Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zvládněte rozchod s grácií

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

27.05.2020 | Vztahy

Zabránit tomu, abyste ukončili vztah po hádce, jdě někdy jen těžko a odloučení od partnera pak hodně bolí. Rozejít se ovšem můžete ukončit i správně. Víte, jak na to?

„Miluji ho ještě?“ „Mám se rozejít?“ Když se začnou objevovat takové myšlenky, často už je na záchranu vztahu pozdě. Ale jak se rozejít nejlépe?

Když už vztah nemá smysl

Jakmile vztah dosáhne bodu, kdy převažují jen stres a problémy a láska ustupuje do pozadí, je v mnoha případech konec nevyhnutelný. Rozchod je bolestný pro obě strany, ale někdy bohužel jediné možné řešení.

Pamatujte, že jste se milovali

Každý vztah je originální a i způsoby rozchodu jsou různé. Osvědčený recept neexistuje, někdo se rozejde po hádce, někdo zase po vzájemné dohodě. Přesto mají všechny rozchody jedno společné: oba partneři se kdysi milovali. Rozejděte se proto vždy s respektem k tomu druhému. Nikomu jistě nepomůže, když zvítězí hněv nad jasnou komunikací.

Respektujte jeden druhého

Už se nemilujete? Něco vám ve vztahu chybí? Promluvte si o tom s partnerem upřímně a dejte mu vědět, co si o současné situaci myslíte. Důvody pro rozchod zmiňujte věcně a dejte partnerovi šanci, aby se mohl také vyjádřit. Představte si, že vy stojíte na té druhé straně, pak budete slova volit citlivě a s respektem. Respektující jednání je alfou a omegou.

S odvahou a tváří v tvář

Nikdy byste se neměli rozcházet neosobně formou SMS zprávy nebo při telefonním rozhovoru. Jak byste se cítili vy, kdyby se s vámi váš partner rozloučil tímto způsobem? Určitě ne dobře. Postavte se partnerovi tváří v tvář a mějte tolik odvahy sdělit mu svoje rozhodnutí osobně. Nejlépe se pro to hodí takové místo, kde budete mít dostatek soukromí. Nejlépe samozřejmě doma, nebo například při procházce parkem. Na party, v resaturaci nebo na jiném veřejném místě, kde se pohybuje hodně lidí, se do rozcházejícího rozhovoru nepouštějte. Vařící se emoce by ostatní nemuseli pochopit. Ukončit vztah chce čas a rozhodně to nevyřídíte během pěti minut. I ten právě opuštěný potřebuje nějaký čas na vstřebání. Po rozhovoru se nejlépe nějaký čas nestýkejte, ale svého rozhodnutí se držte. Následně pak můžete s chladnou hlavou prodiskutovat i další kroky.

Dlouhodobý vztah bez ničivého stereotypu

Pečené kotlety s medem

Pečené kotlety s medem

8 hlasů
1h a 30min 730 kJ 115 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kedlubnová polévka

14 hlasů
45min 409kJ 60 Kč

Jednoduchá polévka z kedluben.

Luštěniny se zelím

11 hlasů
1h a 10min 354kJ 75 Kč

Nebojte se neobvyklé kombinace zelí a luštěnin a ochut...

Poradny

Mohu pobírat odměnu pěstouna a PPM současně?

Dobrý den, podle § 32 odst. 1 písm. b) zákona o nemocenském pojištění má pojištěnec, který převza... Více

Jakým způsobem mám ukončit práci přes agenturu?

Dobrý den,pokud máte sjednanou zkušební dobu a jste ještě ve zkušební době, pracovní agentura s V... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Když jste zamilovaní, nehledíte na nic jiného. Milenecký vztah, který v současné době vedete, by vám proto mohl vyprázdnit nejen peněženku, ale i celé vaše konto. Snažte se držet nohama na zemi a nedovolte, aby vás vztah stál víc, než můžete dát.

Více