Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zlozvyky, kterými si pošlapáváte vlastní štěstí

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

07.03.2018 | Zajímavosti

Máte poslední dobou pocit, že se vám nic nedaří, že se na vás svět neustále mračí a že prostě nejste šťastní? Možná se vám osud rozhodl postavit do cesty nějaké překážky, ale možná se na věci okolo sebe díváte až moc černě. A štěstí od sebe nevědomky odháníte. Které návyky vám ho spolehlivě sabotují?

Odpustit a zapomenout? Nikdy

Člověk by měl být schopný odpouštět ostatním křivdy, kterých se na něm dopustili. I když to zní jako prázdná fráze (každý máme jistě v okolí někoho, kdo nám ublížil tak, že si nedovedeme představit, že bychom mu odpustili do konce života), má to něco do sebe. Na světě totiž není člověk, který by někomu neublížil a na kterém by se nikdy nikdo ničeho špatného nedopustil. Jenže pokud budete odmítat byť jen myšlenku, že byste měli druhému odpustit i nějakou maličkost, váš život bude protknutý záští. Tím si ale štěstí nepřivoláte, naopak...

Kdo je víc než já? Nikdo

Lidé, kteří se na sebe nedívají s potřebným nadhledem, berou příliš vážně celý svůj život a vše, co je kdy potká. Jenže když se neumíte absurditě vlastního života zasmát (a nedej bůh, abyste přistihli někoho, kdo to udělá za vás), nemůžete z něho cítit takovou radost jako lidé, kteří to dokáží (stačí jim totiž mnohem méně, aby byli šťastní). Neberte sami sebe tak vážně, uvidíte, že vám bude hned mnohem lépe!

V čem jsem dobrý? Nevím

Všimli jste si někdy, jak snadno vyjmenujete seznam svých nedostatků, ale když máte říci, v čem jste dobří nebo jaké jsou vaše silné stránky, hodně dlouho přemýšlíte, než něco řeknete? Chyba! Nedostatek sebevědomí vám rozhodně neprospívá. A když nevěříte sami v sebe, nemůžete být nikdy spokojení, a tedy ani šťastní. Zkrátka si víc důvěřujte!

Radost z druhých? Nemám

Jak prožíváte úspěchy druhých? Radujete se upřímně s nimi, nebo ve vás hlodá závist a nejraději byste se někam zavřeli a tiše plakali nad tím, jak vám se nikdy nic nepovede, zatímco všem okolo se tak daří? Možná je na čase uvědomit si, že úspěch jiného člověka není neúspěch váš. A že když s někým upřímně sdílíte radost, budete šťastnější i vy.

Co si myslí druzí? Nic

Je sice hezké, pokud se člověk snaží každému vyhovět a být s každým zadobře, ale pokud tak činíte jen proto, aby si o vás vaše okolí myslelo jen to nejlepší, nikoli abyste byli šťastní vy, není to dobrá strategie. Zabývat se až příliš tím, co o vás říkají druzí, je cesta do pekel, nikoli ke štěstí. Stejně se nikdy nezavděčíte všem. A pokud nejste někomu sympatočtí, není to vaše vina, ale jeho. Tak proč se tím zbytečně trápit?

Symboly ve vašich snech, které byste neměli ignorovat

Filé s pomerančem

Filé s pomerančem

8 hlasů
45min 341 kJ 110 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Brambory zapečené se sýrem a rajčaty

9 hlasů
55min 562kJ 145 Kč

Nemáte rádi klasické zapečené brambory? Tyhle vám budo...

Grilovaná vepřová panenka

1 hlas
40min 865kJ 190 Kč

Vepřová panenka s medovou hořčici, rychlé, jednoduché a d...

Poradny

Loni jsem dostala výpověď, jsem v PN, dostanu PPM?

Dobrý den,jestliže jste výpověď od zaměstnavatele dostala Vy, pak dnem, kdy začala vaše pracovní ... Více

Loni jsem dala výpověď, jsem v PN, dostanu mateřskou?

Dobrý den,pracovní neschopnost prodlužuje pracovní poměr jen v případě, že zaměstnanec dostal výp... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vzbudíte touhu u osob opačného pohlaví. Tento týden také oplýváte šarmem, jaký se jen tak nevidí! Soustřeďte se především na své priority a neplýtvejte energií na ty, kteří za to nestojí. Nezadaní, mějte oči na stopk&aacu...

Více