Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Největší zlozvyky za volantem. Ve kterých se poznáte?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

04.06.2018 | Zajímavosti

Každý řidič má svůj osobitý styl, jakým brázdí silnice a ovládá své auto. Někdo používá ruční brzdu na každém semaforu, někdo zase stále troubí, ale jsou věci, které má mnoho řidičů společných. Jaké největší zlozvyky se mezi řidiči vyskytují?

Nadáváme

Nemusíme nutně klít, aby se daly hlasitější výroky za volantem považovat za nadávání, ale mnoho z nás si často při jízdě uleví na adresu někoho, kdo zrovna neřídí podle našich představ. O to horší situace nastává, když pravidelně vozíte vaše děti a po cestě ze školky hlasitě předjedete pět „idiotů“, dva „pitomce“ a vytroubíte „neschopnou blondýnu“. Pak se nemůžeme divit, že naše robátka nosí ze škol poznámky, kterak nadávají svým spolužákům do podobných „pilotů“.

Píšeme esemesky

Divili byste se, jak často je na silnicích k vidění vůz, který jede chvíli levými koly v protisměru a pak pravými div nesjede do škarpy. Takovéto šněrování je typickým znakem notorických smskářů. Je až k neuvěření, kolik nehod je způsobeno právě nevěnováním se řízení z důvodu psaní sms nebo telefonování.

Líčíme se

Tohle je záležitost ryze ženská, ale také bohužel velmi častá. Klasický obrázek, kdy se žena stojící na červené snaží dohnat ranní údržbu a nevšimne si, že semafor změnil barvu na zelenou. Ostatní troubí, řidička panikaří, šminky létají vzduchem a následně občas i plasty z okolních aut. Tak rtěnky do tašek a držte se volantu.

Nepoutáme se

Nejen, že se mnoho řidičů nepoutá, ale ještě má natolik drzosti, že „balamutí“ systém, který hlásí, že řidič není připoután tím, že pás zapínají za svými zády, nebo sponu jednoduše koupí samostatně, připnou ji nadobro, a pás nepoužívají už vůbec. Podle průzkumů se při řízení nebo na místě spolujezdce nepoutá až 30 % Čechů. Přitom je riziko úmrtí při případné nehodě až 6krát vyšší.

Kouříme

Než kuřák najde své „nádobíčko“ a zapálí si, uběhne zhruba 18 vteřin. Po tu dobu se řidič věnuje řízení jen minimálně, i když si myslí, že se plně koncentruje. Kromě toho je kouření v autě tou nehorší možností, jelikož množství škodlivých látek je mnohonásobně vyšší, než obvykle. Vystavujete se tím nejen nebezpečí dopravní nehody, ale i rychlejší rakovině. O tom, že mnoho řidičů kouří v autě i za přítomnosti svých dětí ani mluvit nebudeme.

Poslouchat dva rozhovory najednou je pro mozek nemožné

  Hrušková  polévka

Hrušková polévka

15 hlasů
45min 217 kJ 70 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Tagliatelle s chilli papričkou

11 hlasů
30min 1161kJ 59 Kč

Recept na lehký oběd připravený během 30 minut.

Bramborová polévka s křenem

20 hlasů
45min 263kJ 55 Kč

Chuťově neobvyklá a velice výrazná polévka.

Poradny

Kdy skončit v práci, abych měla nárok na PPM?

Dobrý den,pokud to umožňuje Váš zdravotní stav, mohla byste místo ukončení pracovního poměru nast... Více

Jak se počítá podpora z ÚP po měsíci v novém práci?

Dobrý den,i když v novém zaměstnání nemáte odpracované celé čtvrtletí, výše podpory v nezaměstnan... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Nevíte, kam dřív skočit, a je na vás vyvíjen stále větší tlak. Pomůže vám papír, pero a utříděné myšlenky. Sepíšete si do detailu i ty nejmenší úkoly a sestavíte harmonogram jejich plnění. Vám pak půjde v&sc...

Více