že sousedův trávník je vždycky o něco zelenější,“ uvádí k výsledkům své studie profesorka Catalina Tom z Wisconsinu.

„Tento výzkum naznačuje, že i když se potkáváte s lidmi, kteří jsou si potenciálně podobní, přílišná nabídka může mít negativní vliv na výsledek seznamování. Prostě se pořád bojíte, že vám utíká ještě někdo lepší,“ dodává psycholog Jonathan D´Angelo.

x

Kamarádi se rozvádějí. Jak se zachovat, aby neutrpělo i p...

Cibulová francouzská polévka

Cibulová francouzská polévka

14 hlasů
60min 361 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Cherry rajčata s brokolicí

24 hlasů
25min 348kJ 67 Kč

Jednoduchý salát k večeři nebo jako příloha k masu.

Roláda z králíka

18 hlasů
2h a 30min 407kJ 175 Kč

Králík provoněný šalvějí a rozmarýnem.

Poradny

Sníží mi kvůli nemocenské přídavek na dítě?

Dobrý den,podmínky výplaty přídavku na dítě upravují § 17 - 19 zákona o státní sociální podpoře. ... Více

Mám vyčerpat dovolenou po MD nebo až po RD?

Dobrý den,k variatně 1: Pokud si po ukončení MD požádáte o čerpání řádné dovolené, během dovolené... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden budete mít opravdu velké štěstí. Splní se vám dlouho očekávané přání! Radost bude veliká a užijete si ji po právu. Nebojte se trochu provětrat peněženku a pozvat své přátele a blízké na pořádnou oslavu. Rozhod...

Více