Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zlozvyky, kterými si pošlapáváte vlastní štěstí

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

07.03.2018 | Zajímavosti

Máte poslední dobou pocit, že se vám nic nedaří, že se na vás svět neustále mračí a že prostě nejste šťastní? Možná se vám osud rozhodl postavit do cesty nějaké překážky, ale možná se na věci okolo sebe díváte až moc černě. A štěstí od sebe nevědomky odháníte. Které návyky vám ho spolehlivě sabotují?

Odpustit a zapomenout? Nikdy

Člověk by měl být schopný odpouštět ostatním křivdy, kterých se na něm dopustili. I když to zní jako prázdná fráze (každý máme jistě v okolí někoho, kdo nám ublížil tak, že si nedovedeme představit, že bychom mu odpustili do konce života), má to něco do sebe. Na světě totiž není člověk, který by někomu neublížil a na kterém by se nikdy nikdo ničeho špatného nedopustil. Jenže pokud budete odmítat byť jen myšlenku, že byste měli druhému odpustit i nějakou maličkost, váš život bude protknutý záští. Tím si ale štěstí nepřivoláte, naopak...

Kdo je víc než já? Nikdo

Lidé, kteří se na sebe nedívají s potřebným nadhledem, berou příliš vážně celý svůj život a vše, co je kdy potká. Jenže když se neumíte absurditě vlastního života zasmát (a nedej bůh, abyste přistihli někoho, kdo to udělá za vás), nemůžete z něho cítit takovou radost jako lidé, kteří to dokáží (stačí jim totiž mnohem méně, aby byli šťastní). Neberte sami sebe tak vážně, uvidíte, že vám bude hned mnohem lépe!

V čem jsem dobrý? Nevím

Všimli jste si někdy, jak snadno vyjmenujete seznam svých nedostatků, ale když máte říci, v čem jste dobří nebo jaké jsou vaše silné stránky, hodně dlouho přemýšlíte, než něco řeknete? Chyba! Nedostatek sebevědomí vám rozhodně neprospívá. A když nevěříte sami v sebe, nemůžete být nikdy spokojení, a tedy ani šťastní. Zkrátka si víc důvěřujte!

Radost z druhých? Nemám

Jak prožíváte úspěchy druhých? Radujete se upřímně s nimi, nebo ve vás hlodá závist a nejraději byste se někam zavřeli a tiše plakali nad tím, jak vám se nikdy nic nepovede, zatímco všem okolo se tak daří? Možná je na čase uvědomit si, že úspěch jiného člověka není neúspěch váš. A že když s někým upřímně sdílíte radost, budete šťastnější i vy.

Co si myslí druzí? Nic

Je sice hezké, pokud se člověk snaží každému vyhovět a být s každým zadobře, ale pokud tak činíte jen proto, aby si o vás vaše okolí myslelo jen to nejlepší, nikoli abyste byli šťastní vy, není to dobrá strategie. Zabývat se až příliš tím, co o vás říkají druzí, je cesta do pekel, nikoli ke štěstí. Stejně se nikdy nezavděčíte všem. A pokud nejste někomu sympatočtí, není to vaše vina, ale jeho. Tak proč se tím zbytečně trápit?

Komáři, pavouci, mouchy… Nenávidění, ale užiteční. Víte p...

Ryba s pomeranči

Ryba s pomeranči

6 hlasů
1h a 10min 755 kJ 300 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Letní salát s broskvemi

13 hlasů
20min 503kJ 95 Kč

Vhodný na piknik, nebo k prázdninovému grilování.

Květáková polévka

27 hlasů
40min 146kJ 60 Kč

Květáková polévka s hráškem a mrkví.

Poradny

existuje prevence hemoroidů?

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Máte pravdu, že změny na žilním systému mají svoje genetické rizi... Více

Pobírám RP a pracuji na HPP, mám nárok na ošetřovné?

Dobrý den,kdybyste pouze pobírala RP bez toho, abyste pracovala pro Vašeho původního zaměstnavate... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dáte průchod zamilovanosti a ukážete partnerovi, že vám na něm opravdu záleží. A věřte, že protějšek váš postoj stoprocentně opětuje. Možná to nedá najevo tak vroucně, jak byste si představovali, nicméně se ujistíte o tom, že vztah má budoucnost.

Více