Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak poznat lháře. Tyhle signály ho prozradí

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

14.11.2017 | Zajímavosti

Máte pocit, že vám dokáže kdokoli prakticky cokoli nabulíkovat? Nesnášíte lži, jenže ve světě lhářů se prostě neorientujete? Prozradíme vám, čím se lháři odhalí sami.

Stačí se zaměřit na několik maličkostí v projevu člověka, který vám neříká pravdu. Na které?

Změna hlasu

Jeden z nejčastějších signálů, které k vám lhář, nevědomky vyšle, pokud si právě vymýšlí, se skrývá v jeho hlase a řeči jako takové. Nikoli v obsahu, ale ve formě. Zatímco normálně mluví daná osoba například klidně nebo hlubokým hlasem, při lhaní najednou zrychlí či mu hlas stoupne o pár tónů. Zkrátka budete-li se soustředit nejen na to, co člověk říká, ale také jak to říká, máte situaci usnadněnou.

Oči jako důkaz

Také na oči se při podezření, že vám někdo neříká pravdu, zaměřte. Ačkoli se najdou ostřílení lháři, kteří se vám klidně budou zpříma dívat do očí, zatímco si budou vymýšlet, ti méně zkušení už ne. Nebo alespoň ne nadlouho. Kromě toho někteří odborníci na odhalování nepravdy tvrdí, že lháři mají tendenci častěji se dívat směrem ke dveřím (jako by podvědomě hledali únikovou cestu), případně se očima dívají občas nahoru – to když musejí rychle vymyslet další část své „pohádky“.

Nevědomé pohyby

Pokud člověk není opravdu zkušený a notorický lhář, prozradí ho i řeč těla. Třeba že si během lhaní hraje s prstýnkem na ruce, pročesává si rukou často vlasy, neklidně poposedává na židli… Nebo naopak – někteří lidé jakoby ztuhnou. Tak jejich tělo prostě reaguje na fakt, že neříkají pravdu.

Časté přísahy

Snaží se vás člověk naproti skoro až násilně přesvědčit, že on nic neudělal, že jeho se daná věc netýká? Přísahá na celé příbuzenstvo, horlivě se brání, útočí na vaše city… Občas se stane, že právě ten, kdo nejvíc křičí, že je nevinný, je v danou chvíli oním lhářem…

Nápadné pokašlávání

Také pokud si člověk při své řeči několikrát odkašle či ztěžka polyká, zpozorněte. Proč? Některým lhářům prostě doslova během vymýšlení vyschne v hrdle. Ano, i tak lidský organismus může reagovat na stres ze lži. A vy máte o nápovědu navíc.

Husí kůže je projevem dobré psychiky a kreativity

Brambory s tvarohem

Brambory s tvarohem

12 hlasů
1h a 10min 433 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kohout na víně

3 hlasy
1h a 50min 329kJ 230 Kč

Aby jste si maximálně pochutnali na tomhle lahodném klasi...

Kuřecí kostky s brokolicí

1 hlas
1h a 20min 678kJ 110 Kč

Dušené kuřecí maso s brokolicí, rýži a sýrem.

Poradny

Za jak dlouho po PN a odstupném dostanu podporu?

Dobrý den, paní Baarová,zákon o zaměstnanosti ke vztahu podpory v nezaměstnanosti uvádí, že: Ucha... Více

Zítra mi končí RD, jaké mám možnosti?

Pěkný den i Vám, Jano,rodičovskou dovolenou je možné čerpat (na rozdíl od rodičovského příspěvku)... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dáte průchod zamilovanosti a ukážete partnerovi, že vám na něm opravdu záleží. A věřte, že protějšek váš postoj stoprocentně opětuje. Možná to nedá najevo tak vroucně, jak byste si představovali, nicméně se ujistíte o tom, že vztah má budoucnost.

Více