Identifikujte ten správný čas se rozejít

16.03.2023 | Vztahy

Láska je pomíjivá. Přijde vám, že se s vámi v poslední době nemazlí? V životě zkrátka existují chvíle, kdy je lepší vztah ukončit. Poznáte ten správný čas?

Člověk sám před sebou spousty věcí omlouvá. „Dneska Karel neměl svůj den, odpustím mu, že mě urazil!“ Také jste vůči partnerovi poměrně benevolentní? Pak byste měli vědět, kdy je vhodné o stavu partnerství trochu víc popřemýšlet. Tyhle indicie prozrazují, že je čas na rozchod!

Vadí vám všechno, co partner řekne nebo udělá

Maličkost k maličkosti, a najednou je tu averze. Nesnášíte partnerovy ponožky pohozené jen tak na zemi, smějete se jeho názorům (nebo on těm vašim), nenávidíte jeho fyzickou přítomnost a pižmo, tělesný pach? Nejvyšší čas balit si kufry!

Nejste schopni spolu normálně vycházet

Každý pár má svého kostlivce ve skříni. Hádky však nejsou ničím špatným, pokud se vedou konstruktivně, vyhýbají se urážkám a manipulaci. Vy to teď máte jinak? Nedokážete si s partnerem nic říct, aniž byste na sebe nezvyšovali hlas? Někdo z vás neustále vytahuje staré problémy a nedokáže se přes ně přenést? Tak ani tady pšenka nepokvete.

Někdo z vás chce dělat věci výhradně po svém

Čas na své koníčky a prosté „bytí“ je jedna věc, neochota trávit s tím druhým čas, je však docela něco jiného. Partner odjíždí na víkendy pryč? Odmítá seznámit vás se svojí partou, nebo se tváří tak, že s vámi v budoucnu nepočítá? Na co ještě čekáte? Partnerství je o kompromisu. Nelze, aby do něj investoval jen jeden z partnerů a ten druhý se trápil.

Máte rozdílný pohled na život

Před pár lety jste si slibovali lásku až za hrob a vaším snem byl vlastní domeček. Jenže cosi se změnilo, pokazilo. Každý z vás si jdete svojí cestou a žijete vedle sebe, ne spolu. I téma bydlení je dost ožehavé? A co teprve založení rodiny! Rozcházíte-li se v těchto zásadních otázkách (on děti nechce, vy ano), možná je čas popřemýšlet, zda v takovém vztahu má cenu zůstávat.

Nedokážete znovu věřit

Zklamal vás, protože si před lety našel milenku. Sice se tváříte, že je vše odpuštěno, ale tam uvnitř vás sužuje strach, že se situace bude opakovat. Proto žárlíte na jeho sekretářku či kolegyni v práci, a cítíte se dost poníženě, když se partner usměje na prodavačku v obchodě. Je pro vás těžké smířit se s minulostí i po několika měsících nebo letech? Pak za ní zabouchněte dveře a radši otevřete nové! Nebo se snad chcete utrápit?

Ve vztahu se objevila agrese a násilí

Násilí ve vztahu zažije 38 procent Češek (1). Pokud včas zaznamenáte něco, co překračuje určitou mez a nemusí to být jen facka či jiná známka fyzického týrání, například neustálé sledování vašeho mobilního telefonu, uzurpování, zesměšňování či další nepříjemné věci, radši ze vztahu odejděte. Věci totiž v těchto případech nabírají rychlý spád a někdy se opravdu nedají vyřešit.

Zdroj: (1) www.soc.cas.cz/publikace/mezinarodni-vyzkum-nasili-na-zenach-ceska-republika-2003-prispevek-k-sociologickemu, názor autora - zbytek článkuSledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na večeři

Více tipů

Restovaná ryba se špenátem

(2 hlasů)

Pečený losos

(4 hlasů)

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Peníze, na které čekáte už nějakou dobu, jsou na cestě! Vydržte a uvidíte, že se vaše finanční situace brzo markantně zlepší. Naštěstí moc dobře víte, že to není signálem k většímu utrácení, a peníze chytře investujete do... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

13 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:20
154 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:16
9 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:06

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat