Pach potu snižuje mužnost!

Nejhorší věcí, kterou může málo maskulinní muž udělat, je, že začne ještě ke všemu páchnout potem. Podle skotských vědců tím v očích žen jeho mužnost ještě klesne. Proč tomu tak je, se zatím netuší. Z experimentálních výzkumů ale vyplývá, že málo maskulinní muži, kteří začnou používat deodorant a začnou vonět, začnou být v očích žen mužnější.

Paradoxně u mužů, kteří jsou již svým vzhledem a chováním silně maskulinní, použití deodorantu nijak nepomůže. Tedy vnímání jejich mužnosti očima žen neposílí, ale také ani nijak neoslabí.

„Všichni dobře víme, že parfémy jsou často nabízeny obchodníky buď jako femininní, nebo jako maskulinní. A třeba Old Spice zrovna teď začal parodovat své reklamy hypermaskulinním modelem a tvrdí, že jejich výrobek vám dodá vůni super maskulinního chlapa… Naše studie zjistila, že když si aplikuje deodorant žena, zvýší to její ženskost vždy. Ale u mužů s jejich maskulinními vůněmi to platí trochu jinak. Muži, kteří jsou vnímáni jako málo maskulinní, jsou po aplikaci pánského deodorantu vnímáni jako mužnější. Ale maskulinním jedincům už deodorant nijak nepomůže,“ vysvětluje doktorka Caroline Allenová z University of Stirling.


Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Pamatujte, že tak jako má – podle českého přísloví – každá mince dvě strany, tak i za každým problémem stojí více vysvětlení a více motivů. Občas máte tendenci na věci nahlížet jen svým okem, aplikujete na ně své postoje. A to je ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

45 Příspěvků
Poslední příspěvek 9:59
81 Příspěvků
Poslední příspěvek 9:34
17 Příspěvků
Poslední příspěvek 8:24

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat