Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nepište si na seznamce s více lidmi najednou. Mozek to nezvládne

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

23.12.2018 | Vztahy

Psychologové z Oxfordské univerzity se zabývali současným fenoménem online randění. A pro všechny nadšence, kteří si píšou s několika různými adepty na vztah najednou, mají varování. Držte se šťastného čísla sedm. To je totiž počet, který mozek dokáže maximálně zpracovat při komunikaci s novými neznámými.

Více než sedm nových osob v danou chvíli, ačkoli aplikace a seznamky často nabízejí stovky vhodných profilů, lidský mozek nezvládne. Vyplývá to ze studie 150 tisíc uživatelů seznamky eHarmony. Z analýzy vyplývá, že ačkoli lidé v průměru za týden napíšou dvanácti novým lidem, více než se sedmi z nich komunikovat nezvládnou.

„Inspiroval nás výzkum o maximální kapacitě kognitivních funkcí při komunikaci s určitým počtem lidí. Zajímalo nás, jestli v tom existuje nějaká analogie při komunikaci s potenciálními partnery. Zatímco se strategie napříč méně seriózními seznamkami můžou lišit, uživatelé na eHarmony hledají dlouhodobý vztah, takže si jsme jistí, že tyto závěry platí obecně pro chování, které souvisí s hledáním stálého partnera,“ uvedl doktor Patrick Gildersleve z Oxfordské univerzity.

Čím víc, tím líp? Ani ne...

Také patříte mezi ty, kteří štěstí v lásce hledají právě na online seznamkách, ale že byste si psali s více než sedmi adepty na vztah, to vám vážně nehrozí? Pak nemusíte smutnit. Jistě, nejspíš jen máloco zvedne sebevědomí člověka tolik jako zájem o něj, jenže čím více nabídek člověk na seznamkách má, tím má menší šanci na úspěch. Je méně spokojený s výběrem a pořád má pocit, že přijde ještě někdo lepší. Také je kvůli této obavě méně ochotný se vázat a snadněji podléhá svodům k nevěře.

Psychologové z University of Wisconsin–Madison se zabývali online seznamováním a řešili, jak ovlivňuje chování mladých lidí úspěch na těchto portálech.

„Příval různých nabídek a vyšší možnost výběru je problém, protože to zvyšuje dojem, že sousedův trávník je vždycky o něco zelenější,“ uvádí k výsledkům své studie profesorka Catalina Tom z Wisconsinu.

„Tento výzkum naznačuje, že i když se potkáváte s lidmi, kteří jsou si potenciálně podobní, přílišná nabídka může mít negativní vliv na výsledek seznamování. Prostě se pořád bojíte, že vám utíká ještě někdo lepší,“ dodává psycholog Jonathan D´Angelo.

Někteří lidé mají opravdu pro manželství vhodnější geny

Hrušková polévka

Hrušková polévka

2 hlasy
55min 219 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Vepřová kapsa se sýrem a tymiánem

18 hlasů
25min 815kJ 105 Kč

Tymián dodá jídlu vynikající chuť a vůni. Až tento rec...

Salát s těstovinou a houbami

17 hlasů
1h a 10min 718kJ 120 Kč

Těstovinový salát s dušenými houbami, rajčaty a paprik...

Poradny

Mám po rodičovské dovolené podepsat výpověď?

Dobrý den,zaměstnavatel je opravdu povinen Vám držet pracovní místo nejdéle do tří let od narozen... Více

Musím v práci doložit rodný list dítěte?

Dobrý den,neuvádíte, komu máte dokládat rodný list a o jakou smlouvu se jedná, ale předpokládám, ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Kdosi vám bude chtít přebrat vaši lásku, to si však rozhodně nenecháte líbit! Naopak, rozhodnete se stůj co stůj ubránit svůj vztah. Moc dobře si však uvědomujete, že není zapotřebí agresivita a síla, ale prozíravost a chytrost. Umíte si poradit!

Více