Lidé spící minimálně sedm hodin a šest minut denně jsou nejšťastnější

Lidé spící minimálně sedm hodin a šest minut denně jsou nejšťastnější. Ale každých šest minut spánku méně souvisí s horším psychickým stavem a zhoršením celkové životní pohody. Důležité je však také to, aby člověk dodržoval pravidelnost. Tedy aby odcházel do postele zhruba ve stejnou hodinu a ve stejnou hodinu vstával.

Jedinci, kteří však spí už jen šest hodin a osmačtyřicet minut, hodnotí svůj život jako mizerný. To souvisí s následky spánkové deprivace, která prokazatelně také zvyšuje riziko depresí, rakoviny, chorob oběhové soustavy, předčasného stárnutí a předčasné smrti.

„Spát šest hodin a osmačtyřicet minut či méně znamená, že je člověk nešťastný ve vztazích, neustále se něčím trápí a nezažívá pocity vděčnosti,“ tvrdí vědci z Arizony.

Sledováním účinků spánku na zdraví se opakovaně prokazuje, že minimální délka spánku by měla trvat sedm hodin a maximální devět.

Nebezpečné večeře

O tom, že náš spánek mohou narušovat i některé potraviny, všichni víme. Ale u některých pochoutek by to člověk rozhodně nečekal! Které se vyplatí dát si raději k obědu?

Brokolice, květák, kapusta, zelí

Začněme hned několika zástupci takzvaných superpotravin. Tahle zelenina našemu tělu prospívá jako málokterá. Mimo jiné i velmi vysokým obsahem vlákniny. A právě ten může stát za naším převalováním se v posteli a neschopnosti usnout. Nerozpustná vláknina dá našemu zažívání při trávení pořádně zabrat. A tak zatímco vy už budete toužit propadnout se do říše snů, vaše tělo bude pořádně probuzené a v plné práci.

Červené maso

Ačkoli si spousta z nás ráda dopřeje k večeři steak, může se stát, že po něm nebudeme usínat zrovna nejlépe. Podobně jako u zeleniny z bodu prvního bude mít vaše tělo co dělat, aby ho strávilo.

Rajčatová omáčka

Těstoviny s rajčatovou omáčkou k večeři jsou takovou klasikou (nejen) českých domácností. Jenže ne každý po nich usne jako špalek. Lidem s citlivějším žaludkem totiž může přirozená kyselost rajčat způsobit pálení žáhy a podrážděné zažívání, které je ruší od spánku. Raději zkuste příště jiný recept.

Sýry a salámy

Pokud jste milovníkem sýrů a uzenin, pak si možná také večer dopřáváte jakési „sýrové prkénko“ doplněné nějakou italskou či francouzskou klobáskou či šunkou. Jenže právě tyto produkty obsahují tyramin, látku, jež u citlivějších lidí mimo jiné způsobuje větší bdělost, a tak odvádí od sladké říše snů.

Hořká čokoláda

Nedáváte si na noc kávu, aby vás od spánku neodváděl kofein? Ovšem pokud si dopřejete například kvalitní hořkou čokoládu s vysokým obsahem kakaa, bude mít tahle dobrota podobný efekt.Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na večeři

Více tipů

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Vaše pohostinnost je až neuvěřitelná. Pro své blízké a přátele byste tento týden udělali první poslední. A můžete si být jisti, že si vaší ochoty a laskavosti všimnou! Dočkáte se proto mnoha pochval a ocenění. To bude působit jako pohlazen&ia... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

11 Příspěvků
Poslední příspěvek 15:25
10 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:45

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat