Michelangelův efekt garantuje šťastný vztah

Je to zábava? Je to láska? Věrnost? Podle výsledků jedné studie je pro šťastný vztah důležitá jen jedna jediná věc. A co s tím má společného slavný Michelangelo?

Abyste byli ve vztahu šťastní, je podle studie důležité, že nám náš partner umožní být nejlepší verzí sebe sama. Tedy takoví, jací bychom rádi byli, takoví, jak sami sebe máme nejraději, a takoví, jak jsme opravdu spokojení.

Jsem nejlepší verze sebe sama

Provedená studie byla zveřejněná v časopise Personality and Social Psychology Bulletin. Dotázaní v ní měli odpovědět na otázku, jak se cítí ve svém vztahu. Otázky jako „Cítíte se jako „vy sama“ nebo jako vaše „ideální já“? Kromě toho chtěli vědci vědět, jak by svůj vztah obecně zhodnotili. Výsledkem bylo zjištění, že ti, kteří uvedli, že se ve vztahu cítí jako své „ideální já“, měli šťastnější partnerství.

Michelangelův efekt

Vědci to nazvali takzvaným Michelangelovým efektem. Michelangelo tvrdil, že v každém kusu mramoru, který zpracoval, hned od začátku viděl hotové umělecké dílo. Šťastné vztahy jsou tak založené na tom, že oba partneři si navzájem umožňují vyniknout jen se svými pozitivními vlastnostmi.

Vzájemně se podporujte

A jak je toho možné dosáhnout? Objevit ideální já svému partnerovi pomůžete najít pozitivní povzbudivou zpětnou vazbou, motivací toho druhého, souhlasem a podporou.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
08:50

Protažení na nohy

Protažení na nohy
13:40

Štíhlá a pevná stehna

Štíhlá a pevná stehna
18:33

Intenzivní trénink na nohy

Intenzivní trénink na nohy

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Přestaňte se vyhýbat plánování vlastní budoucnosti! Tento týden bude pro přemýšlení o tom, kam vlastně směřujete (a kam byste směřovat chtěli), naprosto ideální. Budete mít dostatek prostoru i času, abyste si urovnali myšlenky a touhy, abyste zhodnotili vše, čeho jste zatím dosáhli a čeho ještě dosáhnout můžete. Nestanovujte si žádné limity, dov... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

9 Příspěvků
Poslední příspěvek 8:11
19 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat