Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nepište si na seznamce s více lidmi najednou. Mozek to nezvládne

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

23.12.2018 | Vztahy

Psychologové z Oxfordské univerzity se zabývali současným fenoménem online randění. A pro všechny nadšence, kteří si píšou s několika různými adepty na vztah najednou, mají varování. Držte se šťastného čísla sedm. To je totiž počet, který mozek dokáže maximálně zpracovat při komunikaci s novými neznámými.

Více než sedm nových osob v danou chvíli, ačkoli aplikace a seznamky často nabízejí stovky vhodných profilů, lidský mozek nezvládne. Vyplývá to ze studie 150 tisíc uživatelů seznamky eHarmony. Z analýzy vyplývá, že ačkoli lidé v průměru za týden napíšou dvanácti novým lidem, více než se sedmi z nich komunikovat nezvládnou.

„Inspiroval nás výzkum o maximální kapacitě kognitivních funkcí při komunikaci s určitým počtem lidí. Zajímalo nás, jestli v tom existuje nějaká analogie při komunikaci s potenciálními partnery. Zatímco se strategie napříč méně seriózními seznamkami můžou lišit, uživatelé na eHarmony hledají dlouhodobý vztah, takže si jsme jistí, že tyto závěry platí obecně pro chování, které souvisí s hledáním stálého partnera,“ uvedl doktor Patrick Gildersleve z Oxfordské univerzity.

Čím víc, tím líp? Ani ne...

Také patříte mezi ty, kteří štěstí v lásce hledají právě na online seznamkách, ale že byste si psali s více než sedmi adepty na vztah, to vám vážně nehrozí? Pak nemusíte smutnit. Jistě, nejspíš jen máloco zvedne sebevědomí člověka tolik jako zájem o něj, jenže čím více nabídek člověk na seznamkách má, tím má menší šanci na úspěch. Je méně spokojený s výběrem a pořád má pocit, že přijde ještě někdo lepší. Také je kvůli této obavě méně ochotný se vázat a snadněji podléhá svodům k nevěře.

Psychologové z University of Wisconsin–Madison se zabývali online seznamováním a řešili, jak ovlivňuje chování mladých lidí úspěch na těchto portálech.

„Příval různých nabídek a vyšší možnost výběru je problém, protože to zvyšuje dojem, že sousedův trávník je vždycky o něco zelenější,“ uvádí k výsledkům své studie profesorka Catalina Tom z Wisconsinu.

„Tento výzkum naznačuje, že i když se potkáváte s lidmi, kteří jsou si potenciálně podobní, přílišná nabídka může mít negativní vliv na výsledek seznamování. Prostě se pořád bojíte, že vám utíká ještě někdo lepší,“ dodává psycholog Jonathan D´Angelo.

Muže s taťkovským tělem máme za sebevědomější než svalovce

Karbanátky s kari omáčkou

Karbanátky s kari omáčkou

13 hlasů
60min 344 kJ 127 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Sekaná s hruškou

11 hlasů
60min 573kJ 135 Kč

Recept na výbornou sekanou, která se jí jak teplá tak ...

Celerový salát s pomerančem

18 hlasů
30min 930kJ 69 Kč

Recept na lehký a výborný salát.

Poradny

Dávám výpověď, na jak dlouhou dovolenou mám nárok?

Dobrý den,protože pro zaměstnavatele neodpracujete celý kalendářní rok, máte nárok na tzv. poměrn... Více

Jsem nemocná, kdy mi skončí výpovědní doba?

Dobrý den,nemocenská může prodloužit trvání pracovního poměru pouze v případě výpovědi ze strany ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vzbudíte touhu u osob opačného pohlaví. Tento týden také oplýváte šarmem, jaký se jen tak nevidí! Soustřeďte se především na své priority a neplýtvejte energií na ty, kteří za to nestojí. Nezadaní, mějte oči na stopk&aacu...

Více