Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Šťastný pár se musí shodnout v zásadních bodech

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

04.08.2020 | Vztahy

Chcete-li mít dlouhodobě šťastný vztah, měli byste se s partnerem shodnout v následujících třech bodech. Nebo by měl být váš názor alespoň podobný…

Nic není zadarmo, a pokud chcete žít v páru dlouhodobě šťastně, pak na tom musíte pravidelně pracovat. Ovšem v některých vztazích je té práce potřeba méně než v jiných. Vědci našli jednoduchý důvod, proč tomu tak je.

Páry jsou spolu totiž šťastnější, pokud si rozumějí ve třech rozhodujících bodech. Tyto tři body popisují vědci jako „tři stavy mého já“, označující důležité faktory, které jsme ve svém dosavadním životě získali nebo se sami naučili.

První stav – rodiče

Tento stav zahrnuje všechny věci, které jsme se naučili nebo získali od rodičů ohledně vědění, názorů a hodnot. Jestliže například jeden z nich pochytil touhu po úspěchu a je opravdový kariérista, těžko se mu bude dařit ve vztahu s někým, kdo si z domova přináší úplně jiné cíle a je například spíše orientovaný na charitu. Taktéž může být pro vztah obtížné, pokud jeden z páru je věřící, zatímco druhý jakoukoli víru na vyšší moc považuje za hloupost.

Druhý stav – dítě

Tento aspekt popisuje především naše pocity. Jak trávíte společný čas a především: jak se u toho cítíte? Pocity jsou ve vztahu základ. A přitom nejde jen o vzájemnou lásku, ale především o pocity všedního dne. Co cítíte při běžných denních činnostech? Jste spíše podráždění nebo si přítomnost druhého užíváte? Poslouchejte svůj vnitřní hlas a zeptejte se na jeho pocity i svého partnera. Jen upřímnost vám dokáže odpovědět, zda se v tomto bodě opravdu shodnete.

Třetí stav – dospělý

A nakonec stav, kde jsou sjednoceny všechny během let naučené věci, které budou ve vztahu důležité. Dokážete společně pracovat na problémech a řešit je? Jak inteligentní je pro vás váš partner? A považuje on vás za stejně inteligentní? Později naučené věci ovlivňují naše jednání stejně jako získané znalosti a názory z raného dětství. Vy rozhodujete o tom, jak dobrý je váš tým, který se svým partnerem tvoříte. Pokud můžete stavět na dobrých nebo doplňujících se vlastnostech, pak rychle vytvoříte neporazitelný tým, kterému málokterý problém může způsobit opravdové potíže.

Dobrovolná bezdětnost neznamená nešťastný život

Studená broskvová polévka

Studená broskvová polévka

14 hlasů
35min 501 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Ryba s pórkem a cuketou

6 hlasů
35min 681kJ 220 Kč

Porce ryby s dušenou cuketou a špenátem.

Mušle s brusinkovo limetkovou šťávou

10 hlasů
35min 345kJ 240 Kč

Jemné a lahodné mušle rozhodně stojí za chvíle stráven...

Poradny

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Musím doložit příjmy přítele bez trvalého bydliště?

Dobrý den,samotná změna bytu nemusí být problém, záleží samozřejmě na tom, jak se oproti původním... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více