Časté příčiny partnerských krizí vedoucí k rozchodu

04.09.2023 | Vztahy

Poklidný a fungující svazek dokáže pořádně narušit únavné uklízení, epizoda oblíbeného seriálu nebo tendence ke spoření peněz. Krize si prostě nevybírají!

Když dojde řeč na dlouhodobé vztahy, zřejmě se všichni shodneme na tom, že „není každý den posvícení“. Člověk mnohdy čelí ubíjejícímu stereotypu, partnerovým zlozvykům, chybějícímu porozumění či naprosto odlišným představám o společné budoucnosti. Mohou tyto faktory způsobit nespokojenost, která přeroste v závažnou milostnou krizi? Podle expertů jednoznačně ano. Ovšem na vzájemnou harmonii prý často útočí i níže vyjmenované aspekty! Nemáte s nimi co dočinění i vy?

Místo vřelého rozhovoru seriál v televizi

Něco tak prostého, jako je výměna informací, ovlivňuje soužití víc, než jsou si lidé ochotní připustit. A teď se přiznejte, jak jste na tom v tomhle ohledu právě vy? Pokud hovor s vaším protějškem s klidem vyměníte za další epizodu svého oblíbeného seriálu, pak je asi něco špatně.

„Na základě své dlouholeté praxe jsem došel k názoru, že všechny závažné problémy pramení zejména z toho, že spolu páry přestávají komunikovat. A z velké části za to mohou moderní technologie, neboť mnozí svou pozornost směřují hlavně ke svému mobilnímu telefonu či televizi,“ připouští americký rodinný terapeut Mitch Temple.

I úklid může být časovanou bombou

Že chod rodinného hnízda zajišťuje výhradně žena, která nakupuje, uklízí, peče, vaří, venčí psa, vyzvedává děti ze školy a organizuje dovolené? Už dávno ne. Naštěstí!

„Je důležité, aby se dva předem domluvili na tom, co a kdo bude dělat. Jakmile všechny práce a povinnosti stojí na jediném člověku, jeho vyčerpání si časem vybere svou daň, protože pravděpodobnost hádek a obviňování se podstatně zvyšuje. Tím samozřejmě roste i riziko partnerské krize,“ domnívá se americká psycholožka a manželská poradkyně Paulette Kouffman-Sherman. Odbornice zároveň dodává, že jako spolehlivou prevenci doporučuje spravedlivé dělení domácích prací. Pěkně rovným dílem! A když už jsme u systému „půl na půl“, tak i jinde je zapotřebí.

Peníze. Ty jsou až na prvním místě

Finanční problémy mohou začít kdykoli, a to z mnoha důvodů. Ať už za nimi stojí dluhy, nevýhodné úvěry či nerozumné „hýření“, zatloukání pravdy se dřív nebo později vymstí. Výše zmíněná specialistka je toho názoru, že dvojice by k sobě měla být upřímná o své situaci. Také by prý neměla za žádnou cenu dopustit, aby jeden „obracel každou korunu“, zatímco druhý nezřízeně utrácel. Existuje nějaké šikovné opatření? Dobrým nápadem je sestavení společného rozpočtu, do něhož oba účastníci přispívají stejně.

Zdroj: www.focusonthefamily.com/contributors/mitch-temple/


Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden může být plný intenzivních emocí a hlubokého uvědomění. Pokud jste ve vztahu, možná budete cítit potřebu vyjádřit své pocity a touhy otevřeně. Nebojte se sdílet své myšlenky a snažte se pochopit i pohled svého partnera. To může po... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

6 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:50
2 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:33
5 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:56

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat