Pomalý rozchod druhým ubližuje

Pomalé rozcházení s cílem co nejméně ublížit druhému – jenže způsobujeme pravý opak.

Známe ghosting, benching, breadcrumbing - za ošklivým chováním se často neskrývá zlomyslný úmysl, jen neznalost, slabost charakteru nebo nedostatek empatie. To také platí pro takzvané „pomalé rozcházení“.

Co je pomalé rozcházení?

Stejně jako většina hip výrazů pro starodávné vzorce chování v mezilidských vztazích a zejména v randění pochází výraz slow fading z angličtiny. V překladu to znamená „pomalé blednutí“ nebo „pomalé mizení“. 

Popisuje pomalé, ale jisté stažení jednoho ze zúčastněných lidí. Ze tří zpráv denně se stane jedna, z jedné denně jsou najednou jen tři týdně a z těch jsou tři za měsíc. Až najednou nedostanete žádnou… 

Proč pomalý rozchod?

Samozřejmě, že různí lidé jsou často hnáni jinými úmysly, ale důvody mohou být:

Nejistota

Dotyční přesně nevědí, co vlastně chtějí. Nějak chtějí vztah ukončit, ale nejsou si úplně jisti. Proto pomalu jdou cestu vpřed v naději, že v určité chvíli získají jistotu.

Strach

Jen málokdo z nás vyhledává konflikty. Proto se raději pomalu a nepozorovaně ze vztahu stahujeme, než abychom udělali rázný konec.

Špatné rozhodnutí

Ani při rozchodu nechceme druhému ublížit a věříme, že rychlý konec je horší než nechat vztah postupně vyšumět. Jenže takové chování postrádá alespoň špetku empatie a základní sociální dovednosti.  

Na pomalý rozchod zapomeňte

Na jednu stranu platí, že pomalý rozchod je jako bloudění ve tmě, a proto je obtížnější ho dokončit a posouvat se vpřed. Na druhou stranu zranění z pomalého rozchodu přirozeně bolí mnohem déle – stejně jako pomalé sundávání náplasti je obvykle bolestivější než rychlé strhnutí. 

Jakkoli je nepříjemné někoho odmítnout nebo ukončit vztah, nejférovější a nejuctivější věcí je a zůstává upřímnost a transparentnost – nebo nejlépe „upřímná transparentnost“.

Zdroj: názory autora


Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Valentýnska snídaně

(22 hlasů)

Krupicová kaše

(1 hlasů)

Snídaně s malinami

(20 hlasů)

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden vám planety přinesou do vašeho milostného života nové impulzy a dynamiku. Pokud jste v partnerském vztahu, čeká vás období plné komunikace a porozumění. Věnujte svému partnerovi více pozornosti a buďte vnímaví k jeho potřebá... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat