Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Hořké pravdy, které vám dojdou až v dospělosti

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

14.03.2019 | Zajímavosti

V dětství jsme měli všichni své teorie a představy, jak je skvělé být dospělým. Teprve když se jím stanete, postupně vám začne docházet, jak krásně naivní jste byli. Většinou vám to dojde, když zjistíte, že…

Máte jenom tři kamarády

Dětství a mládí jste trávili s partou na hřištích, koupališti, po výletech a zábavách, plánovali jste si společnou budoucnost, mnohdy byla její součástí honosná vila, která nabízela jeden pokoj pro každého z vás, a v žádném případě vás nenapadlo, že by tomu mohlo být jinak. Dnes jste vděční za pár starých známých na Facebooku a sousedku, která je sice o generaci starší, ale občas se staví na kafe nebo vám půjčí sůl.

Nemáte na nic čas

Představy teenagerů o možnostech využití volného času v dospělosti se s realitou těžce míjejí. Ačkoli jsme měli dojem, že budeme doslova pány svého času, bez nutného dodržování rodičovských pravidel, jako dospělí zjišťujeme, že si sice můžeme dělat, co chceme, ale nějak není kdy.

Váš plat není tak super

Mít měsíčně dvacet tisíc v kapse je určitě super, že? Dokud je vám patnáct, tak asi ano. Jen dospělák ale ví, že to zas tak skvělé není. Vlastně to není ani skvělé, ani dvacet, protože nájem, poplatky, telefon, jídlo… a jste rádi, že zbyde na jízdenku do práce.

Můžete všechno, ale neděláte nic

Jako děti si plánujete bujaré večírky ve vlastním bytě, neustálé návštěvy kina, zábavy a akce s přáteli, nekonečné hraní počítačových her, pozdní návraty domů, ale jako dospělí oceníte především to, že po návratu z práce nemusíte dělat nic. Vůbec nic.

Musíte k lékaři

Jako děti a mladiství jste převážně nerozbitní a omyvatelní, kdežto jako dospělí zas až tak nesmrtelní nejste. Sice to bylo ještě včera, kdy jste padali z prolézačky na znak a jako zázrakem se vám nic nestalo, jenže dnes vás při vstávání z postele píchlo v zádech a také vás tlačí na prsou. No, zkrátka se tomu nevyhnete.

Mít auto není „fakt hustý“

Mít auto většinou není bezva, je to nutnost. Bez něj bychom vláčeli nákupy v ruce, jezdili do práce o hodinu déle a rodiče doprovázeli na lékařská vyšetření pěkně po svých. Ale zase bychom se vyhnuli placení pokut, pojištění, astronomických částek za opravy a ušetřili bychom si i to příšerné čekání při technických kontrolách.

Bydlet sám je k ničemu

Kdo bydlí sám, jistě potvrdí, že zas tak skvělé, jak se to jeví dospívajícím, to není. Nikdo s vámi po příchodu domů nepromluví, nikdo za vás neumyje nádobí a nevysype koš, nikdo vám neuvaří a nájem si zaplatíte taky sami.

„Áčka“ jsou problém

Absence bývaly problém už na škole, ale rodiče, potažmo komisionální přezkoušení to většinou vyřešili. Dnes dostanete „padáka“ a řešit budete už jen to, jak zaplatíte nájem.

Chodit spát nad ránem se nevyplácí

Na tohle jsme se taky těšili. Taky teď vůbec nechápete proč?

Herecký talent zřejmě znamená umění vypnout velkou část m...

Brambory zapečené se sýrovou omáčkou

Brambory zapečené se sýrovou omáčkou

8 hlasů
50min 515 kJ 70 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Hrášková polévka s kuřecím masem

12 hlasů
40min 291kJ 85 Kč

Snadno, rychle a chutně připravíte polévku ze sterilov...

Bramborový salát s chřestem

7 hlasů
30min 224kJ 95 Kč

Jemný bramborový salát s chřestem.

Poradny

nejvhodnější doba na očkování proti klíšť. encefalitidě

Dobrý den, očkování proti klíšťové encefalitidě je možné po celý rok. V době, kdy může být již zv... Více

Vakcíny proti klíšťové encefalitidě

Dobrý den, obě u nás dostupné vakcíny mají porovnatelnou a tedy vysokou účinnost i bezpečnost. Ma... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Blíží se k vám nová láska! Nebojte se rozlousknout nejasnou situaci a udělat rozhodující krok. Obavy z nesprávného rozhodnutí v tomto případě nejsou na místě. Naopak. Proto hodíte pochybnosti za hlavu a necháte se vést svými city. A ne...

Více