Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zlozvyky, kterými si pošlapáváte vlastní štěstí

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

7. 3. 2018 | Zajímavosti

Máte poslední dobou pocit, že se vám nic nedaří, že se na vás svět neustále mračí a že prostě nejste šťastní? Možná se vám osud rozhodl postavit do cesty nějaké překážky, ale možná se na věci okolo sebe díváte až moc černě. A štěstí od sebe nevědomky odháníte. Které návyky vám ho spolehlivě sabotují?

Odpustit a zapomenout? Nikdy

Člověk by měl být schopný odpouštět ostatním křivdy, kterých se na něm dopustili. I když to zní jako prázdná fráze (každý máme jistě v okolí někoho, kdo nám ublížil tak, že si nedovedeme představit, že bychom mu odpustili do konce života), má to něco do sebe. Na světě totiž není člověk, který by někomu neublížil a na kterém by se nikdy nikdo ničeho špatného nedopustil. Jenže pokud budete odmítat byť jen myšlenku, že byste měli druhému odpustit i nějakou maličkost, váš život bude protknutý záští. Tím si ale štěstí nepřivoláte, naopak...

Kdo je víc než já? Nikdo

Lidé, kteří se na sebe nedívají s potřebným nadhledem, berou příliš vážně celý svůj život a vše, co je kdy potká. Jenže když se neumíte absurditě vlastního života zasmát (a nedej bůh, abyste přistihli někoho, kdo to udělá za vás), nemůžete z něho cítit takovou radost jako lidé, kteří to dokáží (stačí jim totiž mnohem méně, aby byli šťastní). Neberte sami sebe tak vážně, uvidíte, že vám bude hned mnohem lépe!

V čem jsem dobrý? Nevím

Všimli jste si někdy, jak snadno vyjmenujete seznam svých nedostatků, ale když máte říci, v čem jste dobří nebo jaké jsou vaše silné stránky, hodně dlouho přemýšlíte, než něco řeknete? Chyba! Nedostatek sebevědomí vám rozhodně neprospívá. A když nevěříte sami v sebe, nemůžete být nikdy spokojení, a tedy ani šťastní. Zkrátka si víc důvěřujte!

Radost z druhých? Nemám

Jak prožíváte úspěchy druhých? Radujete se upřímně s nimi, nebo ve vás hlodá závist a nejraději byste se někam zavřeli a tiše plakali nad tím, jak vám se nikdy nic nepovede, zatímco všem okolo se tak daří? Možná je na čase uvědomit si, že úspěch jiného člověka není neúspěch váš. A že když s někým upřímně sdílíte radost, budete šťastnější i vy.

Co si myslí druzí? Nic

Je sice hezké, pokud se člověk snaží každému vyhovět a být s každým zadobře, ale pokud tak činíte jen proto, aby si o vás vaše okolí myslelo jen to nejlepší, nikoli abyste byli šťastní vy, není to dobrá strategie. Zabývat se až příliš tím, co o vás říkají druzí, je cesta do pekel, nikoli ke štěstí. Stejně se nikdy nezavděčíte všem. A pokud nejste někomu sympatočtí, není to vaše vina, ale jeho. Tak proč se tím zbytečně trápit?

Nechutnosti, které občas dělá každý. I vy!

Plněný bůček

Plněný bůček

18 hlasů
2h a 5min 1046 kJ 140 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Rizoto s chřestem

9 hlasů
40min 614kJ 140 Kč

Chřestové rizoto se šafránem.

Treska na česneku a rajčatech

9 hlasů
60min 234kJ 95 Kč

dušená treska s rajčaty a bylinkami

Poradny

Mám po rodičovské dovolené podepsat výpověď?

Dobrý den,zaměstnavatel je opravdu povinen Vám držet pracovní místo nejdéle do tří let od narozen... Více

Musím v práci doložit rodný list dítěte?

Dobrý den,neuvádíte, komu máte dokládat rodný list a o jakou smlouvu se jedná, ale předpokládám, ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Kdosi vám bude chtít přebrat vaši lásku, to si však rozhodně nenecháte líbit! Naopak, rozhodnete se stůj co stůj ubránit svůj vztah. Moc dobře si však uvědomujete, že není zapotřebí agresivita a síla, ale prozíravost a chytrost. Umíte si poradit!

Více