Zamilovanost v těle vyvolává zajímavé chemické procesy

Zamilovat se do někoho je proces, při kterém v těle ve stejný čas proběhne hned několik věcí. Některé jsou vědomé a některé ne. Znáte důvody, proč se muž zamiluje do ženy?

Ve slavné písni Michaela Boltona „When a Man loves a Woman“ se zpívá, že když se muž zamiluje do ženy, nedokáže myslet na nic jiného. Proč tomu tak ale je, vysvětluje psychologie. Následující procesy, které probíhají nevědomě, mohou hrát do vašich karet, pokud jde o to, zamilovat se…

Někoho mu připomínáte

Podobná barva vlasů, stejná barva očí, srovnatelná postava… Možná vypadáte jako jeho matka. O to lépe. Protože statisticky se zamilujeme podvědomě často do toho, kdo se podobá našim rodičům. A zajímavé je, že děti mladších rodičů mají tendenci si vybírat i mladší partnery.

Otevřenost je atraktivní

Dá se říct, že v zásadě jste otevřený člověk? Super! Protože pak na okolí působíte mnohem přístupněji a tím také atraktivněji. A když se k tomu ještě často usmíváte, zvyšujete svoje šance, že se do vás někdo zamiluje. Takže pozitivní přístup vítězí!

Strach sbližuje

Vědci ve svých studiích zjistili, že právě při prvním rande je velkou výhodou se společně bát. Běžte do kina na horor, nebo si doma pusťte nějaký thriller, anebo vyzkoušejte něco odvážného. Něco, při čem oba zažijete záplavu adrenalinu. Co třeba místo kavárny skok padákem?

Láska odvedle

Bydlíte kousek od sebe? To je nejlepší předpoklad pro to, aby se do vás zamiloval. Protože díky malé vzdálenosti, která vás dělí, se tak pravděpodobně „úplně náhodou“ budete potkávat při běžných záležitostech. A tak se podvědomě zaryjete do jeho srdce.

Máte něco společného

Mnoho lidí se podvědomě zamiluje do toho, kdo se jim podobá. Společné hodnoty, životní zkušenosti, srovnatelná atraktivita a věk zde mohou hrát svoji velmi významnou roli.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Přestaňte se vyhýbat plánování vlastní budoucnosti! Tento týden bude pro přemýšlení o tom, kam vlastně směřujete (a kam byste směřovat chtěli), naprosto ideální. Budete mít dostatek prostoru i času, abyste si urovnali myšlenky a touhy, abyste zhodnotili vše, čeho jste zatím dosáhli a čeho ještě dosáhnout můžete. Nestanovujte si žádné limity, dov... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

9 Příspěvků
Poslední příspěvek 8:11
19 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat