Nejvíce žádané vlastnosti u partnera

Jak dokonalý protějšek vypadá vizuálně, to je asi na každém. Co se týká jeho charakterových vlastností, pro harmonický svazek jsou potřeba hned čtyři.

I když právníci nejsou pároví terapeuti, vzhledem k povaze jejich práce vědí o vztazích víc než kdo jiný. Proč je podle nich tolik rozvodů? Když prý drahá polovička nemá tyto vlastnosti, šance na šťastný a dlouholetý svazek se rovnají nule.

S poctivostí nejdál dojdeš

„Poctivost a autenticita jsou stavebními kameny důvěry, která je základem každého fungujícího partnerství. Upřímnost je klíčem k budování skutečné intimity, věrnosti a závazku. I polopravdy se tady počítají jako jedna velká lež,“ myslí si americká soudkyně rodinného práva Lauren Lake. Že je pravda to nejcennější, co máme, to svého času říkal i americký spisovatel Mark Twain.

Bez rovnocennosti to nejde

„Přichází ke mně tolik lidí, kteří byli v manželství týráni a jejich hlas nikdo nevyslyšel. Přesto to omlouvají tím, že si takové zacházení zřejmě zasloužili. Vždy hledejte někoho, kdo s vámi bude jednat jako s rovnocenným partnerem. Někoho laskavého, hodného a obětavého,“ radí zase americká advokátka Carla Schiff Donnelly.

Zdravé sebevědomí je sexy

Mnoho svazků končí i kvůli ambicióznosti protějšku. A to jako vážně. „Chápat svou vlastní kariéru a necítit se ohrožený profesními úspěchy toho druhého vyžaduje určitou míru sebevědomí. Je důležité, aby vaše polovička respektovala všechny aspekty a části vašeho života,“ upozorňuje americký právník Stacey Philips.

Potřebná nezávislost 

„Nezávislý, sebemotivovaný a soběstačný partner je také nutností. Nechcete se o něj starat jako o dítě, kterému musíte neustále říkat, co má a nemá dělat,“ dodává výše jmenovaný doktor práv. Zřejmě z něj hovoří i vlastní zkušenosti… Další cennou vlastností je dle jeho názoru finanční nezávislost, protože řada svazků ztroskotá kvůli penězům, dluhům a zatajování zůstatků na bankovním účtu.

Zdroj: www.huffpost.com/entry/divorce-lawyer-romantic-partner-traits_l_664fc58fe4b01123ffe4ca44


Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden se v oblasti lásky a osobních vztahů mohou objevit nové příležitosti. Pokud jste nezadaní, hvězdy vám přejí setkání s někým, kdo vás velmi zaujme. Ti, kteří jsou ve vztahu, mohou očekávat posílení emocionální ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

13 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:47
2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
144 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat