Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Při hledání partnera je třeba předsudky hodit za hlavu

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

28. 4. 2020 | Vztahy

Někdy to tak prostě děláme, že si v některých situacích trochu zvýšíme vlastní kredit. Když se ale obelháváme, může to být překážka na cestě k velké lásce. Protože právě v této oblasti panuje mnoho předsudků a špatných domněnek, které pak hledání partnera značně ztěžují. Jaké jsou ty nejčastější předsudky, které poletují především v hlavách žen a které jim brání najít pravou lásku?

Musím nejdřív milovat sám sebe, abych mohl milovat někoho jiného

Kdo odsouvá něco na dobu, až se stane něco jiného, bude nakonec litovat. Proč byste měli být perfektní, abyste si mohli nebo směli dovolit nějaký vztah? To přece nedává vůbec žádný smysl a s největší pravděpodobností se to ani nikdy nevyplní. A kromě toho může být právě partner tou hnací silou, abyste se sami měli více rádi. Ve zdravém vztahu toto probíhá naprosto přirozeně, protože vnímáte láskyplné pohledy toho druhého.

Být závislá na muži je známkou slabosti

A není řeč o finanční závislosti, ale o emocionální. Pokud něčí štěstí už někdy záviselo na druhé osobě a nakonec se zklamal, takový člověk může mít problém se do dalšího vztahu správně ponořit. Ale podvolit se emocionální závislosti na partnerovi, není nic špatného. Předpokladem však je, že se jedná o zdravé a vyvážené partnerství. Pokud se i váš partner stane závislým na vás, je to známkou hluboké důvěry.

Když za to budu stát, tak se kvůli mně změní

To je asi největší hloupost vůbec, protože obsahuje hned dva výmysly. Zaprvé: věříte, že vás samotné příroda nestvořila hodné toho, aby vás někdo miloval, a musíte se tím nejdříve stát. To je naprostý nesmysl! Ve vztahu se máte učit kompromisům a ne se měnit nebo formovat, dokud nebudete odpovídat ideálu, který vy sami, nebo dokonce partner považujete hodný úsilí. A za druhé: a to platí i pro vašeho partnera – kdo se pokouší změnit toho druhého, bude jen zklamaný a váš vztah tak bude v ohrožení. Pocit, že nejste pro druhého „dost dobří“, mají nakonec oba.

Manželství prý prodlužuje život

Vepřová svíčková s omáčkou

Vepřová svíčková s omáčkou

16 hlasů
30min 870 kJ 130 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Masová bábovka

19 hlasů
1h a 5min 845kJ 120 Kč

Bábovka z masa? Proč né :)

Pampeliškový salát

8 hlasů
25min 751kJ 65 Kč

Pampeliškovo bramborový salát se slaninou.

Poradny

Stihnu nastoupit na mateřskou v ochranné lhůtě?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla v předchozím zaměstnání, uběhlo do doby nástupu do dalšího zam... Více

Po konci zaměstnání jsem opět pracovala, dostanu PPM?

Dobrý den,situaci, na kterou se ptáte, upravuje § 15 odst. 2 zákona o nemocenském pojištění. Ten ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více