Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Největší zlozvyky za volantem. Ve kterých se poznáte?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

04.06.2018 | Zajímavosti

Každý řidič má svůj osobitý styl, jakým brázdí silnice a ovládá své auto. Někdo používá ruční brzdu na každém semaforu, někdo zase stále troubí, ale jsou věci, které má mnoho řidičů společných. Jaké největší zlozvyky se mezi řidiči vyskytují?

Nadáváme

Nemusíme nutně klít, aby se daly hlasitější výroky za volantem považovat za nadávání, ale mnoho z nás si často při jízdě uleví na adresu někoho, kdo zrovna neřídí podle našich představ. O to horší situace nastává, když pravidelně vozíte vaše děti a po cestě ze školky hlasitě předjedete pět „idiotů“, dva „pitomce“ a vytroubíte „neschopnou blondýnu“. Pak se nemůžeme divit, že naše robátka nosí ze škol poznámky, kterak nadávají svým spolužákům do podobných „pilotů“.

Píšeme esemesky

Divili byste se, jak často je na silnicích k vidění vůz, který jede chvíli levými koly v protisměru a pak pravými div nesjede do škarpy. Takovéto šněrování je typickým znakem notorických smskářů. Je až k neuvěření, kolik nehod je způsobeno právě nevěnováním se řízení z důvodu psaní sms nebo telefonování.

Líčíme se

Tohle je záležitost ryze ženská, ale také bohužel velmi častá. Klasický obrázek, kdy se žena stojící na červené snaží dohnat ranní údržbu a nevšimne si, že semafor změnil barvu na zelenou. Ostatní troubí, řidička panikaří, šminky létají vzduchem a následně občas i plasty z okolních aut. Tak rtěnky do tašek a držte se volantu.

Nepoutáme se

Nejen, že se mnoho řidičů nepoutá, ale ještě má natolik drzosti, že „balamutí“ systém, který hlásí, že řidič není připoután tím, že pás zapínají za svými zády, nebo sponu jednoduše koupí samostatně, připnou ji nadobro, a pás nepoužívají už vůbec. Podle průzkumů se při řízení nebo na místě spolujezdce nepoutá až 30 % Čechů. Přitom je riziko úmrtí při případné nehodě až 6krát vyšší.

Kouříme

Než kuřák najde své „nádobíčko“ a zapálí si, uběhne zhruba 18 vteřin. Po tu dobu se řidič věnuje řízení jen minimálně, i když si myslí, že se plně koncentruje. Kromě toho je kouření v autě tou nehorší možností, jelikož množství škodlivých látek je mnohonásobně vyšší, než obvykle. Vystavujete se tím nejen nebezpečí dopravní nehody, ale i rychlejší rakovině. O tom, že mnoho řidičů kouří v autě i za přítomnosti svých dětí ani mluvit nebudeme.

Američané vs. Číňané: Kdo po sobě nechá nejvíce odpadu

Okurková polévka

Okurková polévka

10 hlasů
30min 424 kJ 124 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Mlété grilované jehněčí

12 hlasů
45min 368kJ 135 Kč

Grilované válečky z jehněčího masa.

Plněný bůček

18 hlasů
2h a 5min 1046kJ 140 Kč

Pokud se rozhodnete dělat roládu, máte nespočet možností,...

Poradny

Může manžel ošetřovat dítě, na které pobírám RP?

Dobrý den, Jitko,na starší dítě, na které nepobíráte rodičovský příspěvek, si Váš manžel může vzí... Více

Přiznali mi příspěvek na bydlení 50 Kč, je to správně?

Dobrý den,je pravděpodobné, že přiznaná částka je opravdu částkou za pouhý jeden měsíc a že v pří... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Jste zadaní? Přesto se vám může stát, že se vám budou myšlenky toulat okolo jiné osoby. Přesto vše zůstane jen u platonického snění. Moc dobře si uvědomujete, že partner je pro vás prioritou číslo jedna. Jde jen o to, že jinde se zdá tráva zelenějš&...

Více