Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Největší zlozvyky za volantem. Ve kterých se poznáte?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

04.06.2018 | Zajímavosti

Každý řidič má svůj osobitý styl, jakým brázdí silnice a ovládá své auto. Někdo používá ruční brzdu na každém semaforu, někdo zase stále troubí, ale jsou věci, které má mnoho řidičů společných. Jaké největší zlozvyky se mezi řidiči vyskytují?

Nadáváme

Nemusíme nutně klít, aby se daly hlasitější výroky za volantem považovat za nadávání, ale mnoho z nás si často při jízdě uleví na adresu někoho, kdo zrovna neřídí podle našich představ. O to horší situace nastává, když pravidelně vozíte vaše děti a po cestě ze školky hlasitě předjedete pět „idiotů“, dva „pitomce“ a vytroubíte „neschopnou blondýnu“. Pak se nemůžeme divit, že naše robátka nosí ze škol poznámky, kterak nadávají svým spolužákům do podobných „pilotů“.

Píšeme esemesky

Divili byste se, jak často je na silnicích k vidění vůz, který jede chvíli levými koly v protisměru a pak pravými div nesjede do škarpy. Takovéto šněrování je typickým znakem notorických smskářů. Je až k neuvěření, kolik nehod je způsobeno právě nevěnováním se řízení z důvodu psaní sms nebo telefonování.

Líčíme se

Tohle je záležitost ryze ženská, ale také bohužel velmi častá. Klasický obrázek, kdy se žena stojící na červené snaží dohnat ranní údržbu a nevšimne si, že semafor změnil barvu na zelenou. Ostatní troubí, řidička panikaří, šminky létají vzduchem a následně občas i plasty z okolních aut. Tak rtěnky do tašek a držte se volantu.

Nepoutáme se

Nejen, že se mnoho řidičů nepoutá, ale ještě má natolik drzosti, že „balamutí“ systém, který hlásí, že řidič není připoután tím, že pás zapínají za svými zády, nebo sponu jednoduše koupí samostatně, připnou ji nadobro, a pás nepoužívají už vůbec. Podle průzkumů se při řízení nebo na místě spolujezdce nepoutá až 30 % Čechů. Přitom je riziko úmrtí při případné nehodě až 6krát vyšší.

Kouříme

Než kuřák najde své „nádobíčko“ a zapálí si, uběhne zhruba 18 vteřin. Po tu dobu se řidič věnuje řízení jen minimálně, i když si myslí, že se plně koncentruje. Kromě toho je kouření v autě tou nehorší možností, jelikož množství škodlivých látek je mnohonásobně vyšší, než obvykle. Vystavujete se tím nejen nebezpečí dopravní nehody, ale i rychlejší rakovině. O tom, že mnoho řidičů kouří v autě i za přítomnosti svých dětí ani mluvit nebudeme.

Co jste určitě nevěděli o letadlech. Opravdu je možné ote...

Kuskus s mrkví

Kuskus s mrkví

8 hlasů
30min 609 kJ 45 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Salát z kedlubny a jablek

7 hlasů
25min 484kJ 55 Kč

Rychlý salát z kedlubny přijde v létě k chuti.

Kapustová polévka

18 hlasů
50min 325kJ 85 Kč

Polévka typické vůně a chuti, s kapustou, klobásou a bram...

Poradny

Vnučka má dítě s Angličanem, dostane sociální dávky?

Dobrý den,porodné i rodičovský příspěvek patří mezi dávky státní sociální podpory. U těchto dávek... Více

Na jak dlouho mohu dát syna do školky?

Dobrý den,dokud pobíráte rodičovský příspěvek, hradí za Vás zdravotní pojištění stát. Jakmile pob... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Na kolegu v práci se budete moci beze zbytku spolehnout. Uleví se vám, neboť si velmi dobře uvědomujete, že vzájemná důvěra je v pracovním kolektivu takřka nezbytná. Spolupracovníci vás naštěstí přesvědčí o tom, že by vás nikdy v ničem nezklamali.

Více