Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vzácná nemoc z ní ve dvaceti udělala stařenu. Přesto se nevzdává

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

04.05.2019 | Zajímavosti

Lidský věk je obvykle vepsán do tváře. Ovšem jedenačtyřicetiletá Tiffany žije již od raného mládí s tváří stařeny. Vděčí za to chorobě, kvůli které jí okolí hádá o několik desítek let více. Přesto má mladá žena štěstí - většina nemocných se ani nedožije dospělosti...

Tiffany Wedekind trpí nemocí zvanou progerie, která způsobuje předčasný a urychlený rozvoj stařeckého vzhledu a typických chorob. Navíc mají nemocní výrazně zkrácenou délku života.

Jedinečná diagnóza

Většinou lékaři tuto nemoc odhalují již v prvních dvou letech života a prognózy bohužel nebývají příznivé. Podle statistik se děti s touto chorobou nedožijí ani puberty. Proto je Tiffanin případ tak unikátní, diagnóza jí navíc byla sdělena, když íi bylo dvacet let a měla celý život před sebou. „Věděla jsem, že jsem jiná, ale nestarala jsem se o to, chtěla jsem být prostě sama sebou,“ říká Tiffany.

Stejnou nemocí bohužel trpěl i její bratr, který na komplikace související se svým stavem před sedmi lety zemřel. Paradoxně i tato těžká rána drží Tiffany nad vodou. Rozhodla se, že se téhle kruté diagnózy nelekne a dál si bude co nejvíc užívat života. „Když můj bratr zemřel, otevřelo mi to oči,“ dodává Tiffany.

Radost ze života

Ačkoliv by se mohlo zdát, že Tiffany najde spoustu důvodů k tomu, to zabalit, je to právě naopak. I její rodiče měli strach, že mohou za krátkou dobu přijít o další dítě, ale Tiffany je prostě bojovnice a život si umí užívat. „Nedovolím, aby mě moje choroba definovala, to není to, kdo jsem. Prostě ji mám a to mě činí zvláštní,“ říká Tiffany.

Mladá žena provozuje vlastní úklidovou firmu a podnik na výrobu svíček. „Skutečnost, že jsem tak jiná, znamená, že si lidé často myslí, jak mě mohou využít, ale od toho se vždy odrazím“ dodává Tiffany.

Jóga a tanec

„Moje nemoc se projevuje například tak, že mi již ve velmi raném věku začaly padat zuby, teď přicházím o vlasy a mám mírné zúžení aortální srdeční chlopni,“ uvádí Tiffany. I přesto se Tiffany cítí neuvěřitelně šťastně ve srovnání s ostatními, kteří trpí různými nemocemi a dodává: „Mám velké štěstí, proto se o sebe dobře starám a jsem stále aktivní.“

Chcete-li zůstat zdraví, Tiffany doporučuje jógu pro udržení silného imunitního systému a pružnosti a také tanec. „Miluji tanec, tancuju při každé příležitosti a miluju čas strávený s přáteli a ráda cestuju,“ svěřila Tiffany a dodává: „Nechte svou rodinu a přátele, aby vás rozesmávali a pokuste se mít otevřené srdce a mysl. Snažte se pro každý den najít něco dobrého.“

Záchranou pro čmeláky je mateřídouška a slunečnice

Placičky z mořských mušlí

Placičky z mořských mušlí

10 hlasů
1h a 25min 1143 kJ 160 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Vepřové s pivní omáčkou

7 hlasů
1h a 30min 584kJ 160 Kč

Vepřové maso s pivní omáčkou.

Ryba s dušeným hráškem

0 hlasů
50min 925kJ 180 Kč

Rybí filé dušené na másle s dušeným hráškem ,rychlá přípr...

Poradny

Jsem na ÚP po výpovědi a čekám dítě, dostanu PPM?

Pěkný den i Vám, Lucie,pro nárok na peněžitrou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotř... Více

Jaké jsou problémové aspekty PPM?

Dobrý den,odpověď na totu otázku bohužel výrazně přesahuje možnosti této poradny, ale pokusím se ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Sotva jste si stačili o víkendu trochu odpočinout (i když to byl odpočinek docela aktivní), už se na vás valí další nápor úkolů v práci (pozor, některé budou celkem nečekané a poprat se s nimi vám seber poměrně dost energie, kterou poslední dobou zrovna ne...

Více