Kvůli psovi se lidé hádají až třikrát týdně

Nemáte rádi hádky? Jistě, kdo by se v nich také vyžíval, že? A teď si představte, že se doma budete neustále dohadovat kvůli psovi. Ten prý během svého krátkého života může vyvolat až dva tisíce ostrých rodinných konfrontací! A chudák za to ani nemůže…

Pes je nejlepší přítel člověka. Čeho je však zřejmě velkým nepřítelem, to jsou partnerské vztahy. Zvažujete, že svým dětem chlupáče pořídíte? No jistě, Vánoce se kvapem blíží a jejich prosebným očím se odolává jen horko těžko. Ovšem pozor, abyste se kvůli němé tváři neocitli u rozvodového řízení! Může se to stát.

Já venčila včera, dnes je řada na tobě!

Jeden průměrný pes může během svého života vyvolat až dva tisíce rodinných hádek, i když za to svým způsobem samozřejmě nemůže. Takhle to alespoň uvádí článek (1), který se internetových stránkách britského deníku The Daily Telegraph objevil již před pár lety. Tématem takových sporů prý nejčastěji bývá venčení, ale majitelé se dostávají do křížku i kvůli chlupům v posteli i na gauči, zbytečnému rozmazlování, samotné výchově, krmení od stolu a financím spojeným s veterinární péčí. Obvyklým jablkem sváru bývá i to, kam se psem, když se má jet na dovolenou. Ale i úklid nevonících hromádek na zahradě, koupání a rozkousané boty mohou rodinný klid hodně narušit (2)!

Pes je jako dítě

Pořízení psa se od narození dítěte zase tolik neliší. Téměř nepřetržitá péče a zodpovědnost může být pro každého majitele únavná a vyčerpávající. Je až neuvěřitelné, že se celá čtvrtina lidí dokáže do krve pohádat i kvůli tomu, kam pes doma smí a nesmí. Jsou to sice banality, ale přispívají k vleklým rodinným rozbrojům. Téměř 20 procent párů kvůli čtyřnohému mazlíčkovi i rozchází, protože časté hádky už jednoduše nezvládá (3). Není to šílenost? Proto si doma raději předem ujasněte všechny záležitosti týkající se venčení, výchovy, stravy a financí, ať se vám vlastnictví psa vztahově nevymstí.

Zdroje: (1) www.telegraph.co.uk/lifestyle/pets/9004698/Dogs-cause-three-family-arguments-every-week.html, (2) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9454875/, (3) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7178020/Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Pohár vaší trpělivosti právě přetekl, stejně tak jako vaše ochota se přetvařovat. Přestanete proto hrát divadlo a na rovinu všem řeknete, co si skutečně myslíte. Mnohým to nebude příjemné, připravte se proto na všemožné reakce. Vám se ale dost ulev&... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

866 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
6 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat