Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak poznat lháře. Tyhle signály ho prozradí

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

14.11.2017 | Zajímavosti

Máte pocit, že vám dokáže kdokoli prakticky cokoli nabulíkovat? Nesnášíte lži, jenže ve světě lhářů se prostě neorientujete? Prozradíme vám, čím se lháři odhalí sami.

Stačí se zaměřit na několik maličkostí v projevu člověka, který vám neříká pravdu. Na které?

Změna hlasu

Jeden z nejčastějších signálů, které k vám lhář, nevědomky vyšle, pokud si právě vymýšlí, se skrývá v jeho hlase a řeči jako takové. Nikoli v obsahu, ale ve formě. Zatímco normálně mluví daná osoba například klidně nebo hlubokým hlasem, při lhaní najednou zrychlí či mu hlas stoupne o pár tónů. Zkrátka budete-li se soustředit nejen na to, co člověk říká, ale také jak to říká, máte situaci usnadněnou.

Oči jako důkaz

Také na oči se při podezření, že vám někdo neříká pravdu, zaměřte. Ačkoli se najdou ostřílení lháři, kteří se vám klidně budou zpříma dívat do očí, zatímco si budou vymýšlet, ti méně zkušení už ne. Nebo alespoň ne nadlouho. Kromě toho někteří odborníci na odhalování nepravdy tvrdí, že lháři mají tendenci častěji se dívat směrem ke dveřím (jako by podvědomě hledali únikovou cestu), případně se očima dívají občas nahoru – to když musejí rychle vymyslet další část své „pohádky“.

Nevědomé pohyby

Pokud člověk není opravdu zkušený a notorický lhář, prozradí ho i řeč těla. Třeba že si během lhaní hraje s prstýnkem na ruce, pročesává si rukou často vlasy, neklidně poposedává na židli… Nebo naopak – někteří lidé jakoby ztuhnou. Tak jejich tělo prostě reaguje na fakt, že neříkají pravdu.

Časté přísahy

Snaží se vás člověk naproti skoro až násilně přesvědčit, že on nic neudělal, že jeho se daná věc netýká? Přísahá na celé příbuzenstvo, horlivě se brání, útočí na vaše city… Občas se stane, že právě ten, kdo nejvíc křičí, že je nevinný, je v danou chvíli oním lhářem…

Nápadné pokašlávání

Také pokud si člověk při své řeči několikrát odkašle či ztěžka polyká, zpozorněte. Proč? Některým lhářům prostě doslova během vymýšlení vyschne v hrdle. Ano, i tak lidský organismus může reagovat na stres ze lži. A vy máte o nápovědu navíc.

Postavte se svému strachu. Postupné zvykání vás zbaví fobie

Smažené karbanátky

Smažené karbanátky

27 hlasů
40min 878 kJ 73 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kopřivová polévka

14 hlasů
35min 264kJ 58 Kč

Z mladých kopřiv vykouzlíte jednoduše velice chutnou p...

Hovězí pečeně

8 hlasů
6h a 45min 525kJ 410 Kč

Libové hovězí maso s omáčkou z vína a hořčice.

Poradny

Kdy skončit v práci, abych měla nárok na PPM?

Dobrý den,pokud to umožňuje Váš zdravotní stav, mohla byste místo ukončení pracovního poměru nast... Více

Jak se počítá podpora z ÚP po měsíci v novém práci?

Dobrý den,i když v novém zaměstnání nemáte odpracované celé čtvrtletí, výše podpory v nezaměstnan... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Nevíte, kam dřív skočit, a je na vás vyvíjen stále větší tlak. Pomůže vám papír, pero a utříděné myšlenky. Sepíšete si do detailu i ty nejmenší úkoly a sestavíte harmonogram jejich plnění. Vám pak půjde v&sc...

Více